Słuchawki

Marvo HG9046

przeczytasz w 3 min.

Marvo HG9046 - po 3 przetworniki w każdej słuchawce

Marvo HG9046 to słuchawki o innej konstrukcji od dwóch poprzednich i przeznaczone dla użytkowników o zupełnie innym podejściu do dźwięku. Zastosowano w nich bowiem po trzy przetworniki w każdej słuchawce i technologię dźwięku wielokanałowego 7.1.

Marvo HG9046 - słuchawki 7.1

Warto w tym momencie zaznaczyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze obecność trzech przetworników w każdej słuchawce sprawia, że muszą one być mniejsze. Producent nie dałby rady upchnąć 3x 50 mm, więc zastosował 1x 40 mm + 2x 30 mm. Przetworniki są ułożone w trójkąt - większy na górnym wierzchołku, a dwa mniejsze na dolnych.

Marvo HG9046

Ma to bezpośredni wpływ na charakterystykę dźwięku. Opisywane na początku słuchawki Marvo HG9015G mają przetworniki 50 mm, które generują całkiem sporą moc i są uniwersalne. Nadają się zarówno do gier, jak i muzyki. Marvo HG9046 są inne. Naszym zdaniem nadają się przede wszystkim do gier i filmów z efektami dźwięku przestrzennego 7.1 lub choćby 5.1. Do muzyki bardziej godne polecenia są słuchawki Marvo HG9015G.

Marvo HG9046 - poduszki

Marvo HG9046 to najwygodniejsze słuchawki z trzech prezentowanych modeli. Ich poduszki są duże, obszerne i bez problemu obejmują uszy. Są też grube i miękkie, więc komfort noszenia tych słuchawek oceniamy bardzo pozytywnie. W połączeniu z zamkniętą konstrukcją obudów, pady z syntetycznej skóry zapewniają dobre wytłumienie zewnętrznych dźwięków i tym samym polepszają wyrazistość dźwięków w grach i filmach.

Marvo HG9046 - pałąk

Pałąk jest metalowy i zapewnia dobry, równomierny docisk poduszek do głowy. Na szczęście nie jest on męczący. Warto dodać, że poduszka górna w tym modelu jest grubsza i bardzo wygodna. Zapewnia lepsze "oddychanie" i świetnie rozkłada masę słuchawek. Zawieszenie dopasowuje się samoczynnie go głowy.

Cała konstrukcja jest dość lekka i dobrze wykonana, a przy tym wygląda atrakcyjnie dzięki nietypowym obudowom, wyposażonym w "okienka". Zewnętrzne ścianki są wykonane z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu widoczne są kolorowe efekty podświetlenia LED.

Marvo HG9046 - RGB LED

Podświetlenie płynnie przechodzi między siedmioma kolorami: fioletowy-niebieski-błękitny-różowy-czerwony-żółty-zielony. Efekt przejścia między kolorami jest tylko jeden. Nie da się go zmienić w oprogramowaniu.

Marvo HG9046 - mikrofon

W lewej słuchawce umieszczono mikrofon na krótkim, giętkim pałąku. Jego jakość jest na tyle dobra, by bez problemu dogadać się w czasie czatów głosowych w programach typu TeamSpeak.

Marvo HG9046 - USB

Marvo HG9046 - kontroler w przewodzie

Słuchawki mają wtyk USB, przewód o długości nieco ponad dwóch metrów, bez oplotu oraz wbudowany w niego kontroler z regulacją głośności. Zapewne w kontrolerze znajduje się też układ dźwiękowy. Słuchawki nie potrzebują dodatkowej karty dźwiękowej w komputerze.

efekty pomieszczeń

dźwięk 7.1

Do sterowania dźwiękiem przydaje się aplikacja wraz ze sterownikami, którą pobrać można z oficjalnej strony produktu. Możemy w niej ustawić m.in. korektor dźwięku, efekty pomieszczeń, obrót kanałów 7.1, głośność mikrofonu, a nawet nałożyć efekt na głos.

Xear Surround

equalizer

zmiana głosu w mikrofonie

Marvo HG9046 są naszym zdaniem słuchawkami przeznaczonymi głównie do gier i filmów z efektami surround 7.1 lub 5.1. Zastosowanie mniejszych przetworników sprawiło, że brzmienie mniej nadaje się do muzyki, ale większa liczba przetworników dodała efekty przestrzenne (jeśli słuchamy muzyki w stereo są one niesłyszalne). Marvo HG9046 są duże, bardzo wygodne, ładne i dobrze wykonane. Wielogodzinne granie z nimi jest komfortowe. Ich cena w zależności od sklepu wynosi około 180 zł. Jeśli zależy Tobie na polepszonych efektach surround, to możesz wybrać właśnie ten model.

Marvo HG9046 - pałąk

Marvo HG9046 - specyfikacja:

 • Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta
 • Przetworniki: trzy w każdej słuchawce (1x 40 mm + 2x 30 mm)
 • Dźwięk: stereo + surround 7.1
 • Zakres częstotliwości: 20 - 20000 Hz
 • Czułość: 110 dB ± 3 dB
 • Impedancja: 48 Ω
 • Typ mikrofonu: dookólny
 • Rozmiar mikrofonu: 4 x 1,5 mm
 • Czułość mikrofonu: -42 dB ± 3 dB
 • Podświetlenie: kolorowe LED
 • Długość przewodu: 2,2 m
 • Złącze: 1x USB 2.0
 • Obsługa systemu operacyjnego: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10

Marvo - tanie słuchawki do gier

Dajcie znać co sądzicie o trzech opisywanych słuchawkach Marvo Scorpion. Który model najbardziej przypadł Wam do gustu? Napiszcie w komentarzu.

Informacja: benchmark.pl współpracuje z Amazon.de w ramach afiliacji

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DarMor
  1
  W danych które podajecie brakuje jednej z najważniejszych rzeczy... WAGI tych urządzeń... naprawdę trzymanie na głowie czegoś co waży 1000g a 750g ma ogromne znaczenie w przypadku dłuższego posiedzenia.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a co do mnie, najbardziej mi się spodobały te tanie słuchawki. jedyne czego mi w nich brakuje to zgaszenie podświetlenia, i możliwość zmiany klapek. od biedy można zakleić folią PVC :)

   ja po prostu lubię słuchawki pasywne bez zbędnej elektroniki.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    jakość audio pozostawia dużo do życzenia, 16bit 48khz w 2k19.. hyperx cloud I są o 50 złotych droższe a są 50 razy lepsze. nie leżą dobrze na uszach, czuć je i jest w nich dość gorąco. za 30-50 złotych dostaniecie to samo