Klawiatury

A4Tech G6 Saver wireless desktop

przeczytasz w 4 min.
Ustawienie klawiszy
standard 'euro'
Podpórka pod nadgarstkinie
Typ klawiaturypłaska
Liczba klawiszybrak danych
Dodatkowe klawisze17 klawiszy funkcyjnych
Zasilanie
klawiatura 2x AAA
mysz 2x AAA
Sposób sygnalizowania
rozładowanej baterii
brak
Gwarancja1 rok
Mysz w kompleciebezprzewodowa optyczna,
dla prawo i leworęcznych,
6 przycisków
  
Zasięg wg. producenta10m
Zasięg zmierzony w prostej linii
przy naładowanej baterii
klawiatura 8,5m
myszka 7m
Czas pracy na bateriibardzo długi

 

Model ten od początku intryguje swoim wyglądem. Dominuje czarny mat, zarówno w przypadku klawiatury jak i dołączonej myszy. Największym atutem jest brak krzykliwych elementów. Czarny w połączeniu z czarnym i logo producenta, ot tyle.

Klawisze są dośc miękkie ze stosunkowo długim skokiem. Klawiatura należy do cichych, ale do czasu gdy zaczniemy się rozpędzać z pisaniem. Układ klawiszy to to standardowe euro z małym enterem.

 Klawiatura wyposażona jest w 17 klawiszy funkcyjnych. Wszystkie umieszczone zostały w górnej pogrubionej części. Po zainstalowaniu sterowników w bardzo łatwy sposób możemy zmienić przypisanie szybkiego dostępu do żądanych aplikacji.

Układ klawiszy to to standardowe euro z małym enterem. Do pełni szczęścia brakuję jedynie podkładki pod nadgarstki.

Wyposażony w sześć przycisków gryzoń nie miał żadnych problemów z praca na moim biurku (lekki połysk). Również tu dostarczone sterowniki umożliwiają proste przypisanie funkcji przycisków i co dość ważne umożliwiają  konfigurację dla osób leworęcznych.

 Co ciekawe w tym modelu zastosowano odbiornik przypominający pendriva,  umożliwiający bezpośrednie podpięcie do gniazda USB. Do zestawu dołączono również  „przedłużacz”, który standardowo możemy położyć na biurku.

Zastosowany plastik to wysokiej jakości materiał odporny na zarysowania. Jedyne zastrzeżenia można mieć do sposobu osadzenia przycisków funkcyjnych, są trochę luźne ale wciskają się bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż w modelu QL 1001. Same klawisze są jak dla mnie odrobinę za miękkie, wręcz wpadają mi pod palcami, ale na pewno jest to kwestią czasu by się do nich przyzwyczaić. 

Model ten spoczywa na czterech gumowych podkładkach, ale dość lekka klawiatura bez większych problemów wędrowała po moim biurku.

Dodatkowe przyciski podzielone zostały na 3 grupy obsługującą przeglądarkę internetową: wstecz, dalej, odświerz, nawigator i strona startowa. Kolejna grupa związana jest z odtwarzaczem multimedialnym i mamy tu standardowe funkcje typu play, pauza, następny, poprzedni, stop, wyciszenie oraz regulację natężenia dźwięku, które działa niezależnie od aplikacji. Ostatnia grupą są tzw. aplikacje biurowe i domyślnie znajdują się tu wyszukiwanie, kalkulator, ulubione, e-mail, mój komputer.

Dodana do zestawu mysz prezentuje się bardzo dobrze.  Mogę ją pochwalić za wygodę i komfort pracy. Zastosowany matowy plastik oraz praca wszystkich przycisków jest na zaskakująco wysokim poziomie.

Wadą tego modelu jest słaba współpraca z odbiornikiem. Podczas szybkiego pisania możemy przyprawić sprzęt o dużą zadyszkę, owocującą znacznym opóźnieniem bądź połykaniem liter. Również reakcje na wciśnięcie kilku klawiszy jednocześnie pozostawiały trochę do życzenia. Rozpoznawalne są trzy klawisze.

Z zalet wymienił bym ciekawy wygląd, stosunkowo ciche klawisze, niewielkich rozmiarów odbiornik i świetną jak na te realia mysz. Cieszyć może równiez mały apetyt na energię elektryczną klawiatury jak i myszki.

Ocena końcowa:
Jakość wykonania:
dobra
Ergonomia klawitaury,
układ i wygoda pisania:
dobra
Skok klawiszy: 
zadowalający
Miękkość klawiszy: dobra
Głośność klawiszy dobra
Przyciski dodatkowe: dobra
Stabilność na biurku: bardzo słaba
Czas pracy na baterii:
super
Oprogramowanie:
dobre
Jakość myszy:
super
* Ogólna ocena:

    Orientacyjna cena w chwili publikacji: do 100 zł