Karty graficzne

Palit GTX 650 OC

przeczytasz w 1 min.

Palit GeForce GTX 650

Specyfikacja karty w programie GPU-Z:

Palit GeForce GTX 650

Zobacz zdjęcia karty:

Palit GeForce GTX 650

Palit GeForce GTX 650

Palit GeForce GTX 650

Palit GeForce GTX 650

Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia:

Palit GeForce GTX 650

Udostępniono nam konstrukcję firmy Palit, na której opiera się cały test. Konstrukcja została lekko zmodyfikowana względem modelu referencyjnego:

  • Zaszły kosmetyczne zmiany w budowie płytki drukowanej
  • Zmieniono system chłodzący
  • Podniesiono częstotliwość taktowania z 1058/1250 na 1072/1300 MHz

Zawartość pudełka:

  • Karta graficzna
  • Sterowniki
  • Instrukcja obsługi

Akcelerator ma wyprowadzone wszystkie wymagane złącza: DVI, D-Sub, jak również mini-HDMI. Brak natomiast krawędziowego złącza SLI. Natomiast na tyle GeForce'a znalazło się gniazdo, do którego należy podłączyć dodatkowe zasilanie pochodzące z zasilacza.

Pierwsze, co się rzuca w oczy tuż po wyjęciu z pudełka GTX-a 650, to jego wielkość - karta mierzy zaledwie 15,5 cm, wliczając w to wystającą obudowę chłodzenia. Z pewnością jest to akcelerator dla osób mających niewielkie obudowy, np. mini-ATX.

System chłodzący – prosty, mały i cichy. Palit przymocował do procesora graficznego aluminiowy radiator, a na nim wentylator o średnicy 65 mm. Co ciekawe, łopatki wentylatora zostały odpowiednio wyprofilowane w celu zapewnienia możliwie największego przepływu powietrza. "Patent" znany od co najmniej kilku lat u innych producentów.

Na powierzchni karty Palit GeForce GTX 650 OC zainstalowano 4 kości pamięci o łącznej pojemności 1024 MB. Choć nie przytwierdzono do nich żadnego radiatora, to przez cały czas schładzane są przez wentylator.

Chip graficzny pod obciążeniem rozgrzewał się do temperatury ok. 64 stopni. W trybie spoczynku odnotowaliśmy ok. 32 stopnie. Natomiast dość wysokie 73 stopnie zauważyliśmy po przetatkowaniu i podniesieniu napięcia zasilającego.

 

 

 

 Ocena: Palit GeForce GTX 650 OC
 plusy:
Małe wymiary
Stosunkowo niska temperatura układu w grach
Cicha praca systemu chłodzącego
Niski pobór prądu
Fabrycznie podkręcona
 minusy:
Dostępny w tej samej cenie Radeon 7770 jest znacznie szybszy
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 430 zł