Karty graficzne

'Detale otoczenia' i fizyka świata

przeczytasz w 1 min.

Funkcja 'Detale otoczenia' reguluje ilość wszystkich przedmiotów (małych obiektów 3D) w rozgrywanych scenach. Te oczywiście najlepiej ustawić na poziom WYSOKI, aby gra była jak najbardziej realistyczna - przynajmniej w trybie 'singleplayer'. Na obrazkach poniżej kolejno: detale niskie, średnie i wysokie.



Bezpośrednio z 'Detalami otoczenia' wiąże się też system fizyki i zniszczeń w grze. Za tę część odpowiedzialny jest system Havok. SWAT oczywiście nie jest oddziałem do robienia demolki, a gra nie polega na strzelaniu do 'pudełek z których wypadają apteczki lub amunicja', ale mimo wszystko z duża przykrością trzeba stwierdzić, że pod względem 'fizyki i zniszczeń' gra jeszcze pozostaje z tyłu. Tylko niektóre małe 'detale' są ruchome i ulegają zniszczeniu. Reszta to 'przyspawane na stałe' obiekty. Wszystkie żarówki, lampy i neonówki podwieszone pod sufitem lub umieszczone w ścianach są 'pancerne'. Mówi się trudno.

Szkoda, bo panowie mieli na to przecież prawie 3 lata, a mimo to postać którą gramy to nadal sunący klocek, nie mogący podskoczyć, wspiąć się choćby na pudełko sięgające kolan. Gdy w jednej z misji korytarz zagradza przewrócone łóżko, policjant z elitarnej jednostki SWAT musi szukać innej drogi. Nikt nie oczekuje, że na podobieństwo Half Life 2 w SWAT4 będzie można przewracać obiekty wielkości samochodów, ale można by przesunąć lub przewrócić choćby zwykłe krzesło.
W kwestii 'fizyki' pozostaje wiele do życzenia.