Pamięć flash

Kingston DataTraveler II 1 GB

przeczytasz w 1 min.

Wersja druga Data Traveler różni się budową od swojego poprzednika. Pamięć jest nieco cięższa, ma również otworek na smycz i diodę sygnalizacyjną. Wydaje nam się nieco solidniejsza, bardziej odporna na zginanie i ściskanie, na pewno nie uszkodzimy tej flashki przypadkowo w kieszeni.

  • Interfejs - USB 2.0
  • Maksymalna prędkość odczytu - 11 MB/s
  • Maksymalna prędkość zapisu - 7 MB/s
  • Obsługiwane systemy operacyjne - Windows XP, Windows 2000

Dodatkową zaletą dla niektórych klientów może okazać się preinstalowana aplikacja SecureTraveler, za pomocą której użytkownik może chronić określone obszary dysku hasłem.



Podczas instalowania aplikacji określamy, jaki procent dysku zajmie strefa prywatna oraz zakładamy hasło. Mamy też dostęp do kilku opcji, ale w sumie aplikacja jest bardzo prosta oraz użyteczna.



W testach ATTO i Sandra Data Traveler II wypadł średnio, plasując się zazwyczaj pod koniec stawki. Jednak w najważniejszym teście praktycznym pliki 700 MB zapisały się na niego w przyzwoitym czasie 1 min 54 sekundy, co jest wynikiem całkowicie do zaakceptowania. Odnosząc się do niskiej ceny - Data Traveler II to stosunkowo szybka pamięć za akceptowalną cenę.