TikTok bez rejestracji. Korzystaj z popularnej aplikacji bez tworzenia konta
Internet

TikTok bez rejestracji. Korzystaj z popularnej aplikacji bez tworzenia konta

przeczytasz w 3 min.

Zastanawiasz się, czy możesz używać TikToka bez rejestracji? Tak, to możliwe, choć nie na każdym urządzeniu będzie to równie komfortowe. Zobacz, jak korzystać z popularnej aplikacji bez zakładania konta. Oto przewodnik po TikToku bez rejestracji.

Co to jest TikTok?

TikTok szturmem zawładnął umysłami, oczami i palcami ludzi na całym świecie. Platforma zadebiutowała poza Chinami w 2016 roku, a rozwija się tak dynamicznie, że do 2026 roku może przebić popularnością Facebooka.

Aplikacja Tik Tok została pobrany 3,5 miliarda razy, a liczbę aktywnych użytkowników szacuje się na 1 mld osób. Większość z nich to młodzi ludzie w wieku 10-19 lat, nieco mniej jest osób poniżej 30 roku życia. W Polsce ok. 90 proc. użytkowników nie ma jeszcze 18 lat.

Kilka słów wyjaśnienie na czym polega Tik Tok (jeżeli jakimś cudem jeszcze nie wiesz).

Czy warto korzystać z TikToka?

Platforma oferuje niezliczoną liczbę krótkich filmów, które przyciągają uwagę, dają się łatwo oglądać, komentować i udostępniać. Treści? Wszystko, co można spakować w kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach, od śmiesznych scenek, przez porady (np. kulinarne) po relacje na żywo i lip sync czyli synchronizację ruchu ust z muzyką lub tekstem.

Popularny i darmowy Tik Tok już teraz jest najbardziej angażującą platformą społecznościową. Użytkowników przyciąga zaawansowany algorytm - przykuwa uwagę bardziej niż Instagram, YouTube czy FB.

TikTok przekonuje, że dba o prywatność użytkowników, a jednocześnie jest na trzecim miejscu wśród aplikacji społecznościowych, które wiedzą najwięcej o swoich użytkownikach (po Facebooku i Instagramie, dane Clario.co).

TikTok bez rejestracji - czy to możliwe?

Tak, to możliwe. Standardowo aby korzystać z aplikacji TikTok musisz utworzyć konto. Jednak możesz też ominąć ten wymóg. Poniżej zobaczysz, jak korzystać z TikToka bez rejestracji.

TikTok bez logowania na komputerze

Jeżeli nie chcesz zakładać konta na TikToku, to komputer lub laptop jest najlepszym narzędziem aby przekonać się, czy ta platforma przypadnie Ci do gustu. Wystarczy wejść na stronę tiktok.com. Zobaczysz filmy wybrane domyślnie dla Ciebie, propozycje kont, które możesz obserwować (to po rejestracji) oraz poznasz klawiszowe skróty do TikToka, które pomagają nawigować:

 • przejdź do poprzedniego filmu (strzałka w górę),
 • przejdź do następnego filmu (strzałka w dół),
 • polub film (L),
 • włącz/wyłącz wyciszenie filmu (M).

W TikToku bez rejestracji wyszukasz użytkownika i obejrzysz jego filmy lub znajdziesz wideo przy użyciu haseł lub hasztagów. Platforma pozwala też na udostępnianie treści na innych serwisach.

Korzystanie z TikToka bez konta na telefonie

Jeżeli chcesz oglądać filmy tiktokerów na swoim smartfonie możesz pobrać aplikację z Google Play i App Store, ale aby jej użyć należ założyć konto podając numer telefonu/adres e-mail lub zarejestrować się korzystając z Facebooka, Google lub Twittera.

Korzystanie z TikToka na smartfonie bez podawania swoich danych i rejestracji to droga przez mękę. ByteDance - właściciel platformy - wie, że jej grupa docelowa korzysta przede wszystkim ze smartfonów i w praktyce uniemożliwiła oglądanie filmów bez konta.

Możesz otworzyć przeglądarkę i wejść na stronę tiktok.com. Zobaczysz kilka filmików, które platforma wybrała dla Ciebie, a potem na wyświetlaczu pojawi się pop-up zachęcający do zalogowania/rejestracji na platformie. Po pacnięciu w “Otwórz TikTok” zostaniesz przeniesiony do sklepu internetowego z popularną aplikacją.

Strona Google Play lub AppStore pojawi się również, jeżeli chcesz wyszukać twórcę lub temat w wyszukiwarce TikToka.

Logowanie do TikToka będzie zatem koniecznością jeżeli używasz telefonu.

Nadal bardzo chcesz przeglądać TikTok na smartfonie, ale odrzuca Cię myśl o rejestracji? Wypróbuj witryny, które udostępniają treści z chińskiej platformy. Taką stroną jest np. UrleBird czyli narzędzie służące do m.in. obserwowania, co aktualnie jest na topie w TikToku.

TikTok dla użytkowników anonimowych - ograniczenia

Aplikacja TikTok bez konieczności tworzenia konta pozwoli Ci oglądać filmy, ale nie będziesz miał dostępu do części funkcji.

Rejestracja potrzebna jest do obserwowania innych użytkowników, wyświetlania i wpisywania komentarzy, lajkowania filmów oraz oglądania transmisji na żywo. Bez konta nie wyszukasz też filmu po nazwie.

TikTok bez konta - zalety i wady

Jak już wiesz, możesz korzystać z TikToka bez rejestracji, jednak w praktyce jest to ograniczone tylko do komputerów i laptopów. Podsumujmy wady i zalety braku rejestracji na popularnej platformie społecznościowej.

Dostęp do TikToka bez rejestracji - plusy:

 • aplikacja nie zbiera danych o Twojej aktywności podczas korzystania z platformy,
 • szybko sprawdzisz co proponuje dany twórca,
 • możesz oglądać filmy anonimowo,
 • wyszukasz twórców po nazwie,
 • znajdziesz treści używając hasła lub hasztagu,
 • możesz udostępniać filmy na innych serwisach społecznościowych.

TikTok dla użytkowników bez konta - minusy:

 • ograniczone funkcjonalności: nie polubisz filmu, nie dodasz go do ulubionych, nie skomentujesz i nie możesz obserwować twórcy, a także wyszukać nagrania po jego nazwie,
 • korzystanie możliwe w praktyce tylko na komputerze/laptopie, na smartfonie musisz mieć konto,
 • nie obejrzysz transmisji na żywo,
 • nie wrzucisz filmu na platformę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!