Karty graficzne

Do 750 zł

przeczytasz w 1 min.
  • 3Dmark Vantage GPU Score PERFORMANCE: 7800~8200 punktów
  • 3Dmark Vantage GPU Score HIGH 4800~5200 punktów

W tym przedziale znajdziemy już karty Radeon HD4870. Segment do 750zł pozwala na bardzo płynną rozgrywkę w wysokich rozdzielczościach, przy uaktywnionych wszelkich wspomagaczach obrazu w postaci filtrowania anizotropowego oraz wygładzania krawędzi jednocześnie. Wyjątek od reguły stanowi tu nieciekawie zoptymalizowany Crysis, ale na podstawie jednej gry nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

Karty z powodzeniem konkurują z niedawną nowością od nVIDII w postaci GeForce GTX260 i choć minimalnie ustępują GTX'owi, zdecydowanie charakteryzują się lepszym współczynnikiem wydajności do ceny. Ich największym minusem jest jednak wysoki, jak na produkt „jednordzeniowy”, pobór energii oraz znaczne nagrzewanie się całej konstrukcji. Ten drugi problem można jednak skutecznie obejść stosowną edycją profilu prędkości wentylatora w sterownikach.
 
Ponownie, jak miało to miejsce przy kartach HD4850 szukajmy produktów najtańszych, biorąc pod uwagę nie tylko cenę ale również wyposażenie. Dobrą cenę za swój produkt proponują GeCube, Gigabyte oraz Powercolor. W tym przypadku jednak na wiele dodatków dodawanych do „pudełka” już raczej nie ma co liczyć.

GeCube HD4870 GDDR5 512MB (750/3600) MHz