Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

TP-Link modelem Archer C4000 udowadnia, że osiągnięcie wydajnych transferów w zakresie sieci LAN i WiFi nie jest tylko domeną routerów z najwyższej półki. Niewielki i skromnie wyglądający C4000 potrafi pokazać pazur wtedy, gdy tego potrzebujemy. Dodatkowo posiada wszystkie niezbędne elementy pozwalające na powierzenie mu funkcji głównego routera domowego zapewniające bezpieczne korzystanie z sieci LAN i usług internetowych.

Warto także docenić takie elementy jak serwer VPN, wydajną obsługę nośników danych i kopii zapasowych Time Machine czy konfigurowalną funkcję sieci gościnnej. A wszystko to pod stałą kontrolą dzięki aplikacji mobilnej i usłudze TP-Link Cloud.

Ocena końcowa:

  • Rewelacyjna wydajność sieci bezprzewodowej
  • Konfigurowalny system bezpieczeństwa HomeCare
  • Obsługa chmurowa TP-Link Cloud
  • Możliwość tworzenia połączeń zagregowanych
  • brak

100%

Super Produkt

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    solarik
    8
    Nie żebym się czepiał ale router za cenę 1/2 peceta to raczej nie dla "przeciętnego Kowalskiego".
    • avatar
      Diuran
      0
      Ja nie jestem zadowolony z Asus RT-AC68U ktorego posiadam, przede wszystkim transfer dysku podłączonego do routera z usb 2.0 czy 3.0 to jakaś parodia. Szukam routera który po podłączeniu zewnętrznego dysku usb, da mnie maks prędkość tego właśnie dysku twardego.Ten router wydaje się dobrym kandydatem.
      • avatar
        Blackshadow
        0
        Więcej niż 100zł za router to przesada. Kawałek plastiku z podzespołami jak z najtańszych telefonów za 1300zł. Olaboga!
        • avatar
          Arael
          0
          ...a w prawdziwym życiu nawet Asus RT-AC86U łącząc się po 5GHz AC1300 na czystych kanałach 80MHz z klientem MIMO 3x3 wyciska maksymalnie 800Mbps (sprawdzone iperf), a w speedtest.net na łączu 800Mbs tylko 300-700Mbps (z bliska i jak dobrze wieje – podobno pro sprzęt WiFi daje radę do ok. 150Mbps więcej). Oczywiście z osobną kartą 4x4 i kanałami 160MHz jak np. na dedykowanym Intelu Wave2 da się przekroczyć rzeczywisty 1Gbps, ale to wyjątkowa sytuacja, a typowy klient WiFi w obecnej generacji nie ma szans na gigabit, szczególnie jak się zrobi tłoczniej w 5GHz... i z tego powodu nie ma sensu inwestować w łącze internetowe szybsze niż ok. 500Mbps – mi się marnuje moje 800Mbps symetryczne. I tu apel: Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć co do ustawień i sprzętu, żeby wycisnąć więcej to byłbym wdzięczny :) Szczególnie doskwiera mi zagadka, dlaczego w speedtest.net w zależności od wybranego najbliższego hosta po Ethernet zawsze mam ok. 800/800Mbps, a po WiFi j/w czasem 700, a czasem 300 w download, przy czym prawie zawsze wtedy bez problemu nadal 600-700Mbps w upload...
          • avatar
            qwerty
            0
            W którym nowym laptopie można podpiąć kartę 3x3 bądź 4x4. Cały czas w standardzie są 2x2
            • avatar
              Mały Miki
              0
              Zależy od szybkości łącza,jednemu wystarczy fast ethernet,a drugiemu będzie ograniczało prędkość.Za lepsze i z portami gigabitowymi trzeba więcej zapłacić.Co do tego routera to zawsze będzie TP-Link.
              • avatar
                ste-fan
                0
                taka moda na pająki widzę ale jakby go pomalowali w kolory angielskie to by miał branie u samej królowej
                • avatar
                  Marucins
                  0
                  1300 zł - rozsądną ceną jak za router?
                  D... :)
                  To jakiś tekst sponsorowany czy chłopaczek oderwany od rzeczywistości?
                  Jestem ciekaw czy kiedykolwiek kupował dla kolegi, koleżanki router który/a ma w tyłu wszystkie bajabongi marketingowców. A potrzebują działającego "internetu bezprzewodowego".