Routery

…po prostu drukuj

przeczytasz w 1 min.

TP-Link bardzo sensownie rozwiązał system druku sieciowego pozwalający na podłączenie do routera dowolnej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Mechanizm współdzielenia oparty jest na dodatkowej aplikacji, która emuluje fizyczne podłączenie urządzenia do komputera. Zaletą rozwiązania jest ograniczenie okablowania a drukowanie czy skanowanie może odbywać się wygodnie z dowolnego miejsca w domu czy biurze.

By móc skorzystać z udostępnionego urządzenia należy na komputerze zainstalować sterowniki do drukarki, skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego a następnie skorzystać ze wspomnianej aplikacji USB Printer Controller Utility. Po jej uruchomieniu pojawi się okno z urządzeniami podłączonymi do routera. Wystarczy wskazać dowolne urządzenie i wybrać ikonę Auto Connect for Printing.

Gdy z drukarki chce skorzystać inny użtkownik powinien on nacisnąć w aplikacji przycisk Request to connect. Aplikacja wyśle żądanie do aktualnie podłączonego użytkownika, na ekranie komputera pojawi się stosowny komunikat.

W przypadku użytkowników domowych to rozwiązanie jest naprawdę doskonałym i wygodnym sposobem na współdzielenie drukarek. Dużym plusem są możliwości wykorzystania nie tylko drukarki, ale i skanera, co w wielu routerach nie jest możliwe.