Telewizor Samsung QLED dostosuje obraz i dźwięk za Ciebie – poznaj jego inteligentne tryby
Telewizory

Telewizor Samsung QLED dostosuje obraz i dźwięk za Ciebie – poznaj jego inteligentne tryby

przeczytasz w 3 min.

Wyjmujemy telewizor z pudełka, uruchamiamy go i to wszystko? Tak postępuje większość z nas, jest to jednak błąd. Warto dostosować tryb obrazu do swoich preferencji. Samsung QLED Q85 jest w stanie zrobić to za nas i sprawić, że filmy, mecze czy gry będą wyglądały fenomenalnie.

Telewizor Samsung QLED Q85 – co go wyróżnia? Najważniejsze atuty jednego z topowych telewizorów na rynku

Samsung Q85 to jeden z topowych modeli telewizorów Samsung QLED 2019. Ponad nim w hierarchii jest tylko Q90 i ekran 8K Q950. To co go wyróżnia to przede wszystkim zaawansowane wielostrefowe podświetlanie ekranu, dzięki któremu uzyskujemy świetną czerń, kontrast oraz efekt HDR przekraczający znacznie 1000 nitów. Telewizor też posiada Ultra Szerokie Kąty Widzenia, co nie jest standardem dla innych ekranów korzystających z matryc VA. Tutaj możemy usiąść pod większym kątem na przykład podczas oglądania meczu w większym gronie i wciąż cieszyć się świetnym nasyceniem kolorów jakie daje matryca wyposażona w kwantowe kropki.

Samsung Quantum Processor 4K

Samsung Q85 to także wyjątkowy design za sprawą smukłej eleganckiej obudowy, ale też jednego prawie niewidzialnego przewodu. To dzięki niemu z tyłu telewizora nie ma praktycznie żadnych kabli, cieniutkim światłowodowym przewodem łączony jest ze specjalnym pudełkiem, które podpinamy do zasilania i urządzeń peryferyjnych. Takie rozwiązanie gwarantuje nam stylowy wygląd telewizora. Jego dopełnieniem jest tryb Ambient. Dzięki niemu możemy tak dostosować motyw na ekranie, aby był ściśle dopasowany do aranżacji naszego salonu. Jeśli nie korzystamy aktywnie z telewizora, to wyświetla się na nim właśnie ten motyw. To sprawia, że telewizor nie jest czarną plamą w salonie.

Nie tylko tryb standardowy – dlaczego warto korzystać z innych trybów obrazu

Porozmawiajmy jednak o trybach obrazu. To element obecny w większości modeli na rynku nawet tych podstawowych. Zwykle jednak jest on pomijany przez użytkowników, zapominany i nie doceniany. Warto jednak wiedzieć, że z naszego telewizora możemy wycisnąć więcej uzyskując efekty wizualne bliższe temu, co chcą osiągnąć twórcy filmowi, a przede wszystkim takie, które sprawią, że bardziej nam się ten obraz będzie podobał i jego efekty.

Część osób decyduje się nawet na specjalną kalibrację, z użyciem zewnętrznej aparatury, tak aby dostosować obraz w pełni do przyjętych wzorników standardów odwzorowania kolorów. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na to, że do wyboru często mamy tryb dynamiczny, standardowy, tryb kinowy, czasem tryb gra lub sport. Możemy dostosowywać jasność ekranu, kontrast, czy nawet nasycenie poszczególnych kolorów. Warto raz jeszcze sięgnąć po pilota i sprawdzić z jakiego trybu aktualnie korzystamy.

telewizor Samsung regulacja kontrastu

Tryby inteligentne w telewizorach QLED – do czego służą, jak działają, co potrafią

W telewizorach Samsung QLED 2019 w tym także w testowanym fantastycznym Q85 oprócz kilku normalnych trybów obrazu pojawiają się też ich wersje inteligentne. To zasługa procesora Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym oraz czujnika natężenia światła w pomieszczeniu. Za sprawą inteligentnego trybu obrazu na przykład trybu filmowego. Obraz dostosowuje się do aktualnych warunków w pomieszczeniu. W ciągu dnia jest jaśniejszy, a jednocześnie kolory na ekranie wciąż pozostają jak najbardziej naturalne, po zmroku odpowiednie się ściemnia pozwalając uzyskać fenomenalny efekt kinowy.

Samsung QLED Q85 posiada też zaawansowany Tryb Gry, który pozwala grać z bardzo niskim input lagiem, a jednocześnie z wykorzystaniem funkcji Motion Plus poprawiającej płynność i ostrość obrazu.

Dodatkowo dzięki obsłudze FreeSync synchronizowane są klatki. Inteligencja telewizora QLED Q85 polega także na tym, że tryb ten uruchomi się automatycznie, gdy ekran rozpozna, że włączyliśmy właśnie konsole i rozpoczynamy rozgrywkę.

QLED Q85 posiada nie tylko inteligentne tryby obrazu, ale też dźwięku. Dzięki nim efekty dźwiękowe w filmach akcji, w koncertach, czy na meczu są odpowiednio rozpoznawane i odtwarzane. Otrzymujemy pełniejszy dźwięk, bardziej realistyczny, uprzestrzenniony. To oczywiście wzmacnia nasze wrażenia z seansów spędzonych przed telewizorem.

Samsung QLED

Samsung QLED Q85 telewizor uniwersalny, cieszący oko w filmach, grach i sporcie niezależnie od źródła

Wiele współczesnych telewizorów nieźle sprawdza się przy filmach, ale gorzej wypada w grach czy w sporcie. Natomiast QLED Q85 jest telewizorem uniwersalnym, pokazującym swoje atuty w każdej z tej dziedzin – 120 Hz matryca z kropkami kwantowymi gwarantuje płynność obrazu, ostrość oraz świetne odwzorowanie kolorów. Minimalistyczny pilot nie bez powodu nosi nazwę „Jeden Pilot” jest w stanie sterować nie tylko telewizorem, ale też obsłużyć menu konsoli, odtwarzacz Blu-ray, dekoder, odtwarzacz mutlimedialny czy inne urządzenia podłączone pod telewizor. Natomiast system Tizen to bogactwo aplikacji wideo, także tych z transmisjami sportowymi. Wszystkie popularne serwisy VOD od Player.pl, przez Netflix po AppleTV są dostępne na tym telewizorze. Możemy więc cieszyć się filmem i sportem jak tylko podłączymy telewizor do internetu.

telewizor Samsung widok z góry

Tryby obrazu to ważny element każdego telewizora. Jednak w przypadku Samsung Q85 wraz z innymi funkcjami tego nowoczesnego telewizora pozwalają one na przeniesienie nas w lepszy wymiar rozrywki, z perfekcyjnym obrazem i świetnym dźwiękiem w pełni dopasowanym do sytuacji. Niezależnie czy będzie to bajka dla najmłodszych w ciągu dnia, wieczór z filmem akcji, czy też spotkanie w większym gronie na mecz. Q85 sprawdza się też wyśmienicie jako odbiornik dla graczy dzięki zaawansowanemu i automatycznemu trybowi gry. Mowa rzeczywiście o ekranie dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Adelar
    0
    "cieniutkim światłowodowym przewodem łączony jest ze specjalnym pudełkiem, które podpinamy do zasilania i urządzeń peryferyjnych."

    Coś chyba przegapiłem - telewizor jest zasilany przez przewód światłowodowy?