Komputery

Sprzęt po benchmarkowej odnowie

przeczytasz w 1 min.

Jak zwykle w przypadku akcji ulepszamy, na naszym forum rozgorzała dyskusja na temat doboru komponentów do ulepszenia. Jako, że od naszego sponsora otrzymaliśmy spory budżet na rozbudowę - wspólnie postanowiliśmy że tym razem użyjemy procesora z serii Core i7.

Oczywiście musieliśmy zmieścić się z jego zakupem w założonym budżecie. Wybór padł na Core i7 920, ale specjalnie selekcjonowaną sztukę z rdzeniem D0. Te procesory świetnie się podkręcają, zapraszam do przeczytania mojego testu tych procesorów.

TheSpeed wyraźnie zaznaczył na forum, że nie zamierza w swoim zestawie łączyć kart graficznych w SLI, dlatego przy wyborze płyty głównej mogliśmy dodatkowo nieco zaoszczędzić na kosztach licencji SLI od nVidia. W ten sposób wybrałem Asusa P6T SE. Dalej było już prosto.

Do tak mocnego zestawu szczególnie z szybszą kartą graficzną potrzeba solidnego zasilacza. Tutaj mój wybór padł na OCZ StealthXStream 600W.

Całość uzupełnia zestaw pamięci dedykowane do zestawu z i7: OCZ Platinum Triple Channel, 3x 2GB 1600MHz. TheSpeed we własnym zakresie dorzucił jeszcze kartę graficzną Gainward GeForce GTS 250 512MB.

Po tygodniu od ogłoszenia wyników 5. edycji ulepszyliśmy kompa. Tak prezentuje się ostateczna specyfikacja nowego zestawu:

  • Procesor: Intel Core i7 920 D0
  • Płyta główna: Asus P6T SE
  • Pamięć RAM: 6GB DDR3 1600MHz OCZ Platinum
  • Zasilacz: OCZ StealthXStrem 600W
  • Karta graficzna: Gainward GeForce GTS 250 512MB
  • Dysk twardy: Samsung SpinPoint 160GB