Komputery

Komputer przed ulepszeniem

przeczytasz w 2 min.

A oto i zestaw Kitina o wiele mówiącej nazwie "Słabiutki gotowiec". Oto jak sam właściciel opisuje swój sprzęt, a także kilka słów o jego pomysłach na zmiany - jeszcze przed wygraną akcji Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców.

Specyfikacja komputera:

  • CPU: Intel Pentium 4
  • karta graficzna: nVidia GeForce 7 7300 LE
  • dyski twarde: WD Caviar WD1600
  • płyta główna: chipset VIA P4M890
  • pamięć RAM: DDR-2 533 1,5 GB

Inne elementy w komputerze Kitina:

Płyta główna ASUS P5VD2-MX, chłodzenie procesora SilentiumPC Spartan LT HE912 oraz zasilacz Altis 300W (czarna lista, ale chodzi już około 6 lat).

Co planował zmienić:

Na mojego GF7300LE chciałem dać chłodzenie pasywne, konkretnie AC Accelero S1 rev. 2, tylko nie wiem czy się zmieści do obudowy. Jak mierzyłem metrówką, to chyba tak. :) Inna sprawa, na stronie producenta nie ma nic napisane o kompatybilności z 7300, a jak pobierzemy plik .pdf, to już jest coś tam napisane o kompatybilności z tą kartą.. Dziwna sprawa... Poza tym chciałem zmienić procka, na jakiegoś dwurdzeniowego, jednak wiązałoby się to z wymianą zasilacza, a i tak nie wiem czy jest jakiś sens ulepszać taki zestaw. :E

Do czego używał zestawu:

Zestaw używam do przeglądania internetu (główne czytanie newsów związanych z tematyką IT, recenzji i testów) oraz grania w stare/mało wymagające gry.

Jakich aplikacji używał:

Programy używane na co dzień: Mozilla Firefox/Google Chrome, AQQ, AIMP czy 7-Zip. Bawiłem się także w OC (wiem, przy tym Altis'ie 300W to samobójstwo, jednak coś wykrzesałem), programy które pomagały mi testowaniu stabilności: LinX, CPU-Z, GPU-Z, MSI Afterburner, HWiNFO oraz FurMark.