Komputery

Komputer po ulepszeniu

przeczytasz w 2 min.

Przypomnijmy, że w tej edycji komputer ulepszał sam zwycięzca. Otrzymał on wygrane podzespoły, sam je zainstalował i pokrótce opisał wrażenia. Oddajmy więc głos naszemu laureatowi:

Pierwsze wrażenia:

Zacznę może od samej paczki od kuriera: Duże, kartonowe pudło zaklejone taśmą oraz ostrzeżeniem: OSTROŻNIE! DELIKATNY SPRZĘT ELEKTRONICZNY. Na jednym z boków pudła, potwierdzenie, że to wygrany sprzęt w konkursie USB z firmą be quiet! Super!! :) Jestem bardzo zadowolony z tego, że otrzymałem paczkę od serwisu benchmark.pl! Nie mogłem w to uwierzyć, gdyż pierwszy raz w życiu coś wygrałem :). Kiedy otrząsnąłem się z tego, zabrałem się do rozpakowywania kartonu, do którego spokojnie zmieściłyby się 2 mikrofalówki :). Po otwarciu pudełka zobaczyłem duuużą ilość "poduszek powietrznych" (!?) - nie wiem dokładnie jak to nazwać, ale z pewnością wiecie o co mi chodzi :). Także sprzęt był bardzo dobrze zabezpieczony, oraz nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Pod "air bag'ami" zobaczyłem sprzęt, który wygrałem:

  • zasilacz be quiet! Dark Power Pro 10 850W
  • chłodzenie na procesor be quiet! Dark Rock Pro 2
  • wentylatory be quiet! Silent Wings 2 (x2)

oraz gadżety firmy be quiet!: pendrive 8GB, długopisy, torba, notesik, smycz oraz, co ciekawe, tajemnicze okrągłe pudełeczko (coś przypominającego opakowanie na śruty do wiatrówki :D), w którym znajdowały się miętowe cukiereczki. Ot, taka niespodzianka :)

Instalacja sprzętu:

Zacząłem rozkładać mojego 6-cio letniego gotowca/staruszka na części pierwsze i myślałem sobie: "Jak takie potwory (radiator Dark Rock Pro 2 i zasilacz Dark Power Pro 10 850W) zmieszczą się do mojej małej, no-name'owej obudowy?". Na szczęście wmawiałem sobie, że ktoś kiedyś wymyślił coś takiego jak standard ATX i podzespoły po prostu muszą się zmieścić do mojego komputera :). Kiedy wyjąłem cały sprzęt, oczyściłem go i zacząłem wkładać nowy, większy (w porównaniu ze starym) zasilacz. Z początku nie mógł tak łatwo wejść, ale jakoś sobie z nim poradziłem. Najgorszą sprawą było to, że zasilacz w tej obudowie był montowany na górze przez co bałem się, że 4 śrubki mogą sobie z nim nie poradzić i trzeba by było go czymś podeprzeć. Mimo to, trzyma się i ma się dobrze :) Kolejna sprawa to chłodzenie na procka i dylemat, czy będzie zahaczał o zasilacz. Chłodzenie też bez problemu się zmieściło, a jego montaż nie jest trudny (wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, która także jest po polsku).

Muszę tutaj także wspomnieć o tym, że po instalacji bok obudowy oczywiście się nie domknął, ponieważ jak wszyscy z pewnością wiedzą Dark Rock Pro 2 to kawał wysokiego cooler'a i trzeba mieć dość szeroką obudowę, aby go zmieścić. Co do samych wentylatorów to nie zainstalowałem ich, ponieważ w mojej obudowie nie ma otworów na wentylatory. Jest tylko z tyłu i to na 80mm :(. To oznaczało, że czas zakupu nowej obudowy właśnie nadszedł ;).

Ogólnie rzecz ujmując to jestem na prawdę bardzo zadowolony i szczęśliwy z tego powodu, że udało mi się wygrać konkurs USB z firmą be quiet!. Najprawdopodobniej zacznę powoli składać nowego PC'ta, gdyż ten jest zdecydowanie za słaby na tak dobre podzespoły. Składanie nowego komputera zacznę z pewnością od większej, lepszej, firmowej obudowy, która zmieści te high-end'owe podzespoły. Na oku mam Regnum'a L50, albo ARC'a Midi. Do końca jeszcze nie jestem zdecydowany, ale z pewnością zapytam o to na forum portalu benchmark.pl.

Na koniec chciałem napisać, że serdecznie dziękuję portalowi benchmark.pl oraz firmie be quiet! za to, że wybrała mnie jako laureata konkursu USB z firmą be quiet! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie całą redakcję oraz firmę be quiet!