Komputery

USB 9: Komputer do ulepszenia

przeczytasz w 2 min.

9 edycja Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców była na tle poprzednich dość nietypowa. Poprzednio ulepszaliśmy wam sprzęt o takie podzespoły jak procesor czy karta graficzna, a w tym przypadku nagrodami były urządzenia peryfyjne oraz oprogramowanie. Wystarczy jednak zerknąć na listę nagród, by przekonać się, że ta edycja nie była wcale gorsza od poprzednich.

Same osiągnięcia użytkownika to nie wszystko. Należało się upewnić, czy modernizacja w tym przypadku jest faktycznie zalecana. Zapytaliśmy Wojtka, co skłoniło go do wzięcia udziału w tej edycji USB:


Wojtek_K: "Wziąłem udział w tej akcji z trzech względów. Po pierwsze: powoli irytujące staje się używanie dotychczasowej klawiatury. Tak więc nowa, i to jaka (!) przyda się na pewno. Innym powodem, dla którego zdecydowałem się "startować" jest software. Windows XP (którego obecnie używam) ma już swoje lata i choć jest bardzo dobrym systemem operacyjnym, to wiele traci on już do swoich następców. Podobnie jest z pakietem biurowym. Microsoft Office 2007 z pewnością będzie spisywał się znacznie lepiej niż ten, który obecnie jest zainstalowany na moim dysku, a jest nim Office 2003.

Klawiatura, z której obecnie korzystam do najlepszych i najwygodniejszych nie należy. A jeśli dodać do tego jej stan (czego na zdjęciu nie widać tak bardzo), to niewątpliwie nadaje się ona do wymiany. Ponadto klawisze coraz słabiej reagują na kliknięcia, co naprawdę denerwuje. W okolicach niektórych klawiszy są też tzw. „ślady użytkowania”, jak np. wytarty plastik nad strzałkami, a to, jak wiadomo, do najestetyczniejszych widoków nie należy.

Z myszką jest nieco lepiej – jej stan techniczny jest w miarę dobry, ale precyzja nie powala, a scroll bardzo często nie reaguje na kliknięcie. Jakoś specjalnie zużyta nie jest, ale myślę, że spokojnie może odejść na jakże zasłużoną emeryturę. Jeżeli zaś chodzi o kontroler, to obecnie nie korzystam z żadnego pada, choć juz jakiś czas rozglądam się nad odpowiednim, bo z pewnością tego typu urządzenie bardzo by mi się przydało.'"

Przyjrzyjmy się więc bliżej urzędzeniom peryferyjnym oraz oprogramowaniu, które stanowiło nagrody w tej edycji konkursu.