HDD

Wywiad ze zwycięzcą

przeczytasz w 2 min.

Redakcja: Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w tej edycji akcji USB?

Promilus: Ludzie mają to do siebie, że lubią rywalizację, hazard, nawet jeśli szanse są niewielkie. A może tym bardziej cieszą się z wygranej, im mniejsze są na nią szansę. Z tego samego powodu i ja biorę udział w konkursach. Jest to zabawa sama w sobie. Z drugiej strony jeśli jest szansa wygrać coś przydatnego do własnego komputera, to tym bardziej warto wziąć udział.

Redakcja: Jak trafiłeś na benchmark.pl?

Promilus: Prawdę mówiąc nawet specjalnie nie pamiętam z jakiego powodu po raz pierwszy zawitałem na benchmark.pl. Może szukając archiwalnych testów (K7/Netburst, Radeon DDR/GeForce 2 itp.) czy rozwiązań problemów, a może ze względu na komparator GPU. W każdym razie zawitałem, spodobało mi się i już zostałem. :)

Nasi fachowcy od ulepszeń czekają na kolejne zgłoszenia

Nasi fachowcy od ulepszeń czekają na kolejne zgłoszenia ;-)

Redakcja: Opisz pokrótce swoją działalność na benchmark.pl

Promilus: Początkowo na benchmarku wprawdzie korzystałem jedynie z możliwości umieszczania komentarzy pod artykułami czy testami. Polemika z innymi użytkownikami była dość wciągającym hobby. Raz zahaczyłem mini recenzję, ale to za starych czasów dla zabawy - nijak nie można tego porównać do obecnych. Stosunkowo niedawno zawitałem na forum i choć niezbyt często tam się udzielam (jednak wolę komentarze), to od czasu do czasu zerkam i gdzie mogę wyrazić swoje zdanie, dodać coś przydatnego, to z tej możliwości korzystam.

Redakcja: Do czego używasz komputera?

Promilus: Jeśli chodzi o intensywność użytkowania to komputer służy mi jako narzędzie dostępowe do internetu. Oprócz samego przeglądania stron i poczty oczywiście multimedia - muzyka i filmy. Pomijając zabawę/rozrywkę to projektowanie schematów elektrycznych urządzeń elektronicznych oraz PCB w Eagle (może kiedyś KiCAD), poznawanie OpenCL, Linuksa, programowanie mikrokontrolerów. Też rozrywka tylko dla geeków ^^. A oprócz tego gry - stare i dobre. Wciągające na kilkadziesiąt/kilkaset godzin. W tle BOINC i liczenie dla WCG.

Redakcja: Co byś zmienił na benchmark.pl?

Promilus: Na benchmarku jest zasadniczo jedna rzecz, która od jakiegoś czasu mnie niezmiernie irytuje. Mianowicie komentarz do komentarza, do komentarza innego komentarza komentującego jeszcze inny komentarz. Wiem, początkowo było wszystko fajnie pięknie i bardzo mi się podobało, ale w bardziej zaciętych starciach na klawiaturę, ten system po prostu przestaje się sprawdzać. Może jakieś ograniczenie min. szerokości pola komentarzy, albo rozwijanie kolejnych poziomów wypowiedzi? Tak poza tym, to chyba jako użytkownik nie mam się do czego przyczepić.