Tablety

Wywiad ze zwycięzcą

przeczytasz w 4 min.

Redakcja: Napisz parę słów o sobie (zainteresowania itp.)

xpris: Od dziecka interesowałem się komputerami i te zainteresowania towarzyszą mi po dzień dzisiejszy. Dzisiaj jako student prawa pragnę ciągle się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Choć bezpośrednio nie wiążę się z dziedziną IT, to wciąż jest ona moją wielką pasją, którą pragnąłbym w dalszym ciągu kontynuować, niezależnie od wybranej przeze mnie drogi edukacyjnej. Benchmark.pl jest serwisem, który umożliwia mi połączenie moich obowiązków z pasją, robię to co lubię i zostaję jeszcze za to nagradzany.

W wolnych chwilach (choć teraz jest ich coraz mniej) amatorsko zajmuję się tworzeniem trójwymiarowych animacji. Jestem fanem Linuksowych systemów operacyjnych i w zasadzie - choć wielu może to dziwić - nie wyobrażam sobie bez nich pracy. Chwile relaksu zapewniają mi gry, które również należą do moich zainteresowań. Nie ograniczam się jedynie do jednego gatunku czy podgatunku, lubię po prostu wszystko co dobre. W tej chwili dominującymi zainteresowaniami są z przyczyn oczywistych zagadnienia prawne, jednak nie mam zamiaru poprzestać tylko na nich.

Redakcja: Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w tej edycji USB?

xpris: Do wzięcia udziału w najnowszej odsłonie akcji USB skłoniło mnie kilka rzeczy. Pierwszą z nich były przede wszystkim rewelacyjne nagrody, o których dotychczas mogłem jedynie pomarzyć. W końcu niecodziennie trafia się szansa wygrania w atrakcyjnym konkursie. Zawsze pragnąłem mieć nowy, elegancki i szybki komputer, jednak zasobność mojego portfela zawsze blokowała te zapędy.

Za każdym razem gdy modernizowałem swój sprzęt, był on i tak o krok w tyle od aktualnej klasy średniej. Teraz mam szansę ziścić swoje marzenie i cieszyć się nowoczesnym komputerem. Powodem, dla którego również zgłosiłem się do konkursu, była także postępująca frustracja z mojej strony na działanie, a w zasadzie na „niedziałanie” klawiatury i myszki, które zwyczajnie od czasu do czasu odmawiały posłuszeństwa.

Kolejnym powodem była chęć spróbowania sił w konkursie i przełamania towarzyszącego mi pecha. Jak się okazało, udało mi się przełamać swoje "zezowate szczęście". Niewątpliwie wygrana jest to dla mnie ogromnym wyróżnieniem i bardzo się cieszę, że moja praca została doceniona, za co pragnę bardzo podziękować.

Redakcja: Z jakiego sprzętu cieszysz się najbardziej i dlaczego?

xpris: W zasadzie jest mi niezwykle trudno wskazać produkt, z którego cieszę się najbardziej - ze wszystkich jestem w równym stopniu zadowolony. Dużą radość i satysfakcję sprawiają mi nowe podzespoły komputera, takie jak niemalże wyśmienita karta graficzna Sapphire Radeon HD 5850 czy zestaw pamięci RAM Kingston HyperX, które wraz zasilaczem i piękną obudową stanowią dla mnie idealny PC. Jako gracz potrafię docenić i w pełni wykorzystać moc drzemiącą w tych podzespołach. Dzięki nim przez pewien czas nie będę już skazany na skrupulatne przeglądanie wymagań sprzętowych i kalkulacje czy dana aplikacja/gra zadziała na moim sprzęcie.

Nowy sprzęt, za sprawą większej ilości pamięci RAM i mocnej karty zapewne zmotywuje mnie do przejścia na nowszy system operacyjny. Gdy tylko będę dysponował zestawem o odpowiedniej mocy z pewnością maksymalnie wykorzystam jego możliwości. Jako fan gier z pewnością nie odmówię sobie przyjemności rozgrywki z wykorzystaniem DirectX 11.

Odkąd sięgam pamięcią chciałem upiększyć swój komputer i zastanawiałem się nad tuningiem wizualnym, lecz nigdy tego nie zrobiłem. Teraz nie będzie takiej potrzeby, gdyż nowa obudowa wygląda bardzo elegancko i estetycznie - czego nie można powiedzieć o mojej dotychczasowej.

Niezwykle przydatna będzie również wymiana wyeksploatowanej myszki i klawiatury, co z pewnością podniesie komfort  pracy czy rozrywki. Cennym dodatkiem jest także tablet, który będzie bardzo dobrym uzupełnieniem dla komputera. Podsumowując - nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, z której nagrody cieszę się najbardziej, wszystkie są wyjątkowe i z pewnością dostarczą mi dużo radości.

Redakcja: Jak trafiłeś na benchmark.pl?

xpris: Na benchmark trafiłem w zasadzie przypadkowo. Szukałem serwisu z dużą dawką informacji, aktualnościami z różnych dziedzin IT oraz oferującego pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych ze sprzętem. Wytypowałem kilka serwisów, które odpowiadały moim oczekiwaniem, jednak jedynie benchmark.pl przekonał mnie do siebie. Znalazłem tutaj wszystko czego szukałem, a ponadto otrzymałem również przyjazną atmosferę, mile spędzony czas.

Benchmark.pl to jedyny polski serwis, który oferuje i umożliwia tak wiele. Oprócz standardowych rzetelnych testów, recenzji, aktualności czy udzielania pomocy na forum czy w poradniku, dodatkowo daje możliwość współtwórzenia serwisu poprzez pisanie mini-recenzji czy aktualności. Co równie ważne redakcja nie pozostaje obojętne wobec udzielających się osób, gdyż każda z nich za włożoną pracę w działalność serwisu może liczyć na różnego rodzaju gratyfikacje. Zwieńczeniem tego wszystkiego są również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Redakcja: Opisz pokrótce swoją działalność na benchmark.pl

xpris: Z benchmarkiem jestem już od kilku lat, lecz aktywnym użytkownikiem wortalu jestem od ponad roku. Właśnie od tego czasu staram się brać aktywny udział w jego życiu. Piszę mini-recenzje, udzielam się na forum oraz przede wszystkim piszę aktualności. Nie ukrywam, że to właśnie one popychają do przodu moją wiedzę w zakresie technologicznym, dzięki nim jestem oswojony z rynkowymi nowinkami. To newsy są dla mnie takim małym motorem napędowym. Pisanie ich sprawia mi dużą satysfakcję, szczególnie w sytuacjach kiedy ktoś to zauważa i docenia.

Od czasu kiedy zacząłem aktywnie udzielać się w serwisie starałem się nie zwalniać tempa, nieustannie szukać świeżych informacji, po czym przekazywać je w postaci newsów na benchmarku. Od roku jestem właściwie non-stop aktywny w serwisie, nie licząc oczywiście małych przerw, czy też ostatniej - nieco dłuższej - spowodowanej długą sesją na uczelni.

Redakcja: Z jakich swoich publikacji na benchmark.pl jesteś szczególnie zadowolony i dlaczego?

xpris: Trudno mi określić, z których publikacji jestem najbardziej zadowolony. Jednak jeśli wezmę pod uwagę newsy, mini-recenzje, forum czy poradnik, to najbardziej zadowolony jestem z moich tekstów w dziale aktualności, czyli z newsów. Do tej pory napisałem ich nieco ponad 600 i jestem niezmiernie rad widząc je w podsumowaniach danego miesiąca w "TOP 25 aktualności", czy też oglądając je w Benchmark TV. Oczywiście szczególnie zadowolony jestem z tych publikacji, które osiągają kilkanaście tysięcy wyświetleń.  Zdarzają się też rozczarowania, gdy moje newsy nie imponują oglądalnością, notując tysiąc czy kilkaset wyświetleń. Nie zmienia to faktu, że przy wielu z nich solidnie się napracowałem.

Nie każdy tekst powstawał w taki sam sposób - niektóre pisałem z łatwością i w bardzo szybkim tempie, inne zaś rodziły się powoli i w bólach. Pisząc je często zapominałem o innych istotnych rzeczach, czasami siedziałem nad nimi do późnych godzin nocnych, ciągle coś poprawiając czy zmieniając. Często zdarzało się, że byłem przez to niewyspany, jednak jestem bardzo zadowolony z czasu, który poświęciłem serwisowi.