Systemy operacyjne

Funkcje telefoniczne

przeczytasz w 1 min.

Windows Phone 8 jak każdy nowoczesny system operacyjny umożliwia kontaktowanie się z innymi. Zrobić to można na różne sposoby – zadzwonić, wysłać maila lub wiadomość. Dodatkowych, zewnętrznych aplikacji nie będziemy tu opisywać, gdyż jest ich za dużo. Skupimy się za to na wbudowanych rozwiązaniach. Jak już wspominałem, trzy najważniejsze aplikacje umożliwiające komunikację z innymi to telefon, wiadomości i klient poczty elektronicznej. Nie zamierzam ich opisywać, gdyż działają one w sposób absolutnie typowy. Więcej dowiecie się o nich oglądając zrzuty ekranu zamieszczone w tym artykule. Warto jednak wspomnieć o kilku niedogodnościach, które są dosyć uciążliwe. Do wiadomości email można jako załącznik dodać tylko zdjęcie lub dokument Microsoft Office. Inne typy plików można dodać tylko z poziomu aplikacji SkyDrive, Microsoftowego dysku w chmurze, jako odnośniki a nie same pliki. Jest to utrudnienie, jednak wynika ono ze specyfiku systemu Windows Phone 8, który nie pozwala na ściąganie plików i korzystanie z nich w dowolny sposób.

Centralnym elementem wszystkich elementów odpowiedzialnych za komunikację jest aplikacja kontakty. Pozwala ona na przypisanie do odpowiedniej osoby wszystkich jej danych, takich jak numer telefonu, adres mailowy, data urodzenia i inne. Bardzo ważne jest to, że Kontakty doskonale synchronizują się z sieciami społecznościowymi oraz serwisami pocztowymi takimi jak Outlook, Exchange, Google, Facebook, Twitter i LinkedIn. Co więcej, z tymi sieciami synchronizują się nie tylko wyżej wymienione serwisy, ale też aplikacje, które mogą korzystać z API zastosowanego w Windows Phone. Przykładem tego jest… komunikator Microsoftu, czyli Skype.

Niestety ta ostatnia aplikacja nie działa tak dobrze jak powinna. Chodzi tu o drobny szczegół taki jak ikonka powiadamiająca nas o tym, czy dany użytkownik jest dostępny na Skype. Niestety widać to dopiero po wejściu do aplikacji, przez co zadzwonienie za pośrednictwem komunikatora Microsoftu jest nieco utrudnione i trwa o wiele dłużej. Zwłaszcza gdy okaże się, że dana osoba jest jednak niedostępna na Skype i trzeba znowu powrócić do listy kontaktów, by zadzwonić na numer komórkowy.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login