Internet

Adaptery MC-105USB i MC-WL01. Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Do testów dostaliśmy także dwa adaptery bezprzewodowe. MC-105USB przeznaczony jest dla portu USB, a MC-WL01 do gniazda PCI. Adapter USB wyposażony został dodatkowo w tzw. "norkę", dzięki której urządzenie możemy umiejscowić w pewnej odległości od komputera. Przydatne rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane przez różnych producentów.

Jeśli chodzi o kartę dla gniazda PCI czyli MC-WL01 producent dla wygody użytkownika dołączył dwa rodzaje anten, które można stosować wymiennie. Jedna standardowa mocowana bezpośrednio do karty oraz druga na krótkim przewodzie, którą możemy ustawić w bardziej dogodnym miejscu.

Oba urządzenia instalują się bez problemów. Aplikacja zarządzająca tymi adapterami (o ile nie korzystamy z systemowego konfiguratora) jest przejrzysta i dość intuicyjna.
Karty szybko nawiązywały połączenie nie tylko z opisywanym routerem, ale także znajdującym się w tym samym pomieszczeniu routerem ADSL (DSL-604T) marki D-Link. Ich praca nie budziła żadnych zastrzeżeń.

Podsumowanie

Mimo sceptycznego na początku podejścia do urządzeń tej marki, router Modecom bardzo pozytywnie zaskoczył nas. Można wręcz powiedzieć: nie do wiary, że ModeCom zaserwował nam tak udane urządzenia WLAN. Głównie za sprawą ciekawych rozwiązań, które dotychczas spotykaliśmy wyłącznie w urządzeniach z nieco wyższej półki cenowej.

Płacąc niecałe 200 zł za bezprzewodowy router dostajemy urządzenie, które nie dość że sprawnie rozdzieli sygnał w naszym mieszkaniu, to w zanadrzu ma kilka funkcji, które przydadzą się bardziej wymagającym użytkownikom np: WAN po Wi-Fi, sieci VLAN, serwer VPN).

Nie udało nam się także rozpoznać "szkieletu" na jakim on został zbudowany - demaskując w ten sposób nieco firmę Modecom ;)

Podsumowując nasze testy, możemy stwierdzić, że pierwszy router firmy znanej dotychczas wyłącznie z obudów, zasilaczy i zamienników do drukarek, zaprezentował się wyjątkowo dobrze (chyba trzeba będzie sprawdzić również notebooki tej marki - może też nas zaskoczą). Za niewielkie pieniądze dostajemy do dyspozycji przyjazny w użytkowaniu i wyposażony w ciekawe funkcje router, który z powodzeniem rozdzieli nam Internet nie tylko w domu ale i małej firmie, gdzie należy szczególnie zwracać uwagę na aspekty bezpieczeństwa.

Oczywiście kwestią otwartą pozostaje 'awaryjność' tych urządzeń - ale tego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić na przełomie 2-3 tygodni testów. Jeśli jednak ModeCom oferuje szybki i sprawny serwis, pewnie nie ma się czym przejmować.

Modecom wireless-G router MC-418A
Modecom Wireless USB Adapter MC-105USB
Modecom Wireless PCI MC-WL01

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!