Internet

Zestawy WLAN od Mode Com

przeczytasz w 1 min.

Najwyższy czas sprawdzić co nowego pojawiło się w "działce" urządzeń sieciowych. Tym razem przyjrzeliśmy się urządzeniom marki Modecom, która dotychczas oferowała nam niezłej jakości obudowy do komput

Najwyższy czas sprawdzić co nowego pojawiło się w "działce" urządzeń sieciowych. Tym razem przyjrzeliśmy się urządzeniom marki Modecom, która dotychczas oferowała nam niezłej jakości obudowy do komputerów, zasilacze ATX, zamienniki do drukarek, czy głośniki PC. (zobacz nasze recenzje produktów marki ModeCom)

od lewej: Wireless USB Adapter MC-105USB; wireless-G router MC-418A
i karta PCI Wireless MC-WL01, z dwoma typami anten

Do każdej firmy, która zaczyna produkować (wydawać) urządzenia w kilku różnych kategoriach sprzętu, staram się podchodzić bardziej sceptycznie. Nie inaczej było w przypadku ModeComa, gdy przymierzałem się do opisu tych trzech nowych produktów z jej oferty.

Bardzo często firmy nie produkują 'samodzielnie' takich urządzeń od podstaw, a jedynie ograniczają się do własnego loga na gotowych produktach tworzonych gdzieś w okolicach Pekinu. Dlatego spróbujemy podczas tych oględzin znaleźć także prawdziwego producenta ;)

Z pudełka wyjmujemy estetycznie wykonany i dobrze zapakowany router. W zestawie znajduje się także masywna antena - wzmocnienie 2 dBi; kabel Ethernet; podstawka do pionowego ustawienia routera; zasilacz sieciowy, oraz dość spora instrukcja - niestety wyłącznie w języku angielskim.

Wpisujemy domyślny adres routera do przeglądarki i naszym oczom ukazuje się ekran powitalny. Z jego poziomu możemy przejść bezpośrednio do szczegółowej ręcznej konfiguracji routera lub też skorzystać z kreatora. Do wyboru mamy kreator połączenia z siecią WAN oraz kreator sieci bezprzewodowej (WLAN).

Po zalogowaniu otwiera się dość skromne, ale przez to czytelne menu. Zakładki zostały pogrupowane w górnej części ekranu. Każda z nich zawiera po kilka dodatkowych zakładek prowadzących do bardziej szczegółowej konfiguracji. W pierwszej - Status - oprócz podglądu na interfejsy WAN, LAN oraz WLAN, jest także Connection Info, prezentujące graficznie oraz liczbowo zajętość pasma. Ciekawy pomysł.