Telefony

Pierwsza w Polsce recenzja ZTE Grand X V970.

przeczytasz w 12 min.

WSTĘP

miniRecenzja
wyróżniona!


Nie zważając na to, że marki ZTE wcześniej zbytnio nie kojarzyłem postanowiłem zakupić smartfona właśnie tej firmy. Wybrałem model z serii Grand X – V970. ZTE to najszybciej rozwijający się w ostatnim czasie producent smartfonów - pod koniec 2011 roku wskoczył na czwarte miejsce i znalazł się w czołówce pod względem liczby sprzedanych urządzeń. Telefon nie udaje modeli innych producentów i jak zobaczycie poniżej bardzo dobrze radzi sobie z konkurencją. Zapraszam do recenzji.

SPIS TREŚCI:

Specyfkiacja

Budowa i akcesoria

Android ICS

Wyświetlacz

Aparat

Dźwięk

Bateria

Testy wydajnościowe

PODSUMOWANIE

SPECYFIKACJA

Smartfon jak na swoją cenę(799zł – jedna z ofert na allegro) ma zaskakująco dobrą specyfikację. Wyświetlacz IPS, całkiem rozsądna rozdzielczość(QHD), dwu rdzeniowy procesor i 1GB ram to główne jego zalety.  Niewątpliwą zaletą jest DUAL-SIM i obsługa SIM darmowego internetu Aero2.(UMTS900) Nie ma też problemów z nawigowaniem poprzez GPS, stosunkowo szybko łapiąc sygnał. Dobrze współpracuje z np. AutoMapą. Całkiem dobrze funkcjonuje też wifi hotspot. Smartfon odgrywa wtedy rolę routera WIFI i może udostępniać sygnał(np. internet Aero2) innym urządzeniom - np. innym smartfonom albo laptopom. Karty SIM pracują w konfiguracji: SIM1: 3G/2G (WCDMA/GSM)

SIM2: 2.5G/2G (EDGE/GSM). Wynika z tego, że w mojej konfiguracji SIM1(Aero2) + karta SIM2 Plus możemy korzystać poza obsługą połączeń i SMS także z  transferu danych (np. Internet 300kb/s w EDGE, MMS) na karcie operatora w slocie GSM.  Obsługa SIM jest równoległa co oznacza, że możemy korzystać z usług Aero2 i jednocześnie z usług operatora GSM.(odbierać połączenia, sms itd.)

Chipset
Nazwa:MediaTek MT6577
CPU:Dual-core 1 GHz ARM Cortex™-A9
GPU:PowerVR™ SGX531
zestaw instrukcji:ARMv7
Środowisko operacyjne
System operacyjny: Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
Budowa
Wymiary
(długość x szerokość x głębokość):
127.4 x 65 x 9.9 mm
Waga:140 g (razem z baterią)
Kolor:Czarny ze srebrnymi elementami
Bateria
Pojemność: 1600 mAh
Pamięć
RAM::1 GB
ROM-:4 GB
Slot kart :microSD, do 64 GB
Obsługiwane sieci
SIM 1 (W/G):GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS900, UMTS2100
SIM 2 (GSM):GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900
Przesyłanie danych:GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Wyświetlacz
Typ:IPS-LCD pojemnościowy, multidotykowy
Rozmiar:4.3 cala, rozdzielczość qHD (540 x 960 pikseli)
Kamera
Tylna:5 megapikseli z autofocusem i fleshem LED
Przednia:BRAK
Interfejs przesyłu danych
Bluetooth (802.15):Bluetooth 3.0 + Enhanced Data Rate
Wireless LAN / Wi-Fi (802.11):  IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
USB:USB 2.0 Client, Hi-Speed (480 Mbit/s)
USB Series Micro-B (Micro-USB) connector
GPS
Wbudowany moduł GPS:MT6620 chipset
Antena GPS:wewnętrzna
Uzupełniająca usługa GPS:  MediaTek EPO (Extended Prediction Orbit)
Dodatkowe elementy
Sensory:grawitacji, zbliżeniowy, czujnik natężenia światła
Radio analogowe:FM radio (87.5-108 MHz) z RDS
Pozostałe:Dioda LED dla powiadomień o wiadomościach i nieodebranych połączeniach

 GPU wykorzystane w ZTE V970 jest konstrukcją średniej klasy. Wydajność układu PowerVR SGX 531 oscyluje w granicach Adreno 205 (np. Samsung Galaxy S+) i PowerVR SGX 530 (np. HTC ONE V).

BUDOWA I AKCESORIA

 



Smartfon przyszedł prosto z Chin i nie brakuje w zestawie “paru” chińskich akcentów. Pudełko opatrzone jest chińskimi napisami, instrukcję obsługi także napisano w języku chińskim . W zestawie otrzymujemy słuchawki stereo z mikrofonem(z przyciskiem odbierania połączeń), baterię 1600mAh, oraz ładowarkę z chińskim wtykiem (z przejściówką EU, która jednak nie będzie pasować do gniazd z okrągłą otoczką gdyż jej kształt na to nie pozwala) 1A 5V.  Gniazdko musiałoby być płaskie, a takich montowanych w Polsce jest jak na lekarstwo.

standardowa nistandardowa wtyczka/przejściówka

Otrzymujemy też 50cm kabel microUSB-->USB. Polecam zaopatrzenie od razu się w dodatkową baterię, jako zabezpieczenie na przyszłość – telefon mało popularny i nie wiadomo jak będzie wyglądać dostępność dodatków do niego za 2-3 lata.

 


Smartfon wykonany jest głównie z plastiku. Wyświetlacz nie jest raczej pokryty powłoką Gorilla Glass więc warto zapewnić mu odpowiednią ochronę poprzez folię albo futerał. U góry z przodu znajduje się głośnik do rozmów, czujnik światła oraz czujnik zbliżeniowy, natomiast u dołu dotykowe przyciski systemowe (Menu, Home, Back, Search) . Na lewym boku mamy przyciski do sterowania głośnością oraz złącze microUSB. U góry zaś znajduje się dioda powiadomień, przycisk POWER i złącze mini jack 3,5mm. Z tyłu mamy aparat, diodę flash LED oraz dwa otwory na głośnik.

W dotychczas używanym przezemnie Samsungu PIXON 12 miałem przydatne "oczko" na przymocowanie smyczy/zawieszki. Tutaj tego nie ma, a szkoda bo jest to całkiem przydatne rozwiązanie.

  fot. producenta:

 

Obudowa jest dobrze spasowana a plastiki sprawiają wrażenie solidnych. Tył pokryto chropowatą gumą co zdecydowanie polepsza chwyt i telefon raczej się nam nie wyślizgnie. Boki zostały pomalowane na „metaliczny” kolor. Jako całość telefon prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Bardzo przypomina Google Nexus S. Jakościowo nie mam zastrzeżeń, dobrym rozwiązaniem jest gumowany tył. Telefon dobrze spasowany – nic nie trzeszczy.

Nie ma też problemów typowych dla chińszczyzny – luźnych portów USB, ogólnych niedopracowań. ZTE V970 jest dopieszczony z każdym detalem i naprawdę nie odbiega od markowej konkurencji. Kompatybilność z różnymi kablami microUSB jest szeroka i nie zaobserwowałem sytuacji w której któraś wtyczka byłaby luźna lub nie chciała wcisnąć się w złącze. Podobnie jest ze złączem mini jack 3,5 mm które też jest standardowe i testowałem je z różnymi słuchawkami - bezproblemowo.

Nie wydaje się także aby farba miała w najbliższym czasie odchodzić czy też ścierać się – prawdopodobnie zastosowano całkiem wysokiej jakości pokrycie.

 fot. producenta:


 

Wewnątrz znajdują się sloty na karty SIM(z lewej WG – np. na kartę Aero2, z prawej GSM), bateria oraz slot na karty microSD(na prawo od slotów SIM). Wszystko dobrze dopasowane. Aby włożyć kartę microSD nie trzeba wyłączać telefonu, natomiast wymiana karty SIM możliwa jest po wyciągnięciu baterii. Tylna klapa przymocowana na zatrzaski, dosyć dobrze spełnia swoje zadanie – póki co nic się nie ułamało czy też obluzowało a telefon otwierałem nie raz.

ANDROID ICE CREAM SANDWICH 4.0.4

 

Oryginalny ROM który był wgrany na mój model nie obsługiwał internetowego sklepu Google Play(występował błąd przy pobieraniu) toteż szybko wgrałem znaleziony na forum xda-developers.com Custom ROM by Bruno Martins. Obecnie działam na wersji 2.1. Autor na tamtejszym forum często aktualizuje i wydaje poprawione wersje.(wydana została już wersja 2.2, która poprawia niektóre elementy)  Jest to anglojęzyczny ROM, jednak instalując nakładkę MoreLocale2 umożliwiamy instalację polskojęzycznych aplikacji. 

System jest stabilny, przechodzenie między poszczególnymi ekranami płynne i bez opóźnień. Jeszcze nie spotkałem się z zawieszeniem systemu czy też jakimś błędem aplikacji.

W ustawieniach można dostrzec trzy podgrupy pamięci magazynowej:

- 503 MB Internal Storage - pamięć na którą z reguły domyślnie instalują się aplikacje
- 2,08 GB Phone Storage - pamięć gdzie z reguły zapisują się pobrane pliki oraz czasem lub gdy tak wybierzemy instalują aplikacje
- SD card - jej wielkość jest zależna od tego jaką kartę sobie w telefonie umieścimy (maksymalnie 64GB)

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić aby aplikacje instalowały się na karcie microSD. Można dowolnie ustawiać gdzie domyslnie mają instalować aplikację oraz przypisywać poszczególnym "partycjom" konkretne zadania dotyczące przechowywania.

- reszta pamięci (pozostałe z 4GB wbudowanej pamięci) zarezerwowana jest dla systemu Android 4.0.4 ICS.

 

Sam system ICS prezentuje się całkiem atrakcyjnie, można go sobie spersonalizować jak kto lubi. Jest cała masa aplikacji, widgetów, tapet i z wszystkimi ZTE V970 jest kompatybilny. Pod wszystkimi względami nie odbiega od dużo droższych rywali Samsunga czy HTC. Usługi takie jak Dysk google, tłumacz google także nie generują problemów.

Smartfona nie trzeba podłączać do komputera aby wymieniać pliki. Instalując któryś z eksploratorów plików (standardowo mój ROM miał zainstalowany ES eksplorator) można łączyć się z komputerem poprzez WIFI i zgrywać sobie pliki z folderów udostępnionych lub też odpalić film z dysku na komputerze bez konieczności kopiowania go na pamięć telefonu. Transfer może odbywać się w dwie strony i na PC'ta możemy przenosić zdjęcia i filmy z telefonu poprzez wifi.

Poniżej klika screenów.  


 

 

JAKOŚĆ WYŚWIETLACZA I MULTIDOTYK

 Wyświetlacz wykonano w technologii IPS LCD, jego wielkość to 4,3 cala. Rozdzielczość ekranu to 540x960 pikseli, a proporcje ekranu to 16:9. Kolory są żywe, a kąty widzenia całkiem szerokie. Do jasności także nie mam większych zastrzeżeń - w słońcu przy maksymalnej jasności obraz jest czytelny. Podświetlenie także jest całkiem równomierne. Nie odbiega od wyświetlacza z Xperii Arc S której wyświetlacz także nie budzi zastrzeżeń. Całkiem dobrze spisuje się także panel dotykowy. Brak opóźnień, dziwnych reakcji także nie zaobserwowałem – w 100% funkcjonalny multidotyk.

zdjęcie na wprost wyświetlacza

zdjęcie z lewego boku

zdjęcie z przodu

Powyższe zdjęcie nie dokońca oddają jakość wyświetlacza, ale aparat który posiadam jest co najwyżej przeciętny. Od siebie dodam, że na żywo obraz wygląda bez zarzutu i nie odbiega od przykładowej Xperii Arc S.

JAKOŚĆ APARATU

Tutaj jako punkt odniesienia biorę aparaty wbudowane w:  Samsung Pixon 12, SE Xperia Arc S. Zdjęcia wykonywałem w rozdzielczości 5 megapikseli.

Teoretycznie aparat w V970 ma wszystko na miejscu, autofocus, lampę, posiada nawet funkcję robienia zdjęć w technice HDR. W mojej ocenie jakość zdjęć dziennych jest ok. Na pewno nie wyróżnia się na tle konkurencji. Gorzej wygląda to gdy nie ma dobrego oświetlenia – zdjęcia są po prostu kiepskie. Być może trzeba tu coś podregulować.(jednakże wszystkie testowane telefony miały ustawienia AUTOMATYCZNE, aby zachować jakąś skalę) Szkoda że zabrakło analogowego spustu migawki, ale powoli staje się to trendem, także u bardziej znanych producentów. Kamera nagrywa w rozdzielczości 720p, a jakość nagrań także nie budzi zastrzeżeń – poza tymi nagrywanymi w słabych warunkach oświetleniowych. Smartfon nie posiada przedniej kamery do video rozmów, co dla niektórych może być problemem.

 Poniżej zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w V970 i dla porównania Samsungiem PIXONEM 12 oraz Xperią Arc S.

 Jakość poniższych zdjęć pozostawiam do waszej oceny.

Zdjęcia przy bardzo słabym oświetleniu

SAMSUNG PIXON 12

 

 

Zdjęcia przy stosunkowo dobrym oświetleniu:

SAMSUNG PIXON

ZTE V970

ZTE V970 HDR

DODATKOWE PORÓWNANIE 

U góry bez HDR na dole z włączoną opcją HDR. Różnice pozostawiam do waszej oceny.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU

 

Są to moje subiektywne odczucia, ale nie zauważyłem żadnych trzasków i zniekształceń podczas odtwarzania różnych utworów mp3 320kbps(POP, ROCK,). Odsłuchu dokonywałem na pobranym ze Sklepu Google Play programie MX Player. Użyłem słuchawek Sennheiser HD201. Jakościowo dźwięk nie odbiega od przykładowej Xperii Arc S. Głośnik zewnętrzny jest średniej jakości – jak to głośniki telefonowe. Na pewno sprawdzi się w swojej roli – powiadamiania o połączeniach i podstawowych zastosowaniach multimedialnych. (jest przy tym całkiem głośny – porównywalny do tego z Arc S)

Słuchawki dołączone do zestawu mniej wymagającym użytkownikom także mogą się przydać, ale nie spodziewajmy się rewelacji. Głównie brakuje tonów niskich i nie pomaga tutaj także korektor. Radzę zaopatrzyć się w lepsze słuchawki. W sieci jest cała masa słuchawek z mikrofonem, a gniazdko w V970 jest standardowe to też powinny być kompatybilne.

Jakość głośnika do rozmów jest bardzo dobra i należycie sprawdza się w swojej roli. Rozmówcę słychać wyraźnie i wystarczająco głośno. Rozmówcy nie uskarżali się na niezrozumienie z mojej strony i wnioskuję że mikrofon jest co najmniej zadowalający.

 

BATERIA

 

W trybie czuwania, przy wygaszonym ekranie bateria średnio trzyma 16 dni.(1 karta SIM – GSM 2,5G) Dla porównania producent Galaxy S II deklaruje tutaj 25dni(3G),  Xperia Arc S 19dni(3G). Jednakże często to co podają producenci to wyniki w określonych warunkach przy zmaksymalizowanym oszczędzaniu energii. Biorąc to pod uwagę zmierzone przezemnie 16 dni przedstawianego ZTE V970 to całkiem niezły wynik. Trzeba wziąć także pod uwagę, że włączone wi-fi czy też praca z włączoną na stałe drugą kartą sim – np. obsługującą Aero2 także skraca czas pracy baterii. Osobiście uruchamiam trzema dotykami kartę Aero2 wtedy kiedy po prostu chcę z niej skorzystać – jest to optymalne rozwiązanie.

 Przy umiarkowanym użytkowaniu –np. 1-2 godziny przeglądania internetu/dzień telefon pozwoli na pracę przez ok. 3dni. Na jednym ładowaniu baterii przeglądać internet możemy przez ok. 6-7 godzin. (przy obniżonej jasności i w zależności od zawartości stron)

Podczas testu odtwarzania mp3 uzyskałem następujący wynik:

- 33-35 godzin odtwarzania pliku mp3(320kbps) na słuchawkach przy głośności 30-40% oraz z aktywną jedną kartą SIM w trybie 2,5G. (do testu wykorzystałem pchełki z sansy clip dla których ten poziom głośności był wystarczający)

Podsumowując – parametry podane na baterii i jej pojemność (1600mAh) nie są wyssane z palca i faktycznie przekładają się na realny całkiem długi czas pracy.

 

TESTY WYDAJNOŚCI

Screen ze specyfikacją.

 

GRY

Jeśli chodzi o gry to zabardzo nie testowałem. Angry Birds działa bez zacięcia, nie jestem fanem strzelanek na smartfony jak i wogle rozbudowanych gier na nie ale przykładowe Modern Warfare 3 działa całkiem płynnie. Momentami gdy akcja nabiera rozmachu można zauważyć lekkie spadki płynności. Zacięcia są sporadyczne.

Napewno nie jest to smartfon typowo dla graczy, w tej cenie można dostać Samsunga Galaxy S, który pomimo słabszego i do tego jednordzeniowego CPU i mniejszej ilości RAM oferuje klasę lepsze GPU(PowerVR SGX 540).

Pierwszym benchmarkiem który tu przedstawię jest:

AnTuTU Benchmark.

Benchmark ten testuje praktycznie każdy element wpływający na wydajność smartfona. Jest to jeden z najpopularniejszych benchmarków na platformę Android.  Tabelki zaczerpnięte z testu portalu Benchmark.pl uzupełnione o wynik ZTE V970.

 

Jak widać testowany model zbliża się wydajnością do sporo droższego Samsunga Galaxy S 2. Wyprzedza bardziej znanych rywali. Wynik można uznać za bardzo dobry. Zestaw instrukcji ARMv7 i dwa rdzenie odrywają tutaj znaczącą rolę nie bez znaczenia jest także szybka pamięć RAM. Jak zobaczyce poniżej pozostałe parametry także nie ustępują konkurencji.

W teście pamięci RAM smartfon ZTE znajduje się w samej czołówce, co dobrze świadczy o zainstalowanych w nim kościach pamięci.

Wydajność samego CPU w operacjach na liczbach całkowitych jest także bardzo wysoka. Telefon po raz kolejny znalazł się w górnej części tabeli.

Wydajność CPU w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych jest odrobinę niższa niż ta z Galaxy S II albo Motoroli RAZR, jednakże dalej wyższa niż LG Optimus 3D czy też Galaxy R. ZTE V970 po raz kolejny w czele stawki.

Jak sama nazwa wskazuje ten test obrazuje wydajność w grafice 2D. Wyraźnie odskakują tutaj smartfony wyposarzone w bardzo wydajne układy GPU, modele LG Optimus. Reszta stawki jest bardzo wyrównana.

Ten etap generuje wysokie obicążenie układu GPU. Dobrze oddaje to jak wbudowany w smartfona układ będzie radził sobie z wymagającymi grami 3D. Tym razem ZTE V970 lekko odstaje od czołówki, ale wynik jaki uzyskał nie skreśla go zupełnie jeśli chodzi o gry. Ponownie stawka była bardzo wyrównana, a test obnażył "przeciętność" wbudowanego w V970 układu graficznego PowerVR SGX 531.

 

 Wydajność operacji zapisu i odczytu na bazach danych. Kolejny przyzwoity wynik dla V970.

Zapis plików do pamięci magazynowej. Im więcej, tym lepiej. Ten test pozwala stwierdzić czy urządzenie poradzi sobie dobrze z otwieraniem dużych, rozbudowanych aplikacji oraz w czasie przesyłania plików  multimedialnych.

Odczyt plików z pamięci magazynowej. Im więcej, tym lepiej. Wszystkie wyniki powyżej 150 można uznać za dobre. 

Drugim benchmarkiem który tu przedstawię jest:

GLBenchmark 2 - wybrany test mierzy szybkość wypełniania sceny graficznej - więcej =lepiej 

ZTE V970 wyprzedza sporo droższe Motorole RAZR Maxx, czy też LG Prada 3. Wydajność GPU można uznać za zadowalające.

Wynik w benchamrku Quadrant Standard Edition

Jak widać najmocniejszą stroną V970 jest procesor, oraz pamięć RAM. Samo GPU jest też całkiem wydajne ale nie wyróżnia się tak jak procesor.

NENAMARK 2.4

Benchmark ten w całkiem miarodajny sposób sprawdza wydajność układu graficznego.

Jak widać, układ PowerVR SGX 531 demonem szybkości nie jest. Jednakże wiele zależy też od konkretnej aplikacji i jej optymalizacji względem GPU. Mimo wszystko niewiele ustępuje w tym teście Samsungowi Galaxy S, który kosztuje podobnie - ale w testach CPU wypada dużo gorzej.

 

 

Krótszy czas renderowania JavaScriptu świadczy o wyższej sprawności (lepszej optymalizacji) działania przeglądarki internetowej, przez co najbardziej pożądane są niskie wyniki. 

Ostatnim testem będzie:
SPEEDTEST.NET

- przetestuję nim łącze internetowe zapewniane przez Aero2. Moc sygnału podczas testu wynosiła 75%, t.j. 3 na 4 możliwe kreski. Aero2 udostępnia internet z teoretycznie maksymalną prędkością pobierania 512 kbit/s i wysyłania 256 kbit/s. Poniżej test praktyczny, który pokaże jak to jest w rzeczywistości.

Jak widać w mojej okolicy prędkości niewiele odbiegają od maksymalnych. Prędkości Aero2 w zupełności wystarczą do przeglądania stron internetowych czy też korzystania z komunikatorów typu GG. Sprawdzi się także w odtwarzaniu filmów z mobilnej wersji youtube. Lepszej jakości filmy będą musiały się dłużej wczytać.

PODSUMOWANIE

ZTE GRAND X V970
 

Plusy:

Bardzo dobra specyfikacja
CENA

DUAL-SIM i obsługa częstotliwości bezpłatnego
dostępu do internetu Aero2 przy jednoczesnym korzystaniu z usług innego operatora GSM. (równoległa obsługa Aero2 i np. połączeń głosowych)
Bardzo wysoka wydajność CPU i RAM(w przedziale do 800zł), zadowalająca wydajność GPU
Dobra ogólna jakość wykonania
Wysokiej jakości wyświetlacz
IPS, o dużej przekątnej i wysokiej rozdzielczości
Przyzwoity czas pracy na baterii
Bardzo dobrze działający Android 4.0.4 po wgraniu autorskiego "ROM by Bruno Martins" z możliwośćią instalacji nakładki Morelocale2 która polonizuje aplikacje
 
Sprawnie działająca funkcja wifi hotspot zmieniająca smartfon w router wifi i możliwość w ten sposób dzielenia się internetem z innymi
  
Minusy:

12 miesięczna Gwarancja - zależna od tego gdzie dokonamy zakupu. Na allegro jest sklep wystawiający paragon i kartę gwarancyjną zajmujący sie jej realizacją. W innym wypadku na własną rękę musimy odsyłać go do Chin.
Kiepskiej jakości zdjęcia i nagrania wideo przy słabym oświetleniu 
Oryginalnie wgrany system nie obsługuje sklepu internetowego Google Play - aplikacje trzeba instalować z nośnika danych
Mała popularność telefonu i wiążąca się z tym dostępność akcesoriów 
Brak przedniej kamery do wideo rozmów.
Angielskojęzyczny Android. 
Kiepskie dołączone słuchawki stereo.
Niestandardowa przejściówka do podłączenia ładowarki do gniazdka. Odpowiednia przejściówka to koszt ok. 10zł z wysyłką(allegro), albo roszczenie tego aby sprzedawca we własnym zakresie przysłał.

Smartfon po uporaniu się z wadami(gwarancja i system) jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem które niczym nie ustępuje dużo droższym konkurentom.

Myślę że warto dać mu szansę, szczególnie że wyeliminowanie powyższych wad jest bardzo proste, a niektóre zalety(np. dual-sim) wręcz nispotykane.

Podsumowując - ZTE V970 to nie chiński badziew, tylko solidny smartfon w bardzo korzystnej cenie.

Cena w dniu publikacji: ok. 800zł(przy zakupie przez polskiego pośrednika) i poniżej 700zł bez pośredników.

Kwoty podane z kosztami wysyłki.

 

Jeśli będzie zainteresowane mogę napisać poradnik jak skonfigurować Aero2 w zte v970 (ew. jak uzyskać bezpłatny dostęp do internetu) oraz jak przebrnąć przez instalację autorskich wersji ROM Androida 4.0.4.

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Ari93
    1
    kilka miesiecy temu kupilem wlasnie samsunga galaxy s... zebym zauwazyl tego ZTE to napewno bym mial powazna rozkmine ktory wybrac

    bardzo fajna recenzja, nie doszukalem sie zadnych bledow czy literowek (przynajmniej nie zwrocilem na nie uwagi)
    malo troche zdjec samego telefonu
    • avatar
      Konto usunięte
      1
      Sam miałem kupować telefon oparty na tym procku, dokładniej Newman n1. Kupowałeś na Aliexpress?
      • avatar
        frozen
        1
        Fajna recenzja, czytałem na forum parę tyg temu w fazie beta ;)
        Smartphone fajny, moim zdaniem najlepszy dwu rdzeniowiec / dwu simowiec na rynku jeśli chodzi stosunek cena/jakość.
        Sam chciałem go brać ale chyba połaszę się na coś z większą rozdzielczością i 4-rdzeniowym procesorem.
        Póki co Newman n2 wydaje mi się najlepszym wyborem, specyfikacja dla zainteresowanych:
        - Samsung Exynos 4412 1.5GHz quad-core processor
        - 4.7 inch HD screen, 1280*720 pixel display
        - Gorilla Glass screen
        - 1GB RAM / 8GB ROM
        - 13MP ISP rear camera, 2MP front camera
        - 2500mAh high capacity battery
        - Support GSM: 850/900/1800/1900 MHz & 3G: 2100MHz band
        Oprócz tego powinien śmigać na nim aero2 a to wszystko w cenie około 300$... :)
        • avatar
          gregotsw
          1
          http://www.picshot.pl/public/viewset/165206 - dorzucam parę fotek mojego autorstwa(link do galerii), trzy z nich pierwotnie znalazły się w minirecenzji, lecz nie zostały opublikowane nie wiem dlaczego.
          • avatar
            mICh@eL
            1
            Masz trochę mylący opis - wychodzi na to, że mamy normalny dual-sim, a tak naprawdę jest standby ;)
            http://forum.android.com.pl/f180/opis-dziaa-ania-dual-sim-236084/

            No i trochę błędów typu "standardowa nistandardowa wtyczka/przejściówka" :P

            Tak więc musisz popracować nad interpunkcją i pisownią, bo nie dajesz spacji, przecinków i kropek tam gdzie trzeba ;)
            • avatar
              Konto usunięte
              1
              Dlaczego Oryginalny rom nie obsluguje sklepu Google? Nie jestem za bardzo w tajemniczony w te sprawy... I o co chodzi z tym polskim menu? Jak by ktoś mógł niech mi to trochę wytłumaczy, ponieważ jestem bardzo zainteresowany zakupem tego fonu.
              • avatar
                HotShotsXXX
                -1
                Powiedzmy, że 50% czytających zdecyduje się kupić taki Smartfon. Połowa z nich nie będzie potrafiła zainstalować Custom Roma a cała reszta będzie miała pretensję o to, że np. nie dowiedziała się z twojej recenzji, że na Stok Romie czyli standardowym nie ma języka polskiego tylko nakładka spolszczająca morelocale2 poza tym (cytuje kolegę z Laskadio ze strony http://forum.android.com.pl)"Oryginalny soft jest masakrycznie zabugowany, nie działa Google Play (Server Error) ani Google Talk, nie synchronizuje się Gmail a telefon łapie 2-3 sekundowe lagi, nie działają niektóre ustawienia (np. jasności ekranu)".
                Jeżeli chodzi o wydajność, nie trzeba ingerować w Cpu i Gpu.
                W Customach jest po prostu mniej śmieci które niepotrzebnie zajmują zasoby i zapełniają pamięć.
                Sam takiego używam na Sokowych ustawieniach procesora a mimo to mam 15% przyrostu na wydajności. Poza tym stosowane są jeszcze inne sposoby poprawienia pracy ROMU ale o tym poczytacie sobie na jakimś fachowym Forum:)
                Pozdrawiam
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  do frozen
                  nie żebym się czepiał ale kolego pomyliłeś wątki
                  tutaj opisany jest telefon za 200$ i dwurdzeniowy procek
                  a ty wyjeżdżasz ze swoimi marzeniami o telefonie za 300 $ i procek 4 rdzeniowy
                  Jak już go kupisz to załóż osobny wątek i opisz porównując do podobnych telefonów

                  A co do recenzji to bardzo fajna rzeczowa,i na pewno zachęcająca do zakupu szczególnie ża jak jest wspomniane że przez Ali..... można go kupić za ok 200$ + bateria i osobna ładowarka
                  Pozdrawiam wszystkich i czekamy na opinie z użytkowania np. po miesiącu
                  • avatar
                    HotShotsXXX
                    0
                    Nie podoba mi się w Twojej recenzji to że ... przez zastosowanie custom ROMu wyniki wszelkich testów wydajnościowych względem innych producentów Smartfonów zostały zawyżone. Jest ogólnie przyjęte że Customy przez zastosowanie wielu modyfikacji przyśpieszają znacząco Telefon.
                    Stosując Stock ROM Aparat ten znalazłby się w o wiele gorszej pozycji we wszelkich testach ,
                    albo odwrotnie ... porównując go do wszystkich Telefonów na których zostałby zainstalowany Custom ROMem miałby o wiele mniejsze szanse a pobity by był już przez np : Samsunga Galaxy R
                    Pozdrawiam