Avatar użytkownika

Brudka

data dołączenia:

Moje komentarze (55)

  • Avatar użytkownika Brudka
   Brudka
   Henry aka Wiesiek na pewno wyhaczy. Więc nie ma tragedii.
   • Avatar użytkownika Brudka
    Brudka
    Ech, trzeba albo mieć jaja, albo być ... świeżym by się podpisać pod tak stronniczymi wypocinami i nazywać to artykułem.
    Lubię nvidie i podziwiam ich za całokształt, ale bez jaj, to co tutaj jest napisane mógłby Jarząbek do szafy śpiewać Ochódzkiemu.
    • Avatar użytkownika Brudka
     Brudka
     Dokładnie, tak jak piszesz.

     Ostatnio wywoziłem dwa stare monitory i jeden 14" telewizor CRT na składzik odbioru elektrośmieci w miejscowości na parkingu.

     Był akurat ciepły wieczór, już szarówka. Zajechałem autem, otworzyłem bagażnik, wyciągam monitor ... patrzę.
     A tam dosłownie niemy krzyk tych wszystkich niechcianych urządzeń - straszny nastrój. :(

     Delikatnie postawiłem na ziemi dwa 14" monitorki i ten telewizorek, w ciszy odjechałem.

     Tego uczucia długo nie zapomnę. Jakbym wyrzucił zwierzaka - dosłownie.

     Masakra, normalnie miałem wyrzuty do siebie samego. :(
     • Avatar użytkownika Brudka
      Brudka
      Nic nadzwyczajnego Mustek PowerMust 1000VA kosztuje średnio 250 zł i umożliwia tzw. zimny start - czyli można na nim odpalić PC-ta bez zasilania. Posiada dwie baterie 7Ah 12V w pełni wymienne (wystarczy odkręcić 5 wkrętów w obudowie), wytrzymują spokojnie 8-10 lat i więcej.

      Mam takie trzy (dwa firma, jeden dom) i polecam.
      • Avatar użytkownika Brudka
       Brudka
       Jaja sobie robicie?
       Mój kartonus też z systemem 6 soczewek (po3 na oko) wygląda przy tym jak sprzęt za 1000 zł. ;) a jest tylko z kartonu i wspolgra z 4xhd.

       W zyciu nie dał bym za to takiej kasy.
       • Avatar użytkownika Brudka
        Brudka
        Aha - mała wtopa szanowna Redakcjo ;)

        "Ten film jest prywatny" - zróbcie upload bo wstyd i tyle ;)
        • Avatar użytkownika Brudka
         Brudka
         hmmm...

         najbardziej rozwalają mnie gimbuskie hasła " tylko to logo", "usunąć logo"
         to jest produkt LG - nie podoba się logo ? To kup sobie samsunga albo apple-a. A LG ma prawo walnąć logo z tyło na całej powierzchni - skoro to ich produkt.

         Natomiast co do samego smartphone-a. LG poszło troszkę w złą stronę zaokrąglając te kształty w mojej opinii. Seria Optimus L była idealna w proporcji zaokrągleń i "kanciastości". Gdyby taką formę utrzymali to byłoby idealnie a tak to zaokrąglili obudowę kosztem jej wielkości - bo przecież ekranu nie zaokrąglą. I efekt jest taki jak w samsungach, gdzie niepotrzebnie zwiększa się obszar ramki na górze i dole smartphone-a.

         Co do trendów. Fajnie, że coraz większe są te uradzenia - ale przez to są totalnie niepraktyczne - niestety. Ani to tablet ani telefon. Mam 4.7" i to już jest takie górne max do wielkości telefonu. Powyżej nie wyobrażam sobie obsługi tego urządzenia w życiu codziennym na szybko.

         Drugi trend - wieczne ścienianie grubości urządzenia - jak dla mnie przesadnie. On przy tej wielkości powinien mieć te bezpieczne 1.2 cm na grubości. Wtedy jest proporcjonalny i praktyczny. Człowiek natomiast nie ma wrażenia, że go złamie albo wykręci w palcach. Już nie mówiąc, że zwiększając grubość urządzenia można powiększyć cele baterii i zwiększyć jej żywotność / pojemność. Co jest bolączką aktualnie - każdy to przecież wie.

         Te przyciski z tyłu chyba się nie przyjmą ;) Mało praktyczne przy tej wielkości. Przy mniejszym pewnie by uszły ale przy takim byku - wątpliwe.

         No i ten trend zwiększania rozdzielczości ekranu - bo musi być Full HD na 5" powierzchni, gdzie juz ułożenie punktu jest na poziomie powyżej 400 ppi. Gdzie znowu już tzw. Retina to niecałe 300 ppi dla oka ludzkiego.
         Reasumując: przerost formy nad treścią okupiony mocą niepotrzebnie traconą na obsługę ekranu a co za tym idzie prądożernością całości.
         Zamiast Full HD - mniej obłości, większa bateria, więcej ram-u i telefon idealny. Jak dla mnie ciut mniejszy ekran - tak 4.7 zdecydowanie wystarczy. Ale to kwestia gustu. ;)

         No ale LG pięknie się pnie w górę i to się liczy :)

         • Avatar użytkownika Brudka
          Brudka
          Przyjacielu - wszystko pięknie i mówisz prawdę połowiczną.

          Kupując urządzenie nie płacisz za jego elementy w woreczkach foliowych jak w sklepie elektronicznym, albo u hurtownika.
          Dostajesz w pełni sprawne urządzenie z elementami połączonymi, działającymi w zaprogramowanej logice - gotowe do użytku.

          Kupując urządzenie nie płacisz za sprzęt, ale za urządzenie bazujące na tym sprzęcie, za pomysł jego wykonania, za pracę pomysłodawców, inżynierów, monterów, pośredników, handlowców. Za amortyzację i zakup linii produkcyjnych, koszt ich utrzymania, materiały eksploatacyjne potrzebne do wytworzenia, koszty administracyjne i logistyczne, zarząd, za koszty utrzymania sieci dystrybucji. W końcu za propagowanie i marketing urządzenia zarówno w dziedzinie developerki jak i użytkownika końcowego (materiały reklamowe, reklamy wszelkiej maści, gadżety, itd.)

          Ale zawsze możesz sobie kupić te "klamoty" wziąć lutownicę i złożyć własną konsolę na podstawie własnego pomysłu, później stworzyć samemu na nią OS, na końcu pisać sobie gry i programy dla własnej "oszczędności".

          Nikt ci przecież nie broni ;)

          Aż dziw bierze, że człowiek mający styczność z usługami albo produkcją (niezależnie jaką) nie ma podstawowej wiedzy co się składa na koszt jednostkowy produktu.

          No chyba, że twój kolega - to starszy kolega gimnazjalisty ;)
          To ciebie tłumaczyło, ale kolegi już nie.
          • Avatar użytkownika Brudka
           Brudka
           no do IE to ja ostatnio zrobiłem sobie skrypt wsadowy, który ładuje osobny, niezależny CSS - ogólnie porażka. Przykładowo źle skalowane DIV-y i rozsypywanie ich po ekranie. Resumując: Chrome, FF i Opera - to jedna konfiguracja, IE - druga ;)
           • Avatar użytkownika Brudka
            Brudka
            A ty lekcje odrobiłeś ? ;)

            Skoro nie załapałeś dowcipu - to pewnie gimnazjum ;)
            • Avatar użytkownika Brudka
             Brudka
             W pełni popieram. Niech albo wszyscy trzymają się standardów - albo niech będzie jeden dwa silniki w pełni ustandaryzowane, zgodne w 100% z W3C.

             Bo teraz trzeba jakieś koromysła wymyślać przy starci stronki by wczytywała osobne pliki CSS dla każdej z osobna przeglądarki :(