Jakkolwiek dokładne są te pomiary przyspieszenia, nie mogą być bardziej dokładne niż pozwala zasada nieoznaczoności.
Ponieważ przyspieszenie to druga pochodna pozycji, trzeba je dwukrotnie scałkować aby otrzymać położenie. To oznacza dwie warstwy kumulującego się błędu. Z błędnego przyspieszenia dostajemy najpierw jeszcze bardziej błędną prędkość, z której znowu otrzymujemy pozycję, która obarczona jest już błędem do kwadratu.
Innymi słowy, pozycja uzyskana wyłącznie za pomocą pomiaru przyspieszenia jest bezwartościowa już po bardzo krótkim czasie, a błąd z każdą sekundą rośnie w zwiększającym się tempie.
1000x więcej? Obecne panele mają sprawność około 15-25%. 1000x więcej oznacza że sprawność wyniesie 15000%, a więc z jednego kW energii słonecznej wyprodukują 150kW prądu. Czyli cała fizyka legła właśnie w gruzach.
Czy redaktor nie ma jakiegoś kodeksu moralnego żeby nie podpisywać steku bzdur swoim imieniem i nazwiskiem?
Signal ma teraz drugą szansę. Pierwsza była jak Whatsapp zmienił regulamin kilka lat temu i miliony ludzi zaczęły się rozglądać za alternatywą. Niestety, wtedy zmarnowali to. Signal jest świetny, ale mają kompletną obsesję na punkcie bezpieczeństwa która negatywnie wpływa na wygodę użytkowania. Niektóre co bardziej uciążliwe zasady powinny być opcjonalne z możliwością wyłączenia. Nie wszyscy mają coś do ukrycia.
4 tysiące lat temu były tutaj tylko dzikie nieprzebyte puszcze. Przeprowadźmy masową eutanazję i przywróćmy ten wspaniały stan który zniszczyliśmy. Ale czekajcie, 4 miliardy lat temu były tutaj tylko wulkaniczne skały wstrząsane trzęsieniami ziemi, zalewane płynącą lawą i bombardowane chmarami asteroidów, śmiertelnie napromieniowane promieniowaniem kosmicznym. Ani śladu puszczy ani upraw. Szybko, budujmy bomby atomowe i przywróćmy ten wspaniały stan który samolubna puszcza zniszczyła.
-1
HD4870
A dlaczego te zmiany niby są na gorsze? Zamiast pokrzyw i chaszczy będziemy mieli piękne parki i pożyteczne uprawy. A poza tym przewidywanie przyszłości to trudna sprawa. Może się tak zdarzyć że za 25 lat rządził tutaj będzie następca Putina, albo spadnie wielki asteroid, albo kilka bomb atomowych, wtedy będziemy mieli zupełnie inne problemy.
Za moich czasów dzieciaki oglądały filmy typu Rambo, Commando albo Rocky. Dorośli twierdzili że to prymitywne głupoty - co było prawdą. Wczoraj znalazłem na Netflixie film "Sisu" i stwierdzam że poziom głupoty od lat 80 zdecydowanie się zwiększył. W porównaniu z tym co serwuje teraz Netflix, Rambo to Oscarowa superprodukcja 10/10. Ciekawe czy można zajść z głupotą jeszcze dalej, czy może istnieje jakiś absolutny szczyt głupoty? Jeżeli tak, to myślę że film "Sisu" znajduje się już bardzo blisko tego miejsca.
Za moich czasów grało się w Battlefield 1942 i Battlefield 2. W tych grach były jeszcze boty, można było grać w multiplayer samemu, albo w mniej osób gdzie każdy dowodził grupą kilku botów. Niestety, w BF3 i późniejszych to usunięto.
Minimalna twardość ekranu wykluczająca plastikowe ekrany to nie jest dobry pomysł. Plastikowy wymienny ekran może być znacznie lepszy niż zamontowany na stałe szklany o ogromnej twardości ale bardzo podatny na pęknięcia.
Po co nam GPS? Nadchodzi era fizyki kwantowej
3 komentarzyDyskutuj z nami!Ponieważ przyspieszenie to druga pochodna pozycji, trzeba je dwukrotnie scałkować aby otrzymać położenie. To oznacza dwie warstwy kumulującego się błędu. Z błędnego przyspieszenia dostajemy najpierw jeszcze bardziej błędną prędkość, z której znowu otrzymujemy pozycję, która obarczona jest już błędem do kwadratu.
Innymi słowy, pozycja uzyskana wyłącznie za pomocą pomiaru przyspieszenia jest bezwartościowa już po bardzo krótkim czasie, a błąd z każdą sekundą rośnie w zwiększającym się tempie.
Przełom w panelach słonecznych. Nowe będą nawet 1000-krotnie wydajniejsze
12 komentarzyDyskutuj z nami!Czy redaktor nie ma jakiegoś kodeksu moralnego żeby nie podpisywać steku bzdur swoim imieniem i nazwiskiem?
Reklamy na WhatsAppie. Jest reakcja Signala
6 komentarzyDyskutuj z nami!Ekspert ostrzega przed AI. Chodzi o nasze bezpieczeństwo
8 komentarzyDyskutuj z nami!Świat w 2050 r. Ta mapa pokazuje, ile się zmieni
11 komentarzyDyskutuj z nami!Z myślą o twórcach treści. Testujemy laptop ASUS ProArt P16 H7606WP
9 komentarzyDyskutuj z nami!Pokazali “gameplay” z konklawe. Inaczej to sobie wyobrażałem
2 komentarzyDyskutuj z nami!Ależ to była gra! Liczę, że nowy Battlefield wróci do korzeni
5 komentarzyDyskutuj z nami!Wielkie zmiany na rynku smartfonów. Unia wprowadza nowe wymogi i oznaczenia
12 komentarzyDyskutuj z nami!Dla fanów e-sportu i symulacji. AOC wprowadza dwa ciekawe monitory
3 komentarzyDyskutuj z nami!