Komentarze

 • To, co Sony ma najlepsze. Nowe telewizory LCD i OLED debiutują w polskich sklepach

  Ocena komentarza: 0
  @kriswolf LG C9 niewiele powyżej (5,4-5,5k). Poniżej 5K da się kupić już tylko starsze generacje (B9, B7) i ze dwa modele Philips'a też chyba starsze - nie znam się na oznaczeniach OLEDów Philips'a, ale mam w salonie starego LCDka Philipsa z ambilightem - robi wrażenie. Szkoda, ze OLEDy Philipsa nie mają VRR i takiego fajnego input Laga jak LG... :(

  18

 • AMD już testuje procesory Ryzen 4000 "Zen 3" - wiemy czego można się spodziewać

  Ocena komentarza: 0
  @Kapitan Nocz Do renderingu może tak. Ale np. FC5 w FHD nadal buja się w okolicach 60 klatek na Ultra, więc... ;)
  ...więc dopuki nie zmienię monitora, to jakoś nie mam ciśnienia na zmianę. ;)

  30

 • Volvo wyznacza datę dla autonomicznej rewolucji na drogach

  Ocena komentarza: 0
  @marshall84ck Nie wolno ci. Volvo jako porządna SI aspirująca do bycia porządnym obywatelem sygnalistą podp!@@ Cię momentalnie do właściwych słóżb.
  ...a gościu z fantem będzie zeznawał jako prawomyślny prowokator. ;)

  6

 • Volvo wyznacza datę dla autonomicznej rewolucji na drogach

  Ocena komentarza: 1
  @michael85 Owszem, zgadzam się. Ale wiesz... Autostrada jest fajna tylko przez pierwsze x godzin jazdy, następne yz można spokojnie popodziwiać widoki/poczytać książkę/pospać/etc. ;) Przesyt pojawia się w każdej przyjemności dawkowanej zbyt obficie. ;)

  6

 • Pogrom! 9 na 10 sprzedanych procesorów w kwietniu to modele AMD

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo :)
  Chodziło mi o to, że AMD w końcu zrobiło się konkurencyjne do Intela, a konkurencja pozytywnie wpływa na rozwój i stosunek jakości do ceny. ;) Nie twierdziłem, że są lepsi, tylko że dobrze, że znowu są w grze. ;)
  A co do wydajności: Nie wchodząc w MHz, litografię, etc, jeśli po niedawnej wymianie grafiki na 1080ti (efektywniejsze kosztowo od porównywalnego wydajnościowo 2080, a RTX i tak przez najbliższe 2 generacje będzie niegrywalny - mam na myśli nowe gry a nie remaster Zorro, i ustawienia takie jakie powinny być - max ;) ) 2600K nadal zapewnia bardzo akceptowalną wydajność (min 60 klatek w 1080p na max detalach - więcej mi tv i tak nie wyświetli). Waham się nad zmianą platformy tylko dlatego, że marzy mi się VR, a tu może ten procek już trochę zbyt wąskie gardło stanowić - zresztą pewnie nie tyle sam procek, co cała platforma (pamięć etc) która jeszcze chwilę i będzie się wybierała do gimnazjum... Tfu... Gimnazjów już nie ma... ;D

  64

 • Volvo wyznacza datę dla autonomicznej rewolucji na drogach

  Ocena komentarza: 2
  @Volvo: a teraz wyjedźcie na realną drogę. Z komarami. Muchami. Pszczółkami. Bączkami. Etc. A potem wróćcie do warsztatu, i przemyślcie sposób integracji lidaru. ;) Generalnie za design i miniaturyzację duży plus, ale temat do przemyślenia. Bo dzisiaj na trasie ok. 700-800km zużyłem ponad 5 litrów płynu do szyb. :/ Jeśli ten lidar nie będzie za wycieraczką lub innym patentem czyszczącym, to jego użyteczność będzie... Dyskusyjna... ;p

  6

 • Klocki w końcu z ray-tracingiem - czego potrzeba, żeby zagrać w Minecraft RTX?

  Ocena komentarza: 3
  Idąc dalej e tym kierunku: River Raid. ;)
  ...i wreszcie będzie można pokazać test, że RTXy wyciągają 120fps w 4k. ;D

  37

 • Pogrom! 9 na 10 sprzedanych procesorów w kwietniu to modele AMD

  Ocena komentarza: 17
  Tak się kończy 'postęp' rzędu -nastu procent na generację... Przed 2010 procesor wymieniało się co dwa-trzy lata, bo nowe były parokrotnie szybsze... I co? I 2600K z 2010 (2011?) nadal w typowych zastosowaniech daje radę - tzn nadal można bez problemu kupić sprzęt ze słabszym procem, i to wcale nie z najniższej półki. Odstaje już trochę, ale... 10 lat minęło. Dobrze, że AMD wróciło do gry.

  64

 • Telewizory Samsung z HDMI 2.1 - oto które i dlaczego to ma znaczenie

  Ocena komentarza: 0
  @ElFi_ Dzięki, mam teraz jako monitor Samsunga czterdzieści parę, myślę że dodatkowe -naście cali będzie ok. ;)

  11

 • Telewizory Samsung z HDMI 2.1 - oto które i dlaczego to ma znaczenie

  Ocena komentarza: 0
  @Wasek Dzięki!

  11

 • Telewizory Samsung z HDMI 2.1 - oto które i dlaczego to ma znaczenie

  Ocena komentarza: 0
  @ayufan Używasz jako monitora? Robi? Nie wypala się? ...zależy mi na opinii realnego użytkownika, bo się wohom, czy warto dokładać do E9 albo czekać na CX/GX. ;)

  11

 • HP prezentuje mobilne stacje robocze ZBook Studio i Create - są lepsze niż MacBook Pro 16

  Ocena komentarza: 2
  Zbok studio create.. ;D Szacun za odwagę na rynku polskim, taki sam jak dla firmy Osram... ;D

  5

 • Nowe odkrycie Intela zrewolucjonizuje technologię komputerów kwantowych

  Ocena komentarza: 0
  @awesome1337 Tak, tak, tak, tak... A 640kB wystarczy każdemu... :D

  40

 • Half-Life: Alyx bez VR? Działa, chociaż (póki co?) kiepsko

  Ocena komentarza: 0
  @AMD64 Bo nie? Wolno Ci nie kupić. ;) A dlaczego nie stworzyli C&C albo Cywilizacji pod VR? ;D

  11

 • Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę. Widoczną dla miliarda użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  @rlistek Nie ogarniasz, argumenty kontrujesz hejtem. Życzę powodzenia w biznesie. ;) Splonk!

  37

 • Polscy inżynierowie opracowali VentilAid - respirator z drukarki 3D za 200 zł

  Ocena komentarza: 2
  Tak, tak, tak... Polactwo i banda zawistników, plus pewnie paru ruskich trolli... :/ I parę urzędniczyn. I weź tu człowieku zrób w tym kraju coś dobrego dla innych... Nie pomyślą: może pomoże komuś, kto bez tego by umarł. Choć trochę. Pomyślą: łojojoj! Nie ma certyfikatu! Nikt nie wziął kasiorki za certyfikowanie, atestowanie, s®@nie... WE ŁBACH SIĘ PORZEWRACAŁO! Nie, wcale nie pragnę cofnąć się o sto lat. Ale w sytuacjach awaryjnych stosuje się środki awaryjne które są pod ręką. Więc szacun wielki dla tych co potrafią i chcą coś zrobić, a nie tylko biadolić. A hejterom: weźcie idźcie se na pielgrzymkę. Do Rzymu najlepiej. Na piechotę. Może cud wam pomoże.

  18

 • Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę. Widoczną dla miliarda użytkowników

  Ocena komentarza: 2
  @rlistek Nigdzie nie napisałem, że Win10 nie działa. Działa, i jest stabilny. Napisałem natomiast, że dla nie-geeków jest trudniejszy w obsłudze. Jest brzydki, zaśmiecony jakimiś pierdołami pt. 'co my najmądrzejsza firma na świecie uważamy w kwestii gdzie i jakie użytkownik powinien trzymać pliki', i ogólnie nieczytelna. I tak, szpieguje. I tak, trudniej nauczyć jej obsługi nie tylko starszych, sle i młodszych. I tak, aktualizacje potrafią kompletnie rozpierniczyć system w chwili kiedy go potrzebujesz. Nie raz zdarzało mi się oglądać planszę 'windows aktualizuje się' podczas próby uruchomienia notebooka podczas spotkania z Klientem/dostawcą/whatever. To dyskwalifikuje ten system z punktu widzenia przedsiębiorcy, po prostu nie można na nim polegać. Więc tak, mam opóźnione aktualizacje, tym batdziej że regularnie starają się unieruchomić mi domowego blaszaka - już kilka razy w ciągu dwu-trzech lat musiałem przywracać poprzednie wersje. Nie bawi mnie to, tylko irytuje. To że potrafię to zrobić, nie znaczy że można mnie tym obciążać - nie jestem insiderem (=darmowym betatesterem) i nie chcę być. Oczekuję systemu stabilnego, prostego w obsłudze - dla mnie i dla moich wszystkich współpracowników niezależnie od ich talentów informatycznych i wieku. Win10 spełnia te wymagania znacznie gorzej niż Win7. Kropka. Pamiętaj proszę, że system nie istnieje dla informatyków i to nie oni płacą za system, to im się płaci za to, żeby można było pracować efektywniej, wygodniej i przyjemniej.

  37

 • Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę. Widoczną dla miliarda użytkowników

  Ocena komentarza: 2
  @awesome1337 Taaaa... A świstak zawija w sreberko... :D
  ...a ja co drugi dzień muszę któremuś ze starszych userów tłumaczyć, że mimo tego że przycisku/belki/whatever nie widać, to on/ona/etc tam jest. I zawsze pada pytanie: To czemu k#&$@ nie widać?!?” I co ja mam odpowiadać, panie i panowie z Microsoft?

  37

 • Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę. Widoczną dla miliarda użytkowników

  Ocena komentarza: 8
  Rewolucja taka sama jak w prockach i kartach graficznych... Dobrze już było. Może za 10 lat Microsoft metodą ewolucji da nam znowu coś równie ładnego jak 7ka... Ale obawiam się raczej, że za 5 lat wyjdzie windows XX, który (żeby pokazać jaki to jest inny i och-ach-jakiż-nowoczesno-eko-$#@&@) zaprezentuje SuperDuperNeoModern Wazelina-Design. Kwadratowy i czarno biały. Żeby tak samo wyglądał na PC o mocy dzisiejszego superkomputera i na przestarzałym monochromatycznym czytniku ebooków.
  Qrczę, Microsoft, a może by tak przyznać się do błędu? I odszczekać? Dostalibyście z miejsca szacun +5.

  37

 • Co się dzieje z Komputronik? Czy klienci mogą się czuć bezpiecznie?

  Ocena komentarza: 3
  Sqrv... Komputronik, trzymamy za Was kciuki!

  29

 • Jak wygląda branża IT oczami kobiet? Najnowszy raport

  Ocena komentarza: 3
  Brakuje opcji: już pracowałem, fajne, ale mam inny pomysł na życie. ;)

  10

 • Nvidia szykuje potężną kartę graficzną - mamy pierwsze informacje o wydajności

  Ocena komentarza: 4
  Ja pi...urkuję... Szok! Rewolucja! 15sto procentowy wzrost mocy obliczeniowej w stosunku do poprzedniej generacji! Nvidia szykune naprawdę potężną kartę graficzną!
  ...wstydzilibyście się...
  Jak tak dalej pójdzie, to znowu kartę wymienię za 7 lat... Na dwa razy szybszą... Jak dobrze pójdzie... Jak już będzie naprawdę w stanie obsłużyć odbicia...
  Z prockami jeszcze 'lepiej' - przez 10 lat tylko do zastosowań serwerowych moc wzrosła... A kupione 10 lat temu i7 jak sobie radziło, tak radzi, i nawet mnie jakoś specjalnie nie kusi żeby je zmienić.

  36

 • Najlepsze strzelanki FPS ostatnich lat - TOP 5

  Ocena komentarza: 1
  Far Cry 4. Za postacie, za opowiedzianą historię, i za to że nie chciałem go skończyć. I za przejmujący utwór Bombay Royale. Za szalonych, za złamanych, za naćpanych, za fanatyków, za drogę do piekła wybrukowaną dobrymi chęciami... Za to że urwało mi łeb.

  22

 • „Duża” aktualizacja Windows 10 1909 do pobrania - oto dlaczego warto ją zainstalować

  Ocena komentarza: 0
  @jeomax.co.uk
  Uważaj, mnie dźwięk przestał robić - karta właśnie bazująca na chipsecie x-fi (Auzentech HTHD). Musisłem wycofać system do poprzedniej wersji, bo reinstalacja sterowników nic nie dała - głucha cisza.

  5

 • Ciężarówka Scania AXL - kabina jest zbędna

  Ocena komentarza: 0
  @Warmonger
  Gatunkista. ;p

  12

 • Włączyliśmy nową stronę benchmark.pl

  Ocena komentarza: 0
  @Sander Cohen
  Nie. Nie trzeba iść z duchem czasu, i nie trzeba strzelać, bo każą. Miliardy much MOGĄ się mylić.

  203

 • Włączyliśmy nową stronę benchmark.pl

  Ocena komentarza: 0
  Włączyliście? Super. Pobawiliście się 'nowoczesnymi' stylami? Suuuuper. Premie wzięte? Zajefajnie. To teraz zabierajcie zabawki, wyłączcie i wróćcie do wyglądu który dało się ogarnąć wzrokiem. Ludzkim, a nie SI gugla. Strona odrzuca od razu. Zero informacji, mózg automatycznie wywala 100% jako natarczywą reklamę. Nie widzę NIC. I nie mówię o adblocku, tylko o mojej osobiście wykształconej blokadzie $hitu. DO BANI.

  203

 • Windows 10 - zaokrąglone rogi w drodze

  Ocena komentarza: 8
  :D
  ROTFL.
  A za dziesięć lat, za specjalną opłatą (DLC) będzie mógł wyglądać jak lekko uproszczona wersja siódemki...
  Jedyne co mnie zmusiło do przesiadki to DX.

  Dyskusja w kuluarach pewnej dużej korporacji:
  Prezes: - Wszyscy zarabiają na big data. Czemu my tak mało?
  Marketing: - Bo nasz OS nie chodzi na komórkach i urządzeniach przenośnych.
  Prezes - Stwórzmy więc OS, który będzie działał nawet na gównianych komórkach.
  Dział Techniczny: - będzie ..ujowo wygladał, komórki mają za mało mocy i za małe wyświetlacze.
  Marketing: - To wywalimy wszystkie efekty graficzne i powiemy, że tak jest nowocześniej. Za to dodamy zylion ukrytych raportów, zarobimy na big data.
  Prezes: Ludzie to kupią?
  Marketing: Stworzymy nową generację sterowników graficznych, będą musieli.
  Dział techniczny: Ale na ten moment nie ma takiej potrzeby, bo sterowniki będą działały dobrze również na starszym systemie...
  Prezes i Marketing chóralnie: Shut up! I kill you!

  ;D

  14

 • Imponujący robot-magazynier w akcji

  Ocena komentarza: 0
  Zgadzam się w pełni z przedmówcami. Ale Amazon i tak już ecie-pecie szykuje, bo robot nie choruje, nie strajkuje, nie śpi, nie chodzi do toalety czy na przerwę, itd, itp. Więc tylko torchę podrasować soft i akumulatory, i człowieki znikną z magazynów... Dobrze? Źle? Cholera wie. Inaczej.

  16

 • MIT proponuje szybsze i tańsze trenowanie sieci neuronowych

  Ocena komentarza: 2
  Należy PILNIE wprowadzić odpowiedzialność prawną twórcy za działania SI którą stworzył i / lub się posługuje. Bo za chwilę gimbaza będzie miała sieci które będą za nią pisały śmieci na benchmarku albo innym facebooku. A spamerzy narzędzia doskonale imitujące maile i telefony od homo (jeszcze nie/ledwo/już nie) sapiens. Itd. I wtedy się zacznie... :///

  8

 • Volvo przypilnuje (lekkomyślnych) kierowców

  Ocena komentarza: -2
  ...a 640kB wystarczy każdemu.

  BUHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

  :D

  12

 • Do końca 2021 roku CD Projekt RED ukończy Cyberpunk 2077 i kolejną grę AAA

  Ocena komentarza: 0
  Hmmm.... A gdyby tak komu przyszło do głowy pozwolić CDP zrobić fajną kontynuację... ME? :) Pokazali już, że potrafią zrobić grę z dobrą historią i niezłym systemem walki. :)

  22

 • Nvidia przygotowuje tańsze Turingi - w planach karty GeForce GTX 1660 Ti, 1660 i 1650

  Ocena komentarza: 0
  ...prędzej rozbiorę oryginalne chłodzenie i sam zaprojektuję i  wyfrezuję blok. ;)

  43

 • Nvidia przygotowuje tańsze Turingi - w planach karty GeForce GTX 1660 Ti, 1660 i 1650

  Ocena komentarza: 0
  Taaaa... Dla 'OEM manufacturers'. Pojedyncza sztuka zapewne zylion. ;)

  43

 • Nvidia przygotowuje tańsze Turingi - w planach karty GeForce GTX 1660 Ti, 1660 i 1650

  Ocena komentarza: 0
  Brakuje 'osiołkowi w żłoby dano...' :/
  Myślę o karcie do gry w FHD (na razie nie planuję wymiany TV... ekhmmm... 'monitora'. ;) A karta przez 8 lat mi się ździebko zestarzała, i wyciąga max 40fps w średnich/dropy do 15stu... :/ Szanowna lożo szyderców, która z nowych kart się nada, nie będzie zbytnio przestrzelona, i będzie do niej blok wodny? ;)
  (ciiiiiisza.... :)))

  :)

  ...2060 by mi w sumie chyba pasowało, ale skąd blok wodny...?

  43

 • Alphabet chce przemienić 16 miast w „technologiczne laboratoria”

  Ocena komentarza: 1
  U nas? CBA.

  12

 • AMD Radeon Pro Duo - premiera najwydajniejszej karty graficznej

  Ocena komentarza: 0
  @AkaRyupl & @ShogunToranaga - Tak, macie rację. Teoretycznie. Bo karta ma 4 lata i w ogóle. Ale nadal jest w miarę porządną kartą, i zostaje zabijana sztucznie. Nie lubię działań markretyningowych które mają mnie w założeniu zmusić do zmiany dobrego na lepsze (bo chcemy od ciebie wyciągnąć kasę szybciej niż byłbyś to skłonny zrobić bez "zachęty"). Tak, wiem, jestem specyficzny. Wierzę w trwałość rzeczy w które się zaopatruję. I nie zaopatruję się w nietrwałe. Z reguły. Może to nie 'nowoczesne', ale za to ma sens. A w konieczność wymiany sprzętu na nowy co dwa lata mogą uwierzyć co najwyżej nastolatki - bo wszystkie firmy z branży systematycznie im mózgi piorą co pół roku nowymi nowymi wersjami smartfonów etc. Kupując sprzęt za kilkanaście tysi chcę, żeby był sprawny, dopóki go nie wyrzucę. I z procami, pamięciami, a nawet dyskami na ogół to działa. Od 6-ciu lat (grafikę kupiłem parę miesięcy później niż resztę kompa) dolewam tylko raz na jakiś czas wodę do systemu chłodzenia, i raz na rok odkurzam obudowę. I posłuży mi bez problemu (również do gier) jeszcze następne 4 (i7@4,7GHz, 8GB RAM, mnóstwo HDD, woda). Może dołożę drugie 8GB RAMU - ale na razie nie czuję potrzeby. Nie mam też ciśnienia na 4K - z czterdziestuparu cali FHD też jestem zadowolony. ;) Dlaczego sprzęt produkowany przez Intela, Kingstona, WD, i paru innych nie wymaga (mimo równie częstych zmian w technologii) wyrzucania go na śmietnik po paru latach użytkowania? (Wiem, że MS będzie próbował zmusić posiadaczy najnowszych proców do przesiadki na dziesiątkę, ale to... MS... Zresztą nic specjalnie do dziesiątki nie mam, pozatem że szpieguje na maxa... Ale nie jest w tym gorsza ani od Googla, ani od Appla...) :/ Swoją drogą uważam, że zadyma ze sterownikami - tzn. wypuszczanie co parę dni nowej wersji pod każdą gierkę której 'autorzy' nie potrafią poprawnie zoptymalizować engine'u POD sprzęt i jego środowisko programowe - jest odwróceniem zasad zdrowego rozsądku... To tak, jakby zmieniać wersję windowsa za każdym razem, kiedy kupujemy nową grę... Tylw że MS nie pozwoli sobie dmuchać w kaszę - gra ma chodzić na Windowsie, a nie Windows z grą... A NV i AMD nauczyły 'programistów' od gier, że można wypuścić crap, a NV i AMD się na wyścigi dopasują... Ale nie ma alternatywy - więc pewnie po prostu poczekam na nową generację NV i się przesiądę - choćby dlatego

  32

 • AMD Radeon Pro Duo - premiera najwydajniejszej karty graficznej

  Ocena komentarza: 0
  No cóż... W takim razie nie ma sensu kupowanie topowego sprzętu ani jednego,ani drugiego producenta - bo teoretycznie wystarcza on do komfortowego grania przez parę lat... Ale tylko teoretycznie... :(

  32

 • AMD Radeon Pro Duo - premiera najwydajniejszej karty graficznej

  Ocena komentarza: 1
  Cóż... Od paru lat mam R6990. Z samodzielnie dołożoną wodą. Na początku byłem zadowolony. A teraz nie jestem. Bo karta która przez dwa lata była najmocniejsza na rynku, kosztująca dobrze ponad 1000EUR, straciła wsparcie producenta jak tylko wypuścili szybszą. Więc NIGDY nie dam się już wpuścić w Radeona. Bo karta którą nawet teraz TEORETYCZNIE można zaliczyć do dobrego segmentu średniego (9600 w 3DMarku 11) pozbawiona jest jakiegokolwiek wsparcia producenta. I rwie obraz w Starcrafcie. I na średnich ustawieniach spada poniżej 30 (a czasem i poniżej 20) klatek w JC3. Dlaczego? Bo 'dzięki' brakowi wsparcia w sterownikach pracuje na jednym rdzeniu, czyli na pół gwizdka. AMD ma w d... ekhmmm... ...głębokim poważaniu klientów kupujących ich topowe produkty. Więc się to po prosu nie opłaca - od ostatnich 15 lat kupowałem topową kartę, i przez ok. 5 lat byłem zadowolony. Teraz za sprawą specjalistów od miałkretyningu z AMD się to zmieniło. nie opłaca mi się kupować ich kolejnej topowej karty, bo nie mam żadnej gwarancji, że za rok nie straci ona wsparcia (bo wyszła nowsza karta). Kupię o połowę tańszą kartę konkurencji, którą wymienię po dwu latach. Albo nie, bo o ile mi wiadomo NV nadal wspiera swoje starsze karty. Więc nauczony doświadczeniem z dwuprocesorowymi kartami AMD - odradzam...

  32