Avatar użytkownika Krzysztof Borzęcki

Krzysztof Borzęcki

data dołączenia:

Moje komentarze (187)

  • Avatar użytkownika Spichris
   Spichris
   @Thorns Potwierdzam - odświeżałem z ciekawości co kilka sekund dosłownie począwszy od godziny 15. Po kilku odświeżeniach zamiast napisu "Powiadom mnie" pojawiło się "OUT OF STOCK".
   I tak już całkiem przy okazji - powiadomienie od Nvidi o dostępności w sklepie przyszło po godzinie 16 :D
   • Avatar użytkownika Spichris
    Spichris
    Bez sensu. Przecież nikt nie kupi droższej wersji, tak samo jak nie kupowali droższego PC. Skoro działa tak samo, to po co przepłacać?
    ;)
    • Avatar użytkownika Spichris
     Spichris
     @SadSam To jest tak samo jak z każdą inną "zabawką". Można mieć samochód za 10k, można za 10M. Jeżeli kogoś stać to po prostu kupuje. Czy to oznacza że jest idiotą? Nie, po prostu ma taki kaprys.
     • Avatar użytkownika Spichris
      Spichris
      Jeszcze jakby ceną zeszli do jakiegoś bardziej akceptowalnego poziomu :)
      https://youtu.be/_yxs4IS9HXU
      • Avatar użytkownika Spichris
       Spichris
       Co do podróżowania metrem z pełną animacją - z jednej strony fajnie, bo nie będziemy tracili czasu na oglądanie setek razy tych samych przerywników tylko po to, aby dostać się do wybranego miejsca. Z drugiej strony można było dać opcję "pomiń".
       Jeśli zaś chodzi o modyfikację pojazdów to lipa. W świecie w którym możemy zmieniać samych siebie, nie możemy sobie zmienić wyglądu durnego pojazdu. Tak, wiem, Płotki też nie można było pomalować, ale to było kilka wieków temu ;)
       Bieganie po ścianach? To nie Titanfall.
       • Avatar użytkownika Spichris
        Spichris
        @DustEater Dokładnie. To nie windows 10 jest problematyczny w obsłudze, tylko ludzie na siłę szukają problemów. Tak jak blebleble - nie wie jak wejść w menadżer urządzeń, więc zakłada że nie można inaczej niż sobie kilka lat temu ubzdurał. A wystarczy właśnie prawym na START i tam jest to jego poszukiwany od dawna Menadżer urządzeń. Ciekawe ilu osobom przez swoją własną niewiedzę wciskał kit o tym jakie to win 10 złe? :)
        • Avatar użytkownika Spichris
         Spichris
         @.Alx. Wszystko niby ok,ale kiepska jakość to nie tak do końca tylko wina "koncernów", winni są również sami konsumenci, którzy chcą kupować coraz taniej.
         -3
         • Avatar użytkownika Spichris
          Spichris
          @Kenjiro
          1 - No tak, zapomniałem - wszyscy chcą nas śledzić. To taka dzisiejsza przypadłość.
          2 - Po to są ludzie aby to weryfikować. Wolałbym aby taki system się pomylił, niż aby taki morderca czy terrorysta porwał/zamordował mi rodzinę. Zdajesz sobie sprawę ile razy ludzie się pomylili wskazując sprawcę? No ale to przecież człowiek a nie maszyna, mógł się pomylić bo chyba o to chodzi?
          3 - Błędnie zakładasz iż oprogramowanie jest traktowane jak wyrocznia. No i powiedz mi kto skarży świadków? Jeśli zadzwonię na policję i podam iż w okolicy CHYBA kręci się typ z listu gończego, to kto mnie oskarży i o co?
          Przypomniała mi się sytuacja, gdy pewien pan, kupując laptopa, pytał czy można od razu usunąć Windowsa, bo on go będzie śledzić, jednocześnie sprawdzając na smartfonie ceny w innych miejscach. Skąd się bierze te ogromne poczucie wartości do bycia śledzonym przez wszystkich i wszędzie?
          • Avatar użytkownika Spichris
           Spichris
           Jak każda technologia niesie ze sobą ryzyko niewłaściwego użycia. Rozumiem obawy przed złym jej zastosowaniem, ale jednocześnie dostrzegam korzyści z jej stosowania. Weźmy na przykład ilość zaginięć dzieci na plażach. I nie mam tu na myśli uprowadzeń, do których niestety też dochodzi, ale zwykłe zgubienie się takiego malucha. Dzięki takiemu oprogramowaniu można by szybko namierzyć zaginione dziecko czy rodziców. Co do samych uprowadzeń, to program już tylko na podstawie podróżowania dziecka w towarzystwie obcych osób, mógłby informować służby o potencjalnym przestępstwie. Potencjalnym, bo być może ktoś znalazł dziecko i chce odnaleźć rodziców. Gdyby jednak doszło do uprowadzenia, rodzice z pewnością inaczej spojrzeliby na kwestię monitoringu i rozpoznawania twarzy. To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów i wydaje mi się iż decyzja podjęta przez IBM jest błędna.
           -1
           • Avatar użytkownika Spichris
            Spichris
            @scoobydoo19911 Te karty też nie są przeznaczone od razu na rynek "konsumencki". Tak jak większość najnowszych technologii najpierw zawita do sprzętu dla wąskiej grupy odbiorców - branży filmowej, fotograficznej.
            • Avatar użytkownika Spichris
             Spichris
             @Dariosex To o czym piszesz to tak zwany "chłyt materkindody". Większość nie odróżnia sprzętu który jest kompatybilny z daną technologią, od takiego który ją wspiera. W przypadku przenośnych pamięci nagminne jest oznaczanie ich najnowszymi standardami z którymi są kompatybilne a nie faktyczną prędkością z jaką pracują. No bo kto normalny kupi takiego pendrive USB 2.0 który działa z prędkością 25MB/s jak obok wisi 3.0? I co z tego że ten drugi wspiera tylko 8MB/s? Nikt nie czyta specyfikacji bo po co? Ty sprawdziłeś zanim kupiłeś? Jestem pewien że nie, bo byś się tu nie żalił :)
             • Avatar użytkownika Spichris
              Spichris
              @porterneon Rozumiem że to norma i w sumie zawsze sprawdzasz czy za tobą nie doszło do takiej sytuacji? Co jeszcze wymyślicie? Czy przypadkiem nie spada za Wami samolot? Albo jakiś talib nie goni was z laską dynamitu w zębach?