Na topie

A Total War Saga - nadciągają nowe historyczne odsłony strategii

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: strategia Total War Producenci: Creative Assembly SEGA

Creative Assembly i SEGA zapowiadają start zupełnie nowej serii pobocznych projektów pod tytułem A Total War Saga. Co to takiego?

 • A Total War Saga - nadciągają nowe historyczne odsłony strategii
A A

Brakuje wam historycznych odsłon serii Total War? Jeśli tak, to wiedzcie, że z obozu Creative Assembly dochodzą bardzo ciekawie wiadomości. Autorzy popularnego cyklu strategii ruszają mianowicie z Sagą. Co to takiego?

„A Total War Saga” – to nazwa nowej serii, w skład której wejdą mniejsze gry, koncentrujące się nie tyle na całych epokach (jak Medieval), nacjach (jak Rome) czy przywódcach (jak Attila), lecz na pojedynczych wydarzeniach historycznych – wojnach domowych, podbojach i politycznych wstrząsach.

Będą to projekty poboczne, ale zdecydowanie nie mniej ważne dla ekipy Creative Assembly. Będą one tworzone na bazie innych, dużych odsłon serii Total War – pod względem mechaniki rozgrywki nie będą się więc zbytnio różnić. Twórcy bardziej skoncentrują się jednak na fabule i wierności historii.

Konkrety niestety nie są na razie znane. Jedyne, co wiemy, to że pierwsza gra z „A Total War Saga” w tytule będzie kontynuacją opowieści jednej z „rzymskich” odsłon. Ogólnie brzmi to wszystko dość tajemniczo, ale wygląda na to, że będziemy mieli po prostu do czynienia z czymś w stylu samodzielnych dodatków. Zainteresowani?

Źródło: SEGA, Creative Assembly

Odsłon: 3206 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-07-05 16:05

  A Total War: Middle Earth jak nie było tak nie ma (nie licząc moda Third Age), a przecież taki jest w tym potencjał!

  Skomentuj

   1. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-05 18:58

    Akurat uniwersum Władcy Pierścieni nadaje się do Total War'a idealnie. Do tego mechanika z Total War Warhammer pasuje do niego tak dobrze, że można by grę zrobić bardzo małym nakładem prac.

    Zarówno nacje, mechanika spaczenia, czy możliwość używania dużych jednostek/potworów sprawiają, że nie trzeba by zmieniać wiele poza mapą, modelami/statystykami jednostek i otoczką. Problemem i to kluczowym pozostaje chyba jednak sprawa licencji.

    Po cichu liczę, że ktoś pokusi się chociaż o stworzenie moda do obecnej części w stylu Third Age, jednak nie wiem na ile nadal występuje problem z kreowaniem własnej mapy które o ile w przypadku Medieval'a 2 było możliwe to w nowszych częściach jeżeli się nie mylę już nie bardzo.

    Skomentuj Historia edycji

 2. Mandalorian
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-05 16:26

  Czyli możemy liczyć na grę z husarią w roli głównej.
  O ile szczęście dopisze.

  Skomentuj

 3. Fenarid
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-07-05 20:36

  Czyli co teraz zawartość DLC będą sprzedawali za cenę pełnoprawnej gry ?

  Skomentuj

  1. wojciechu15
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-07-05 22:18

   Nic nowego. Kiedyś w czasie premiery kupowało się ich gry po 100zł, a teraz dla przykładu wołają sobie na steam ponad 17 euro za DLC które ukazało się półtora roku temu - co najgorsze ich DLC nie dodają nowej zawartości tylko odblokowują nacje czy efekty graficzne które w grze są tak czy siak...

   Skomentuj

   1. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-07 08:06

    I jak tu nie kochać piratów, jak się czyta o takich zagrywkach....

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!