Na topie

Dostawy zautomatyzowane - Airbus testuje ciekawe rozwiązanie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Ciekawostki Producenci: Airbus

Firma Airbus testuje w Singapurze rozwiązanie, które ma usprawnić doręczanie przesyłek do klientów. Projekt nazywa się Skyways, a jego podstawami są latające autonomicznie drony oraz zautomatyzowane stacje.

  • Dostawy zautomatyzowane - Airbus testuje ciekawe rozwiązanie
A A

Airbus jest jednym z tych graczy, którzy chcą zrewolucjonizować dostawy, wykorzystując w tym celu technologiczne nowinki. Jego pomysł nie ogranicza się do samych dronów.

Owszem, drony mają być podstawą systemu Skyways – w końcu to one będą odpowiedzialne za transport paczek. Nie mniej ciekawym elementem jest jednak zautomatyzowana „stacja”. We wnętrzu tej ostatniej znajduje się ramię robota, które zabiera paczkę z odpowiedniej skrzynki i przekazuje ją bezzałogowcowi. 

Tym bezzałogowcem jest ośmiowirnikowy dron, który jest w stanie dostarczać paczki o wadze nieprzekraczającej 4 kg. Porusza się oczywiście autonomicznie, korzystając z systemu lokalizacji. Aktualnie zakłada się, że drony będą latać między „stacjami”, będącymi też czymś w rodzaju „paczkomatu”.

Cel jest taki, by proces był zautomatyzowany w tak dużym stopniu, jak to tylko możliwe. Na razie jest jeszcze długa droga do realizacji tego założenia, choć pierwsze testy w Singapurze napawają optymizmem. Zobaczcie jak to działa:

Źródło: Digital Trends, Airbus

Odsłon: 2707 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!