Na topie

Android w samochodzie - tak wygląda

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Motoryzacja Tematyka: Audi AG Google Android Motoryzacja Producenci: Google Volvo

Zobaczcie jak prezentuje się Android w samochodzie na dwóch nieco odmiennych przykładach: Volvo i Audi. Czas pokaże, czy to się przyjmie.

 • Android w samochodzie - tak wygląda
A A

Android Auto nie przyjęło się tak, jak mogłaby sobie tego życzyć firma Google. Nie zamierza jednak porzucać tego projektu, lecz wprowadzić go na wyższy poziom. W porozumieniu z liderami sektora motoryzacyjnego chce umieszczać w ich samochodach nową wersję Androida, która nie wymaga połączenia ze smartfonem

Na razie Audi i Volvo potwierdziły, że zamierzają na to pójść i w swoich najnowszych samochodach wykorzystają Androida. Nie będzie on tylko odpowiadał za komunikację ze smartfonem (a przez to na przykład umożliwiał prowadzenie rozmów telefonicznych), ale też za funkcje multimedialne (na czele z odtwarzaniem muzyki), nawigacyjne i… wszystkie inne. 

Mówiąc konkretnie: za pomocą wewnętrznej konsoli z Androidem kierowca będzie mógł dodatkowo ustawiać klimatyzację, otwierać lub zamykać okna, kontrolować szyberdach… Konsola ta ma zatem zastąpić w samochodzie smartfona, panel „infotainment”, pokrętła i przyciski. Będzie można z jej poziomu skorzystać także z głosowego asystenta Google.

Wiemy już zatem, co potrafi Android w samochodzie, teraz zobaczmy, jak wygląda. Wyselekcjonowaliśmy cztery filmiki: dwa oficjalne (po jednym od Volvo i Audi) oraz dwa, które pokazują działanie systemu „w rzeczywistości”:

Jak widać na filmikach, producenci samochodów będą mieli swobodę przy dostosowywaniu interfejsu użytkownika do własnych potrzeb i preferencji. Volvo postawiło na zupełnie inny interfejs niż Audi – który waszym zdaniem wygląda lepiej i jest bardziej praktyczny?

Źródło: Engadget, TechCrunch, Audi, AutoBild, Volvo. Foto: Volvo/Google

Odsłon: 5631 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. wookash966
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-05-19 08:45

  A po roku brak aktualizacji? dla nowego androida kup nowy samochód :D

  Skomentuj

  1. Q'bot
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-05-19 08:49

   A dla Hard Reseta wciśnij przycisk volume up + power ;>

   Skomentuj

   1. Wozik
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-05-19 11:37

    Tak, posiadacze nowych aut z nowoczesnymi rozwiązaniami, aktualizowanymi mapami na bieżąco. Doskonała sprawa.

    Skomentuj

     1. cyberant
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-05-19 13:40

      tak.. YouTube w trakcie jazdy.. gratuluje pomysłu. Najwyżej w laptpie na tylnym siedzeniu, żeby kierowcy nie rozpraszać. No chyba że wejdą w pełni autonomiczne autka, dopiero wtedy będzie to miało sens...

      Skomentuj

  2. mastah84
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-05-19 11:24

   A po roku reklamy na mapach i w mailach, permanentny podsłuch, restart-loopy, brak możliwości uruchomienia pojazdu, akcje przywoławcze itp... xD

   Skomentuj

 2. lorienn23
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-05-19 08:53

  Wszystkim entuzjastom tego rozwiązania polecam się pochylić nad tym jak działa Android TV, po kilku latach od premiery. IMO nie nie i jeszcze raz nie.

  Skomentuj

 3. derekpl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-05-19 09:32

  Najlepiej bedzie z przycieciami ;P

  Skomentuj

 4. Silver
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-05-19 09:50

  Lepiej by było, gdyby to było urządzenie w postaci tabletu o ustandaryzowanych wymiarach, złączu itp - łatwe do schowania oraz co lepsze - możliwość uprage'du! Wymieniasz tablet i tyle... Albo niech dadzą najmocniejsze podzespoły, aby to mogło być na lata. Co prawda dzisiejsze puszki to ciężko, żeby 10 lat przejechały no ale...

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!