Na topie

Drukarki Canon PIXMA G ze stałym zasilaniem w atrament - w 3 nowych wariantach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki i skanery

Canon PIXMA G6050, G5050 i GM2050 to najnowsze drukarki z systemem stałego zasilania w atrament – rozwiązaniem coraz chętniej wybieranym przez użytkowników domowych i przedsiębiorców.

  • Drukarki Canon PIXMA G ze stałym zasilaniem w atrament - w 3 nowych wariantach
A A

System stałego zasilania w atrament to ekonomiczne rozwiązanie, którym Canon chce zainteresować małe przedsiębiorstwa. W tym celu zaprojektował trzy wydajne i zamknięte w zwartych obudowach drukarki z serii PIXMA G.

Każdy przedsiębiorca ma być w stanie znaleźć w tej ofercie coś dla siebie. W zależności od potrzeb może wybrać monochromatyczną drukarkę jednofunkcyjną GM2050, kolorową drukarkę jednofunkcyjną G5050 lub kolorowe urządzenie wielofunkcyjne G6050. 

Canon PIXMA GM2050
Canon PIXMA GM2050

Wszystkie nowe urządzenia są oszczędne w eksploatacji i ograniczają przestoje. Mają zbiorniki, które można wielokrotnie uzupełniać, zapewniają wydajność na poziomie 18 000 stron z 3 butelek z czarnym atramentem i współpracują z aplikacją Easy Ink, która przypomina o potrzebie zakupu tuszu. 

Canon G system

Kolejne wspólne cechy to: podajnik mieszczący 350 arkuszy, automatyczny dupleks oraz możliwość drukowania dokumentów i zdjęć zapisanych na dyskach chmurowych

Canon PIXMA G5050

„Wszystkie trzy nowe modele PIXMA G zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i wydajności pracy w niewielkich środowiskach biurowych. Szybki druk i niskie koszty eksploatacji to zasługa ulepszonych zbiorników z atramentem, które zapewniają również wysoką wydajność i bezkompromisową funkcjonalność w codziennej pracy niewielkich grup roboczych” – zachwala producent.

Canon PIXMA G6050
Canon PIXMA G6050

Dodatkowo drukarki Canon PIXMA G5050 i G6050 cechują się wysoką szybkością druku (do 13 czarno-białych i prawie 7 kolorowych stron na minutę), oferują druk zdjęć w formacie A4 bez marginesów oraz umożliwiają drukowanie bezprzewodowe i bezpośrednie ze smartfona lub tabletu. 

Rynkowy debiut tej trójki został zaplanowany na tegoroczny czerwiec.

Źródło: Canon, dfusion

Odsłon: 9617 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-08 13:11

    Nie ma najważniejszej informacji, ile kosztują te buteleczki z tuszami? Wszyscy wiedzą już, ze kupić drukarke atramentową jest łatwo, gorzej ją utrzymać. Jeśli teraz cena głupiego pojemniczka z tuszem o pojemności 13-15ml może sięgać 60zł to ile sobie policzą za 50 - 100ml ?

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-04-08 13:55

      To nie lata 90, że HP tyle kroiło ludzi za kartridże.

      Mam Epson Eco Tank.

      Butelka z czarnym atramentem 127 ml oryginał kosztuje 60 zł i starcza na około 7500 stron.

      Zamiennik 1000 ml (1 litr) kosztuje 140 zł.

      Epson chyba jako pierwszy wprowadził to rozwiązanie no i reszta musiała też to wprowadzić bo ich drukarki były nieopłacalne. Hp, Brother teraz Canon.

      Skomentuj

      1. Kapitan Nocz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-08 14:58

        na prawdę ? :) Ja mam wrażenie, że dawno z domu nie wychodziłeś, kartridże kiedyś były w jednym kawałku, ale że ludzie zauważyli, że to walenie w bambus to podzielili je na kolory. Efekt taki, że ludzie właśnie myślą, że tusze potaniały a w rzeczywistości producenci kroją ich jeszcze bardziej tyle, że za komplet. Na nasze szczęście są zamienniki ale to też wychodzi około 60zł więc jak dla mnie dalej mamy lata 90
        Dowód ?

        https://allegro.pl/oferta/tusze-org-canon-pgi-550-cli-551-cmyk-mg5650-ip7250-7071087427

        Skomentuj

        1. blebleble
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-08 16:23

          Nie mamy lat 90. Przykładem jest ten artykuł i mój wcześniejszy komentarz.

          Oczywiście są takie jeszcze drukarki więc się nie dziw że są kartridże do nich. Do mojej starej HP też są. Ale tylko osoba która nie ma bladego pojęcia dziś kupi taką drukarkę.

          Z tym podziałem to też był progress i chyba też Epson jako pierwszy to wymyślił i to był też progres bo możesz sobie taki kartridż kupić osobno do każdego koloru jakie ci braknie.

          Dowód?

          https://allegro.pl/oferta/tusz-canon-cli-571-0386c001-7873364739

          Skomentuj

        2. Silver
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-08 20:13

          Twój argument jest inwalidą. W USA normalnym jest, że sprzęt kosztuje grosze a droga jest jego eksploatacja. Akurat podałeś przykład oryginalnego atramentu, gdzie od Epsona, Brothera czy HP oryginalne też kosztują krocie w stosunku do zamiennika (akurat te Canona to do druku zdjęć są ok, bo rzekomo dłuższą żywotność mają).

          Wszystko zależy ile i co ktoś drukuje. Jako serwisant polecam tanie stare laserowe HP albo Szajsungi - są na kasecie (toner z bębnem), przy małej liczbie druków rzadko się psuje, części zwykle dostępne, niedrogie w eksploatacji i każdy ogarnięty serwis zrobi. Nie wydaje mi się, aby każdy potrzebował kolorowej drukarki.

          Szkoda, że Canon Polska leci w kulki i tylko w Fis-kompie sprzedają głowicę do serii G z CISS-em. Epson zależy od egzemplarza - jedne robią po 20k stron, w innych po 800 - 3500 stronach głowica do wymiany. Do HP z CISS-em głowice w Europie niedostępne, jedynie z Brotherem są najmniejsze problemy.

          Skomentuj Historia edycji

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 01:37

            Silver

            Chodzi o to, że facet myślał, że jak kartridż 15 ml kosztuje 60 zł to 150 ml będzie kosztować 600 zł.

            W laserówkach też co kilka tysięcy trzeba wymienić bęben światłoczuły który do tanich nie należy.

            Skomentuj

          2. Kapitan Nocz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 11:52

            chodzi o to, ze taka drukarka raczej nie jest do domu dla zwykłego użytkownika. Drukowanie jest tańsze na pewno ale według podanej ceny przez Ciebie za pojemnik, to komplet tuszy wychodzi w cenie 240zl !! A w zwykłym domu to raczej nikt tego nie przerobi, no chyba, że to opcja dla nauczycieli, którzy muszą drukować w domu wszystko dla biednych szkół :) Tak, że dla większości nadal "lepszą" opcją pozostaja drukarki bez stałego zasilania. No i jeszcze jedna kwestia, której Pan serwisant nie poruszyły, chodzi o oczywiście o gwarancję a raczej jej brak przy używaniu zmieników, dlatego nie wrzucałem linka do tanich kartridży firm trzecich. No ale to już każdy sobie skalkuluje według swoich potrzeb.

            Skomentuj

          3. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-09 12:45

            Kapitan Nocz

            Oryginalny zestaw EcoTank kosztuje 150 zł

            http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7596710497

            Druga sprawa to razem z drukarką Epson otrzymuje się 2 takie zestawy. Nie sprawdzałem u innych.

            Nie wiem o co ci chodzi bo twój pierwszy komentarz dotyczył ceny pojemników więc ci podałem jak to wygląda a teraz chcesz udowodnić, że takie rozwiązanie nie jest dla domu.


            Skomentuj

    2. carbo888
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-08 17:10

      teraz tusze są w marę tanie patrząc na stosunek cena/ilość wydrukowanych stron (zależy od drukarki) ale za to głowice padają jak muchy i pewnie tak to działa w tych drukarkach CISS, mam epsona i już na gwarancji wymieniali głowicę dwa razy i tylko dlatego wymieniali bo mam gwarancje on site, inaczej bym wywalił i kupił nową,

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-08 18:04

        Pytanie jaką masz tą drukarkę.

        W mojej jest głowica z technologią Micro Piezo (konkretnie PrecisionCore) która jest bardziej trwała niż głowice termiczne.

        I jakość druku jest bardzo dobra.

        Skomentuj Historia edycji

        1. carbo888
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-09 16:16

          dokładnie mam głowicę "PrecisionCore" drukarka wf7110

          Skomentuj

  2. 1234567890
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-08 17:57

    Mam 13 letniego Lexmarka X2310 3w1 Tusz 1 wielokolorowy, cały 18ml po 24 zł. Wiem że drogo, ale powiedziałem że dopiero jak się drukarka zepsuje to się wymieni :D A ona działa i działa.

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-08 18:15

      No i ile drukujesz?

      Moja stara HP też działa, ale przy moim obecnym drukowaniu 300-400 kartek na miesiąc jest to kompletnie nieopłacalne.

      Robi jako awaryjna gdyby Epson padł.