Na topie

Drony dostarczą szczepionki mieszkańcom Ghany

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Tematyka: medycyna

120 dronów pomoże zadbać o zdrowie mieszkańców Ghany – maszyny te szybko i sprawnie dostarczą im szczepionki i leki.

 • Drony dostarczą szczepionki mieszkańcom Ghany
A A

Rząd Ghany, firmy Zipline i Pfizer, Gavi, Fundacja UPS oraz Fundacja Billa i Melindy Gates wspólnie sprawią, że drony będą całodobowo dostępne, by ratować życie mieszkańców tego zachodnioafrykańskiego kraju. 

Liczby prezentują się następująco: z 4 centrów dystrybucyjnych 120 dronów będzie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu transportować 148 priorytetowych produktów do ponad 2000 punktów medycznych, pomagając ratować życie i zapewniając opiekę 12 milionom ludzi w Ghanie, a więc niemal połowie wszystkich mieszkańców. 

UPS dron Ghana paczka

Te priorytetowe produkty to leki ratujące życie, krew oraz – przede wszystkim – szczepionki rutynowe i interwencyjne. Jak powiedział dr Seth Barkley z Gavi, „dzięki możliwości uzupełnienia przez Rząd rutynowych szczepień na żądanie będziemy mieć pewność, że zawsze wystarczy nam szczepionek ratujących życie dla każdego dziecka w Ghanie”. Oprócz zwiększenia dostępności kluczową korzyścią jest skrócenie czasu dostaw.

UPS dron Ghana wygląd

„To niesamowite jak technologia i wiedza z zakresu łańcucha dostaw może zostać wykorzystana do ratowania życia – dodał Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS. – Cieszymy się, że możemy być częścią tej współpracy. Jesteśmy wdzięczni rządowi Ghany i Gavi za ich działania na rzecz poprawy zdrowia społeczności w Ghanie i na całym świecie, a Zipline, za ich nowatorską technologię i zaangażowanie w rozwijanie wspólnotowych systemów zdrowia”.

Podobne rozwiązanie wprowadzono w 2016 roku w Rwandzie, gdzie sprawdza się bardzo dobrze. Zostało już nawet rozszerzone na terytorium całego kraju. Wypada także wspomnieć, że Fundacja UPS jest też zaangażowana w inny projekt, w którym drony są wykorzystywane po to, by pomagać pacjentom. W stanie Południowa Karolina mianowicie takie maszyny transportują próbki medyczne, oferując kilka razy szybsze tempo w porównaniu do konwencjonalnych, drogowych rozwiązań. 

Źródło: UPS

Odsłon: 4115 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. noizebeat
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2019-05-07 13:27

  Czyli nie dość, że ludzie umierają to jeszcze wszczepia się im śmierć !!! Cusz za dramat !!!111 Vivat płaska ziemia, za przykładem gdańskiego proletariatu palmy wszystkie książki !!!111

  Skomentuj

  1. Chiny_X
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-05-07 13:44

   "cusz?"

   Skomentuj

   1. scooby
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-07 13:56

    zignoruj go, to bardzo kiepski trol

    Skomentuj

 2. rahl_r
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-07 16:52

  Jak przeczytałem ten tytuł, to od razu miałem wizję dronów latających po okolicy w Ghanie i wstrzykujących szczepionki komu popadnie ;)
  Pewnie tak będzie w przyszłości, anty-szczepionkowcy będą się kryć po lasach a drony będą na nich polować -:D

  Skomentuj Historia edycji

 3. Elomin
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-09 18:52

  To te co lewy kiedyś reklamował?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!