Na topie

EA chciałoby stworzyć konkurencję dla Assassin's Creed i GTA

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Realizacja tego ambitnego planu z pewnością nie będzie jednak łatwa. Należałoby nawet zapytać, czy w ogóle realna?

GTA 5

AA

EA to bez bezsprzecznie jeden z największych producentów i wydawców gier, którego oferta wydaje się naprawdę szeroka. Nigdy nie jest jednak tak dobrze, aby nie mogło być lepiej i najwyraźniej przedstawiciele EA zdają sobie z tego sprawę.

Dość jednoznacznie całą sytuację przedstawił w ostatnim wywiadzie szef EA - Patrick Soderlund. Jego zdaniem wśród szeregu gier, jakie oferowane są graczom brakuje produkcji określonych jako „gigantyczne gry akcji” z otwartym światem. Jako przykład wymienione zostały serie Assassin's Creed i GTA, które rzeczywiście doskonale do takiego opisu pasują.

„Jeśli spojrzeć na największy segment w naszej branży, na gry akcji, nie mamy do zaoferowania za dużo. EA nie jest znane z gigantycznych gier akcji, takich jak Assassin's Creed, Batman czy GTA. Kierunek strategiczny, w którym chcemy podążać, to poszerzenie naszego portfolio w tym segmencie. Chcemy zobaczyć, czy jesteśmy w stanie dać graczom coś, co być może nie zostało zrobione wcześniej.”

Zadanie bez wątpienia bardzo trudne, z czego na szczęście Patrick Soderlund zdaje sobie sprawę. W tej samej rozmowie stwierdził, iż mimo najszczerszych chęci nie da się z marszu stworzyć czegoś, co od razu stanie do walki z tak uznaną marką jak chociażby GTA. Wkładając w to jednak odpowiednio dużo wysiłku i budując stopniowo sympatię graczy można oczekiwać zadowalających efektów.

Czy waszym zdaniem w ofercie EA rzeczywiście brakuje tego typu produkcji?

Źródło: rockstargames, gamespot

Odsłon: 6585 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-10-18 20:18

        Zgadza się, EA chyba dorobiło się wyznawców jak Apple, tak samo popieprzona, obdarta z moralności firma

        Skomentuj

        1. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-10-19 05:08

          Ale Apple ma coś bardzo dobrego, system. Ea co mają ?

          Skomentuj

          1. Mario618
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-10-19 16:10

            Origin ;)

            Skomentuj

          2. Mario618
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-20 10:16

            Czyżby żaden z inteligentów nie zrozumiał sarkazmu? :)

            Skomentuj

  1. kawon
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2015-10-18 17:15

    Moim zdaniem to powinni się skupić nad tym co już wypuszczają na rynek. Dopracować te gry i stworzyć - kontynuować własne hity, nawet głupiego NFS przywrócić do stanu świetności.

    Skomentuj

  2. damianox89
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-18 18:30

    EA kojarzy mi się ze sportowymi grami i pewnie tak zostanie :)

    Skomentuj

  3. zombie44
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-10-18 19:13

    Ea to najgorszy syf branży obok ubisoftu.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 19:16

      To powiedz mi czemu jest to jeden z najlepiej zarabiajacych wydawcow ?

      Skomentuj

      1. zombie44
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2015-10-18 19:28

        Nie wiem, może dlatego że większość jest głupia i lubi kupować niedorobione gry z masą beznadziejnych dlc.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-10-18 23:46

          A wiesz jak na takie pytanie odpowiada sobie EA ?
          Ma to w d...e . Nic ich to nie interesuje bo to nie jest problem. Skoro ludzie kupują to znaczy ze własnie tego oczekują.
          Trzeba sie nauczyc ze za sprzedaz produktu w 80% odpowiada sprawny marketing a nie sam produkt.

          Wszyscy narzekają na gry od EA a jak wyjdzie jakakolwiek nowa czesc to i tak kupują , a wiec popyt gdzies musi byc skoro się sprzedaje.
          Jak cos działa dobrze to po co to zmieniac i kombinować ?

          na szczescie nei ma przymusu kupowania od EA, a wiec narzekac mogą tylko Ci ktorzy kupili i nie są zadowoleni. Reszta nie powinna w ogole dyskutowac i sobie tym głowy zajmować.

          Skomentuj Historia edycji

          1. zombie44
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-19 22:24

            Ja to wszystko wiem, dlatego napisałem że niestety większość jest głupia i widocznie lubi być dymana przez korpo ściemy.

            Skomentuj

          2. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-20 20:35

            Raczej powinno to brzmieć - ludzie to kupują bo nie mają alternatywy, sporo gier jest na jedną modłę robione....

            Skomentuj

    1. Mofixil
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-10-18 19:59

      Akurat seria Saints Row z klona GTA zamieniła się w parodie samej siebie, chociaż od czwórki dalej widać że kończą im się pomysły.

      Z drugiej strony, np. ja się osobiście na GTA V zawiodłem, ani pod żadnym względem ta gra mi dupy nie urwała, ani po 2 latach polerowania wersji na PC nie byłem jakoś zachwycony (do dnia dzisiejszego brakuje masy opcji, chociażby coś tak podstawowego jak sterowanie jest wybrakowane). Obok tego absurdalne czasy ładowania czy tworzenia i dołączania do sesji...

      Jak mówiłem, Saints Row od 4 części jest odgrzewanym kotletem i jakość ma tendencję spadkową, ale SR3 i SR4 to całkiem porządne sandboxy.

      Pozostaje jeszcze seria Just Cause, ciekaw jestem co wyjdzie z JC3.

      Skomentuj Historia edycji

  4. Randalf
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-18 19:28

    A po co wchodzić na rynek nie swoich gatunków? No po jaką cholerę za przeproszeniem? EA ma gry sportowe, Simsy i NFS'a, BF'a, CoD'a, a teraz Battle Fronta. Niech pracują nad tym co mają, Rockstar Ma tylko GTA, bo reszta gier, nie jest tak popularyzowana, Max Payne jeszcze, a Red Dead Redemption, to GTA na dzikim zachodzie, w dodatku na konsole. Ubisoft próbowało z Watch_Dogs. Projekt ciekawy, ale nie może rywalizować z GTA. Ubiszit ma Assassins Creed'a i Far Cray'a. No i kilka innych tytułów, ale na tych najbardziej się skupia. Nie widzę sensu, żeby wchodzić na rynek z produktami, nad którymi nie pracowali nigdy. To tak jakby Samsungowi zaproponować tworzenie masowo samochodów, bo w końcu tylko tego jeszcze nie produkują.... No i Po co?? Niech się panowie z EA produkują w swoich grach, a gry akcji zostawili Rockstarowi i Ubisoftowi.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-10-18 20:20

      Otóż to, oczekuje konkurencji ale nie w postaci podróbek tego samego tylko różnorodnej oferty!

      Skomentuj

    2. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 21:23

      No tak samo można powiedzieć o Blizzardzie, ma WoW'a, StarCrafta, Diablo i coś tam jeszcze a pcha się na rynek FPS'ów ze swoim Overwatch (ta gra u wielu osób wzbudza niezdrowy zachwyyt, blizzard nigdy nie zrobił FPS'a a jedyny za jaki się wzieli czyli SC:ghost porzucili).
      Ja uważam że to źle że każdy z dużych producentów pcha się na każdy możliwy rynek bo w momencie gdy zaczynają się brać za nowe gatunki zapominają o tytułach w których wiedli prym i zamiast kontynuować serie dobrych tytułów następnymi dobrymi tytułmi zaczynają wydawać niedorobione gry, taki ubisoft pokazał to robiąc Assassins Creeda i Watch Dogs że jeżeli weźmie się za kilka tytułów AAA na raz to nie są w stanie sobie z nimi poradzić (chociaż nie wiem czy to dobry przykład bo w AC skończyłem grać na drugiej części, w trójke w zasadzie pograłem pół godziny i mi sie nie podobała, a AC4 który podobno jest dobry jakoś nie trafił w moje ręce ale może niedługo kupie bo całkiem dobrą cene można wychaczyć, a o Uniti i Rogue tylko słyszałem ogólnie mówiąc złe opinie a od watch_dogs wole Saints Row 4).

      Skomentuj

    3. m4riusz88
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 21:26

      A może to jest ich sposób na reklamę? GTA to hit- postawmy sprawę jasno. Jedyny naprawdę liczący się produkt Rockstar pochłonął miliony i zwrócił się w sumie kilkukrotnie wyższej. Może EA porównując sie do GTA chce w jakiś sposób podebrać trochę graczy R*?

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-10-18 23:01

        No, na pewno poprzez stałe połączenie z netem i mikropłatnościami na obrabianie nowych samochodów w mieście :D

        Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 01:42

    Robią klientów w balona mase starszych gier multiplayer zamknęli

    Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-19 09:24

    Oj ludzie przestańcie psioczyć na EA

    Przecież to wy jesteście winni, nie firma.

    Wy kupujecie guano i na widok kolejne kupy ze stajni EA cieszycie się jak szympans na widok kosza bananów...

    Wydają same guano - przestańcie kupować...
    Moment się podniesie jakość gier, a jak będziecie konsekwentni wrócą darmowe dema nawet....

    Skomentuj

  7. DiKay
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 09:47

    "Gigatyczne gry akcji" = Gigatyczne DLC
    Chociaż jak wydzą, to może wszyscy się zdziwimy... ;)

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-20 20:36

      Otóż to!

      Skomentuj

  8. SimplyGamer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 10:42

    Po prostu idzie o kasę, takie gry są coraz popularniejsze. R* zarabia na takim tytule zapewne tyle co inni łącznie na 3, 4 lub więcej produkcjach. To, że taki EA czy Ubisoft będą w stanie stworzyć coś podobnego jest w mojej ocenie mało realne - dlaczego? Wymienione firmy to molochy, których funkcjonowanie/plan wydawniczy opiera się na umowach ze studiami, na targetach i końcowych słupkach z zyskami/stratami. Musi być nieustanny obrót, tak żeby zgadzała się księgowości. Żeby można było opłacać całe zaplecze, regionalne oddziały itd. Efektem tego są gry takiej jakości a nie inne - krótkie i niedopracowane. R* natomiast wydaje swoje gry raz na kilka lat. Jest czas na wymyślenie czegoś, obmyślenie, wdrożenie i doszlifowywanie - studio ma spokojną swobodę działania. Dlaczego tak jest? Dla nie wtajemniczonych wyjaśnię, że R* to studio stworzone przez firmę Take-Two Interactive (główne siedziby nawet mają ten sam adres korespondencyjny w NY), która jest jednocześnie wydawcą gier od podlegających jej studiów, nawet np. 2K (również 2k Sports) czyli twórców serii Mafia. Przy tak skoordynowanych działaniach i zapewne niższym kosztom utrzymania spółki (np. Take2 nie ma regionalnych oddziałów tylko umowy z regionalnymi wydawcami), są w stanie oferować taką jakość swoich produktów, jaką widzimy na rynku. Ktoś powie: "dobrze, a te skopane porty na PC?". Jasne, temat PC z ostatnich wydawnictw może nie być high quality, ale patrząc na strategię finansową dzisiejszego rynku gier video - w produkcjach multiplatformowych wersja PC to dodatek do całokształtu. Teraz mainstreamem są konsole i na tym dziale wydawcy zarabiają najwięcej. Tutaj R* nie pozostawiło złudzeń i oferuje to co ma najlepsze.

    Skomentuj

  9. Mariano_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 11:53

    Chcieć to sobie mogą, Rockstar zatrudnił ponad 1000 osób i dał kilka lat czasu na zrobienie GTA V. EA nie przewiduje planów wydawniczych w takich odstępach czasu i z takimi dużymi zespołami deweloperskimi. :D