Na topie

EA chciałoby stworzyć konkurencję dla Assassin's Creed i GTA

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Realizacja tego ambitnego planu z pewnością nie będzie jednak łatwa. Należałoby nawet zapytać, czy w ogóle realna?

GTA 5

AA

EA to bez bezsprzecznie jeden z największych producentów i wydawców gier, którego oferta wydaje się naprawdę szeroka. Nigdy nie jest jednak tak dobrze, aby nie mogło być lepiej i najwyraźniej przedstawiciele EA zdają sobie z tego sprawę.

Dość jednoznacznie całą sytuację przedstawił w ostatnim wywiadzie szef EA - Patrick Soderlund. Jego zdaniem wśród szeregu gier, jakie oferowane są graczom brakuje produkcji określonych jako „gigantyczne gry akcji” z otwartym światem. Jako przykład wymienione zostały serie Assassin's Creed i GTA, które rzeczywiście doskonale do takiego opisu pasują.

„Jeśli spojrzeć na największy segment w naszej branży, na gry akcji, nie mamy do zaoferowania za dużo. EA nie jest znane z gigantycznych gier akcji, takich jak Assassin's Creed, Batman czy GTA. Kierunek strategiczny, w którym chcemy podążać, to poszerzenie naszego portfolio w tym segmencie. Chcemy zobaczyć, czy jesteśmy w stanie dać graczom coś, co być może nie zostało zrobione wcześniej.”

Zadanie bez wątpienia bardzo trudne, z czego na szczęście Patrick Soderlund zdaje sobie sprawę. W tej samej rozmowie stwierdził, iż mimo najszczerszych chęci nie da się z marszu stworzyć czegoś, co od razu stanie do walki z tak uznaną marką jak chociażby GTA. Wkładając w to jednak odpowiednio dużo wysiłku i budując stopniowo sympatię graczy można oczekiwać zadowalających efektów.

Czy waszym zdaniem w ofercie EA rzeczywiście brakuje tego typu produkcji?

Źródło: rockstargames, gamespot

Odsłon: 6487 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      18    

      Opublikowano: 2015-10-18 17:22

      EA doskonale wie że większość gier jest skopana ale po co mają optymalizować swoje gry skoro większości to pasuje. Ba mało tego oni jeszcze na tym zarobią. A to że graczom pasuje widać np. po recenzjach w necie. Wyjdzie sobie taka beta (premiera dopiero za rok) i ją wszyscy zachwalają i słowa złego nie można powiedzieć. Raz wyraziłem swoje zdanie na temat jednej takie bety nie tak ja trzeba to zostałem zjechany. Więc się nie dziwie że sprzedają niedorobione gry.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-10-18 20:18

        Zgadza się, EA chyba dorobiło się wyznawców jak Apple, tak samo popieprzona, obdarta z moralności firma

        Skomentuj

        1. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-10-19 05:08

          Ale Apple ma coś bardzo dobrego, system. Ea co mają ?

          Skomentuj

          1. Mario618
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-10-19 16:10

            Origin ;)

            Skomentuj

          2. Mario618
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-20 10:16

            Czyżby żaden z inteligentów nie zrozumiał sarkazmu? :)

            Skomentuj

  1. kawon
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2015-10-18 17:15

    Moim zdaniem to powinni się skupić nad tym co już wypuszczają na rynek. Dopracować te gry i stworzyć - kontynuować własne hity, nawet głupiego NFS przywrócić do stanu świetności.

    Skomentuj

  2. damianox89
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-18 18:30

    EA kojarzy mi się ze sportowymi grami i pewnie tak zostanie :)

    Skomentuj

  3. zombie44
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-10-18 19:13

    Ea to najgorszy syf branży obok ubisoftu.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 19:16

      To powiedz mi czemu jest to jeden z najlepiej zarabiajacych wydawcow ?

      Skomentuj

      1. zombie44
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2015-10-18 19:28

        Nie wiem, może dlatego że większość jest głupia i lubi kupować niedorobione gry z masą beznadziejnych dlc.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-10-18 23:46

          A wiesz jak na takie pytanie odpowiada sobie EA ?
          Ma to w d...e . Nic ich to nie interesuje bo to nie jest problem. Skoro ludzie kupują to znaczy ze własnie tego oczekują.
          Trzeba sie nauczyc ze za sprzedaz produktu w 80% odpowiada sprawny marketing a nie sam produkt.

          Wszyscy narzekają na gry od EA a jak wyjdzie jakakolwiek nowa czesc to i tak kupują , a wiec popyt gdzies musi byc skoro się sprzedaje.
          Jak cos działa dobrze to po co to zmieniac i kombinować ?

          na szczescie nei ma przymusu kupowania od EA, a wiec narzekac mogą tylko Ci ktorzy kupili i nie są zadowoleni. Reszta nie powinna w ogole dyskutowac i sobie tym głowy zajmować.

          Skomentuj Historia edycji

          1. zombie44
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-19 22:24

            Ja to wszystko wiem, dlatego napisałem że niestety większość jest głupia i widocznie lubi być dymana przez korpo ściemy.

            Skomentuj

          2. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-10-20 20:35

            Raczej powinno to brzmieć - ludzie to kupują bo nie mają alternatywy, sporo gier jest na jedną modłę robione....

            Skomentuj

    1. Mofixil
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-10-18 19:59

      Akurat seria Saints Row z klona GTA zamieniła się w parodie samej siebie, chociaż od czwórki dalej widać że kończą im się pomysły.

      Z drugiej strony, np. ja się osobiście na GTA V zawiodłem, ani pod żadnym względem ta gra mi dupy nie urwała, ani po 2 latach polerowania wersji na PC nie byłem jakoś zachwycony (do dnia dzisiejszego brakuje masy opcji, chociażby coś tak podstawowego jak sterowanie jest wybrakowane). Obok tego absurdalne czasy ładowania czy tworzenia i dołączania do sesji...

      Jak mówiłem, Saints Row od 4 części jest odgrzewanym kotletem i jakość ma tendencję spadkową, ale SR3 i SR4 to całkiem porządne sandboxy.

      Pozostaje jeszcze seria Just Cause, ciekaw jestem co wyjdzie z JC3.

      Skomentuj Historia edycji

  4. Randalf
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-18 19:28

    A po co wchodzić na rynek nie swoich gatunków? No po jaką cholerę za przeproszeniem? EA ma gry sportowe, Simsy i NFS'a, BF'a, CoD'a, a teraz Battle Fronta. Niech pracują nad tym co mają, Rockstar Ma tylko GTA, bo reszta gier, nie jest tak popularyzowana, Max Payne jeszcze, a Red Dead Redemption, to GTA na dzikim zachodzie, w dodatku na konsole. Ubisoft próbowało z Watch_Dogs. Projekt ciekawy, ale nie może rywalizować z GTA. Ubiszit ma Assassins Creed'a i Far Cray'a. No i kilka innych tytułów, ale na tych najbardziej się skupia. Nie widzę sensu, żeby wchodzić na rynek z produktami, nad którymi nie pracowali nigdy. To tak jakby Samsungowi zaproponować tworzenie masowo samochodów, bo w końcu tylko tego jeszcze nie produkują.... No i Po co?? Niech się panowie z EA produkują w swoich grach, a gry akcji zostawili Rockstarowi i Ubisoftowi.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-10-18 20:20

      Otóż to, oczekuje konkurencji ale nie w postaci podróbek tego samego tylko różnorodnej oferty!

      Skomentuj

    2. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 21:23

      No tak samo można powiedzieć o Blizzardzie, ma WoW'a, StarCrafta, Diablo i coś tam jeszcze a pcha się na rynek FPS'ów ze swoim Overwatch (ta gra u wielu osób wzbudza niezdrowy zachwyyt, blizzard nigdy nie zrobił FPS'a a jedyny za jaki się wzieli czyli SC:ghost porzucili).
      Ja uważam że to źle że każdy z dużych producentów pcha się na każdy możliwy rynek bo w momencie gdy zaczynają się brać za nowe gatunki zapominają o tytułach w których wiedli prym i zamiast kontynuować serie dobrych tytułów następnymi dobrymi tytułmi zaczynają wydawać niedorobione gry, taki ubisoft pokazał to robiąc Assassins Creeda i Watch Dogs że jeżeli weźmie się za kilka tytułów AAA na raz to nie są w stanie sobie z nimi poradzić (chociaż nie wiem czy to dobry przykład bo w AC skończyłem grać na drugiej części, w trójke w zasadzie pograłem pół godziny i mi sie nie podobała, a AC4 który podobno jest dobry jakoś nie trafił w moje ręce ale może niedługo kupie bo całkiem dobrą cene można wychaczyć, a o Uniti i Rogue tylko słyszałem ogólnie mówiąc złe opinie a od watch_dogs wole Saints Row 4).

      Skomentuj

    3. m4riusz88
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-18 21:26

      A może to jest ich sposób na reklamę? GTA to hit- postawmy sprawę jasno. Jedyny naprawdę liczący się produkt Rockstar pochłonął miliony i zwrócił się w sumie kilkukrotnie wyższej. Może EA porównując sie do GTA chce w jakiś sposób podebrać trochę graczy R*?

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-10-18 23:01

        No, na pewno poprzez stałe połączenie z netem i mikropłatnościami na obrabianie nowych samochodów w mieście :D

        Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 01:42

    Robią klientów w balona mase starszych gier multiplayer zamknęli

    Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-10-19 09:24

    Oj ludzie przestańcie psioczyć na EA

    Przecież to wy jesteście winni, nie firma.

    Wy kupujecie guano i na widok kolejne kupy ze stajni EA cieszycie się jak szympans na widok kosza bananów...

    Wydają same guano - przestańcie kupować...
    Moment się podniesie jakość gier, a jak będziecie konsekwentni wrócą darmowe dema nawet....

    Skomentuj

  7. DiKay
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 09:47

    "Gigatyczne gry akcji" = Gigatyczne DLC
    Chociaż jak wydzą, to może wszyscy się zdziwimy... ;)

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-10-20 20:36

      Otóż to!

      Skomentuj

  8. SimplyGamer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 10:42

    Po prostu idzie o kasę, takie gry są coraz popularniejsze. R* zarabia na takim tytule zapewne tyle co inni łącznie na 3, 4 lub więcej produkcjach. To, że taki EA czy Ubisoft będą w stanie stworzyć coś podobnego jest w mojej ocenie mało realne - dlaczego? Wymienione firmy to molochy, których funkcjonowanie/plan wydawniczy opiera się na umowach ze studiami, na targetach i końcowych słupkach z zyskami/stratami. Musi być nieustanny obrót, tak żeby zgadzała się księgowości. Żeby można było opłacać całe zaplecze, regionalne oddziały itd. Efektem tego są gry takiej jakości a nie inne - krótkie i niedopracowane. R* natomiast wydaje swoje gry raz na kilka lat. Jest czas na wymyślenie czegoś, obmyślenie, wdrożenie i doszlifowywanie - studio ma spokojną swobodę działania. Dlaczego tak jest? Dla nie wtajemniczonych wyjaśnię, że R* to studio stworzone przez firmę Take-Two Interactive (główne siedziby nawet mają ten sam adres korespondencyjny w NY), która jest jednocześnie wydawcą gier od podlegających jej studiów, nawet np. 2K (również 2k Sports) czyli twórców serii Mafia. Przy tak skoordynowanych działaniach i zapewne niższym kosztom utrzymania spółki (np. Take2 nie ma regionalnych oddziałów tylko umowy z regionalnymi wydawcami), są w stanie oferować taką jakość swoich produktów, jaką widzimy na rynku. Ktoś powie: "dobrze, a te skopane porty na PC?". Jasne, temat PC z ostatnich wydawnictw może nie być high quality, ale patrząc na strategię finansową dzisiejszego rynku gier video - w produkcjach multiplatformowych wersja PC to dodatek do całokształtu. Teraz mainstreamem są konsole i na tym dziale wydawcy zarabiają najwięcej. Tutaj R* nie pozostawiło złudzeń i oferuje to co ma najlepsze.

    Skomentuj

  9. Mariano_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-19 11:53

    Chcieć to sobie mogą, Rockstar zatrudnił ponad 1000 osób i dał kilka lat czasu na zrobienie GTA V. EA nie przewiduje planów wydawniczych w takich odstępach czasu i z takimi dużymi zespołami deweloperskimi. :D