Gry komputerowe

Oto Fade to Silence - survival horror od THQ Nordic

z dnia 2017-12-13
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Już 14 grudnia gra Fade to Silence trafi do programu wczesnego dostępu na Steamie. Co konkretnie zaoferuje ten tytuł?

Fade to Silence – taki tytuł nosi survival horror, który zostanie wydany przez THQ Nordic. Czas dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej produkcji.

Fade to Silence – co to za gra?

W Fade to Silence gracz wcieli się w dręczonego przez koszmary przywódcę imieniem Ash. Jego zadaniem będzie przetrwanie w mroźnej, postapokaliptycznej krainie. Będzie trzeba gromadzić przedmioty i surowce oraz tworzyć i ulepszać narzędzia – wszystko to, by stworzyć sobie bezpieczny obóz i przetrwać podczas wypraw z dala od niego. W trakcie tych ostatnich trzeba też będzie walczyć – z mrozem i potworami.

Fade to Silence screen słońce

Chcąc przetrwać, warto będzie też pomagać innym ocalałym, którzy w przyszłości mogą stać się cennymi sojusznikami. Jak zapowiada wydawca, „to, czy gracze ocaleją, zależy od ich umiejętności odczytywania sygnałów pogodowych i podejmowania właściwych decyzji – o poszukiwaniu schronienia lub powrocie do domu”.

Dylematy moralne i rozmaite trudne decyzje do podjęcia – tego w Fade to Silence nie powinno zabraknąć. Twórcy (a więc Black Forest Games) koncentrują się również na klimacie i zapowiadają nietypowe rozwiązania. Jakie na przykład? Ano chociażby zaawansowany system przemieszczania śniegu, dzięki któremu bohaterowie będą pozostawiać za sobą ślady.

Zwiastun gry Fade to Silence

 

Jak konkretnie wyglądać będzie rozgrywka w Fade to Silence? Odpowiedź na to pytanie przynosi opublikowany przez serwis IGN 5-minutowy materiał wideo. Możemy rzucić okiem na oprawę wizualną i przyjrzeć się interfejsowi, jak również spojrzeć na walkę, gromadzenie surowców i inne elementy zabawy. Zobaczcie zresztą sami…

5 minut z Fade to Silence – gameplay

Premiera Fade to Silence (w Early Access)

Premiera pełnej wersji gry zaplanowana jest na przyszłoroczny sierpień. Już 14 grudnia natomiast Fade to Silence zadebiutuje w programie wczesnego dostępu na Steamie. Od tego dnia nabywcy będą mieli do swojej dyspozycji systemy budowania i ulepszania obozu, ratowania i rekrutowania sojuszników, walki z potworami oraz ruszania na wyprawy wilczym zaprzęgiem.

W Early Access na graczy czekać będzie mapa o powierzchni 10 km kw. W pełnej wersji ma ona być znacznie bardziej rozległa. Większa ma być również liczba sojuszników i wyborów moralnych. Przede wszystkim jednak dodana zostanie fabuła. 

Fade to Silence screen zaprzęg

Wymagania sprzętowe Fade to Silence

Jakim sprzętem będzie trzeba dysponować, aby cieszyć się tą grą? Wymagania nie są na szczęście bardzo wysokie, choć naturalnie nieco starsze pecety mogą sobie nie poradzić z Fade to Silence. Do uruchomienia dzieła Black Forest Games potrzebna będzie grafika pokroju GeForce GTX 760 i 8 GB RAM-u, ale w zalecanych wymaganiach odnajdujemy już GeForce GTX 1060 i 12 GB pamięci.

Minimalne wymagania gry:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 / 8.1 / 7
 • Procesor: Intel Core i5-2400 lub AMD FX-8320
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Grafika: Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R9 270
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Zalecane wymagania gry:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 
 • Procesor: Intel Core i7-3770 lub AMD FX-8350
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Grafika: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Co wy na to?

Źródło: Dark Side of Gaming, THQ Nordic, Steam

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nie wiem, ostatnio wydaje mi sie, ze kazda gra to survival horror :)
 • avatar
  surwiwalowy horor to moja ulubona rozrywka

  any hope for another instalment of dat "DEAD SPACE"?
  Zaloguj się
 • avatar
  No zapowiada się bardzo ładnie. Już dopisałem do swojej listy życzeń.
  Żeby tylko nie przesadzili z ta zamiecią i można było pobiegać tez w pięknej słonecznej zimowej scenerii.