Na topie

Far Cry 5 dużym sukcesem - takiego debiutu nie miała żadna z poprzednich odsłon serii

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Wysokie oceny wystawiane przez branżowe media idą w parze z bardzo dużym zainteresowaniem wśród graczy. Egzemplarze Far Cry 5 szybko znikają ze sklepowych półek.

  • Far Cry 5 dużym sukcesem - takiego debiutu nie miała żadna z poprzednich odsłon serii
A A

Far Cry 5 zadebiutował pod koniec zeszłego miesiąca. Już teraz można jednak twierdzić, że gra zostanie zapisana na konto dużych sukcesów studia Ubisoft.

Wprawdzie nie poznaliśmy konkretnych liczb, ale producent pochwalił się, iż Far Cry 5 jest najlepiej sprzedającą się odsłoną serii - biorąc pod uwagę pierwszy tydzień obecności na rynku. Gra rozchodzi się dwa razy szybciej niż Far Cry 4 w pierwszych dniach po swoim debiucie.

O ogromnym zainteresowaniu, jakie generuje Far Cry 5, najlepiej świadczy fakt, iż tylko jedna gra spod skrzydeł Ubisoftu notowała lepszą sprzedaż w premierowym tygodniu. Było to The Division.

Nic dziwnego, że bardzo szybko rosną statystyki związane z rozgrywką. Najciekawsze z nich prezentuje poniższa infografika.

Far Cry 5 infografika
kliknij, aby rozwinąć i powiększyć

„Far Cry 5, podobnie jak prawdziwa Montana, to ogromny i przepiękny plac zabaw wypełniony kolorowymi opowieściami, które gracze mogą podziwiać. Jesteśmy wdzięczni wszystkim przybyszom i fanom serii, którzy dołączyli do nas w Hope County i powiększyli naszą społeczność.”

O branżowych, wysokich ocenach przypomina z kolei poniższy materiał wideo. Gdybyście chcieli dowiedzieć się o grze czegoś więcej, zapraszamy do naszej recenzji.


Źródło: Ubisoft North America

Odsłon: 4852 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
    1. MarTum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 13:47

      Gra jest mówiąc ogólnie dobra. Dobra w sensie nie męczy, działa świetnie, jest grywalna itp.

      Sama w sobie fabuła i jej prowadzenie jest byle jaka, gra jest okropne wtórna, 90% zadań to identyczna robota. Tuning broni to kpina, a ta sławiona customizacja pojazdów sprowadza się tylko do zmiany malowania. Gra jest krótka. W 20 godzin można się wyrobić ze ogarnięciem świata na 100%.
      Pełno tu wtórności, kopiuj wklej i lenistwa.

      Skomentuj

    2. Michał 06
      Oceń komentarz:

      -20    

      Opublikowano: 2018-04-05 14:51

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      technicznie to far cry 1

      Skomentuj

        1. Hedrox
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-04-05 16:45

          Nic nie trolluje. Ta gra jest technicznie gorsza od Far Cry 2 sprzed 10 lat. Dowodów jest masa: https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8

          Skomentuj

          1. ivanos
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2018-04-05 17:17

            Nic dodać nic ująć jak widać za downgrade można zedrzeć skórę z gracza ,a recenzenci i tak dadzą 10/10...Ubi nieźle posmarowało :)

            Skomentuj

          2. Michał 06
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-05 17:33

            To jest absurd że w grze z 2018 roku nie zadbano o takie detale ,żeby to był jeden szczegół to rozumiem zdarza się ,ale tutaj jest ich multum,czyżby młodym programistom brakowało ambicji i dokładności ?

            Skomentuj

          3. xbk123
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-05 18:06

            Wycina się takie techniczne smaczki żeby nieświadoma tego gawiedź mogła pochwalić grę za dobrą optymalizację.

            Skomentuj

          4. markovfreeman
            Oceń komentarz:

            -9    

            Opublikowano: 2018-04-05 18:34

            To jest po prostu żałosne... I ten odrzut ciała po kuli z rewolweru bliski strzałowi z bazuki, JEDEN hitbox, podświetlanie przeciwnika za przeszkodą, drewniane wiaty z tytanu, szkoda gadać o tym crapie. Ta gra to wykastrowany Far Cry, wybotoksowany ładniejszymi teksturkami.

            Skomentuj Historia edycji

  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-04-05 13:22

    Warto zobaczyć ;]

    https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8

    jak dla mnie to się cofają ;]

    Skomentuj

    1. Snake73
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 14:12

      Dobre. Faktycznie warto obejrzeć. Nawet nie wiedziałem że FC 2 był tak interaktywny.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2018-04-05 14:21

        No był. Do dzisiaj ubolewam, że tak upośledzili 3 względem 2, no ale cóż.

        Skomentuj

        1. Cacek93
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-04-05 18:13

          Podobnie jak Crysis 1 względem 2.
          Dla mnie FC3 był troszkę rozczarowaniem w porównaniu z obydwie poprzednimi częściami oraz nie rozumiałem dlaczego FC2 był tak niedocenionym tytułem.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Po1nter
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-04-06 06:54

            Był gówniany chyba pod każdym możliwym względem.

            Skomentuj

          2. Smuga
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-06 11:00

            FC2 był niedoceniany przez problem z powtarzalnością zadań i brakiem wyrazistych bohaterów. Gdyby wyeliminować te dwa błędy to byłby równie dobry w oczach graczy co jego następcy (a może i nawet lepszy właśnie ze względu na interaktywność świata).

            Skomentuj

          3. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-07 22:46

            Ale nie jest.

            Skomentuj

    2. Michał 06
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 14:35

      Far cry 2 wyśmienita gra pod względem technicznym i wizualnym ,ale do fabuły to się nie przyłożyli :) ,może nie mieli czasu albo za bardzo przyłożyli się do mechaniki nie wiem :(

      Skomentuj

    3. bajanoski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 16:23

      Przypomniałeś mi jak świetnie bawiłem się przy FC 2 w dzieciństwie :D Materiał ekstra.

      Skomentuj

  2. danieloslaw1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-05 13:34

    Fajna gra i sprzedaż też bedzie duża ponieważ jeszcze nie ma cracka :)

    Skomentuj

    1. stach122
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 13:37

      Kto miał kupić, kupi/kupił. Kto chce spiracić poczeka i spiraci. Ja kupie kiedyś na promocji za 30zł. Może.

      Skomentuj

  3. wojtek_pl
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2018-04-05 13:46

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Poczekam na promocję za 100 zł albo mniej. Te nowe gry cierpią na znaczny brak grywalności, przysłonięty "niesamowitymi" efektami graficznymi...

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 14:15

      Do znudzenia - patrz na komentarz poniżej.

      Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-04-05 14:15

      Kolejny durny kloc. A skąd wiesz dla kogo jaka gra jest grywalna? A co to - każdy jest identyczny? Dla jednego gra może być paskudna i przez to niegrywalna bo oczekuje realnego świata, dla innego może być rajem do rozpierduchy i doświadczeń z fizyką co stanowi dla niego podstawową wartość, jeszcze kolejny potraktuję grę jak substytut książki i postanowi zagłębić się tylko w historię. Grywalność TO JEST DO CHOLERY WRAŻENIE JEDNOSTKI a nie jakiś współczynnik. Odstaw te RPGi.

      Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-04-06 11:14

          Nie wiem klocowaty kolego czy wiesz (w sumie skąd), ale nie jestem PC only, do tej pory moje PS4 Pro stoi i czeka w kącie właśnie na RDR2 (kupiłem za szybko a premierę przełożyli), wszystko inne co mnie interesuje mam na moim PC-cie. Po za tym - znowu twoja ignorancja i klocowatość się ujawnia - a skąd niby wiesz, że kogoś owe RDR czy God of War obchodzi? Czy konsolowcy naprawdę są tak tępi, że nie kumają iż nie wszystkie "ekskluziwy" obchodzą właścicieli innych platform? Ile razy czytałem choćby o Uncharted (mnie ta gra kompletnie nie interesuje tak jak i wszystkie jej podobne, nudne dla mnie "filmówki"). Amerykanin też ma krzyczeć do Japończyka "ej, jesteś frajer bo nie masz naszych muscle carów tylko te swoje tunery!!!"? Dorośnij i wyjdź z tego ignoranckiego kokonu.

          Skomentuj

  4. Smuga
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-04-05 14:11

    Mi już wystarczył sam fakt posiadania coopa. Od razu 2 egzemplarze kupiłem (jeden przedpremierowy z tymi pierdołami). Zresztą - dla mnie seria Far Cry (od FC2, jedynka to zupełnie inna gra) od zawsze reprezentowała to co uwielbiam w grach - SWOBODĘ przy jednoczesnym braku miliarda zakończeń gry i podejmowania głupich decyzji fabularnych (nie znoszę przechodzić gry mając świadomość, że połowę omijam). 4 przez teren mi niezbyt podpasowała specjalnie (Himalaje - ble), 3 miała rajski klimacik (o tak!), 5 podobnie, 2 - choć monotonna - to jednak też była dobra (czarny ląd ma swój urok). Primal - wciąż za mało grałem aby podsumować, ale na razie na plus klimat kompletnej dziczy i odczucia bycia kompletnym g**nem w świecie gdzie możesz zginąć byle jak i byle gdzie.

    Skomentuj

  5. volverine5000
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2018-04-05 14:47

    Bardzo dobra gra dla posiadaczy mocarnych PC i Xbox X na których można wyświetlić prawdziwe 4K.Prawdziwa uczta dla moich oczu,wczoraj zakupiłem egzemplarz te wspaniałej gry i muszę powiedzieć że jestem zachwycony.

    Skomentuj

  6. xbk123
    Oceń komentarz:

    -16    

    Opublikowano: 2018-04-05 18:02

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Bardzo słaba moim zdaniem i szybko się nudzi. Praktycznie kopiuj-wklej wszystko z 4-ki tylko przeniesione w Rocky Mountains, dosłownie zero inwencji. Szkoda, że się dobrze sprzedaje bo oznacza to znowu powtórkę z tej samej rozrywki za jakiś czas.

    Skomentuj

  7. king2127
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-05 19:24

    Na bezrybiu to i rak jest ryba . :)

    Skomentuj

  8. FennPL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-05 19:29

    Cóż, gdyby w dzisiejszych czasach wyszła gra pokroju tego czym far cry 1 był w swoich czasach to by im gacie spadły od ilości piniążków za grę

    Skomentuj

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-05 20:57

      Far cry 1 symbolizuje ambicje, far cry 5 mokre sny o spadających od pieniążków gaciach.

      Skomentuj Historia edycji

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-04-06 11:36

      Dzisiaj ciężko już stworzyć takiego Far Cry'a 1 czy Crysisa - wielkie studia nie chcą ryzykować utopienia kasy w niepewnym projekcie (już wtedy Crysis nie zarobił za dużo przez piractwo na PC), wolą obrać sprawdzone szlaki. Być może jacyś z jajami się pojawią... ale to pokaże przyszłość.

      Skomentuj

      1. FennPL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-05 03:45

        Ambitnych produkcji jest od groma, tylko środki marne
        zrobić 15 czy 20 lat temu samemu grę jeszcze nie było aż tak trudno.
        Dziś jednoosobowa twórczość to masa poświęceń