Na topie

Firefox Reality - przeglądarka do VR i AR

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Mozilla zapowiedziała nową aplikację, która ma stanowić jej wkład w rozwój rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej. To specjalna wersja jej popularnej przeglądarki internetowej – Firefox Reality.

 • Firefox Reality - przeglądarka do VR i AR
A A

Rzeczywistość wirtualna oraz rzeczywistość rozszerzona zyskują coraz większą popularność. Dobre gogle VR czy urządzenia AR nie są już trudne do odnalezienia, a lista ich potencjalnych zastosowań wydłuża się z każdym miesiącem. Nie dziwi więc, że tymi technologiami zainteresowała się Mozilla, która – jak twierdzi – dostarczy doskonale przystosowaną do nich przeglądarkę WWW.

Firefox Reality – tak nazywa się specjalna wersja przeglądarki Firefox przystosowana do działania w środowisku wirtualnym. Na pierwszy rzut oka wygląda jak uproszczony do granic możliwości „lisek” i… właściwie tym właśnie jest. Dlaczego więc mielibyśmy się nią zainteresować?

Jako pierwszy i najważniejszy powód Mozilla podaje, że jest to jedyna w pełni otwarta przeglądarka internetowa przystosowana do rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Ma działać z urządzeniami różnych producentów (w tym Google, HTC i Samsung). Poza tym już na starcie wykorzystuje to, dzięki czemu Firefox ostatnio działa tak dobrze – na czele z Quantum CSS. 

Całość ma działać płynnie i bezproblemowo – poniżej możecie zobaczyć krótką demonstrację:

Źródło: Mozilla, CNET, The Verge

Odsłon: 3445 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. DzikiWariat
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-04 12:13

  Trochę nie widzę sensu dla zwykłego użytkownika. Co najwyżej do portowania użyteczności przeglądarki do gier/aplikacji. Każdy użytkownik Vive/Oculusa skorzysta raczej z vr desktop i będzie w stanie odpalić wszystko w VR w ten sposób.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!