Internet

Google+ automatycznie poprawi jakość twoich filmików

z dnia 2014-12-21
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

„Auto Enhance” automatycznie poprawia oświetlenie, kolory i stabilizację obrazu, jak również jakość dźwięku.

Google autopoprawa

W maju 2013 roku platforma Google+ została wyposażona w narzędzie, które automatycznie poprawiało jakość udostępnianych przez użytkowników zdjęć. Teraz gigant z Moutain View poszedł o krok dalej – podobne rozwiązanie zostało wprowadzone dla materiałów wideo.

Aby przekonać się o działaniu tego narzędzia na własnej skórze (a może raczej: zobaczyć to na własne oczy), należy odtworzyć filmik na stronie internetowej Google+ lub za pośrednictwem aplikacji Zdjęć na urządzeniu z systemem Android. „Auto Enhance” automatycznie poprawia oświetlenie, kolory i stabilizację obrazu, jak również jakość dźwięku.

Poza ręczną aktywacją narzędzia dla konkretnego filmiku, usługa będzie również na bieżąco monitorować przechowywane przez nas materiały (poprzez funkcję Auto Backup). Jeśli zauważy wideo, które może zostać poprawione, użytkownikowi zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat z pytaniem, czy chciałby on zobaczyć porównanie „przed-po” i ewentualnie zaakceptować zmiany.

Takie właśnie porównanie i przy okazji próbkę możliwości narzędzia możecie zobaczyć poniżej. Co warto podkreślić – mamy tutaj do czynienia z filmikiem o bardzo niskiej rozdzielczości (240p) i poprawa jest widoczna. Wideo po prawej jest zdecydowanie bardziej stabilne, a i nasycenie kolorów jest dużo lepsze. Zobaczcie zresztą sami:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: PetaPixel

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Poprawić wideo? Może niech sami najpierw poprawią kompresję, żeby nie robiła budyniu ze szczegółów i posteryzacji z gradientów. W efekcie mamy jedno wielkie G... nawet bez plusa...
 • avatar
  A z której strony to te poprawione wideo?
 • avatar
  Zwiększyli intensywność kolorów i dodali kontrast, ale mecyje...
 • avatar
  no spoko, ale kto G+ uzywa ? niewielu
  Zaloguj się
 • avatar
  540 mln uzytkownikow. W moich kręgach jest wiele osób które odwiedzają portal codziennie. Sam używam tego portalu od początku istnienia, bo w przeciwieństwie do facebooka nie jestem bombardowany idiotycznymi wpisami pozbawionymi treści merytorycznej i zdjęciami kawy, mam tam pełną kontrole nad tym co chce zobaczyć w strumieniu. Dzielenie się materiałami z rodziną za pośrednictwem G+ jest bardzo wygodne, a kontakt ułatwia hangaut.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Przełączyć jakość odtwarzania filmu z 128p na 720p nie jest poprawa jakości przez google+...
 • avatar
  Jak do tej pory wszystkie filmiki jakie wstawiłem na Google+ mają o wiele gorsza jakość względem oryginału. Szukam chmury która przechowa moje pliki w oryginalnej wersji a nie przerobi na swoją modłę. Na Onedrive podobna sytuacja wrzucam film, oglądam on-line i straszna kompresja, pobieram na dysk i okazuje się że też już skompresowane.