Na topie

HP Envy X2 ze Snapdragonem 835 dostępny w przedsprzedaży za "jedyne" 1000 dolarów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Producenci: HP

Envy X2 był prezentowany już pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz producent przygotował ofertę sprzedaży.

  • HP Envy X2 ze Snapdragonem 835 dostępny w przedsprzedaży za
A A

HP Envy X2 to jeden z pierwszych laptopów na bazie procesora Snapdragon 835. Urządzenie niebawem trafi sprzedaży, ale jego cena nie należy do szczególnie atrakcyjnych.

Przypominając, Envy X2 zalicza się do hybrydowych konstrukcji – mamy do czynienia z dotykowym ekranem o przekątnej 12,3 cali i rozdzielczości 1920 x 1200 px, do którego można przyczepić klawiaturę (z podświetleniem LED). W zestawie dodawany jest stylus zgodny z Windows Ink.

Na pokładzie znalazł się wspomniany procesor Snapdragon 835, a także do 8 GB pamięci RAM oraz do 256 GB pamięci UFS 2.0. Urządzenie działa pod obsługą systemu Windows 10 S. Wbudowana bateria pozwala nawet na 22 godziny pracy urządzenia (przy odtwarzaniu wideo jest to 19 godzin).

HP Envy x2 - przedsprzedaż

Envy X2 trafi do sprzedaży 9 marca – podstawowa wersja z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci została wyceniona w przedsprzedaży na 999,99 dolarów. Jacyś chętni?

Źródło: ComputerBase

Odsłon: 3844 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. piterk2006
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2018-02-23 16:09

    Za 4k to można mieć ultrabooka z i5 albo i7 a nie cpu z telefonu.

    Skomentuj Historia edycji

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-23 20:13

      ale tamte nie pozwolą na 22 godziny pracy urządzenia.

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-02-23 22:13

        Ale tamte nie będą bezużyteczne... Co Ci z komputera na którym nie działa większość aplikacji ?? Był artykuł o tym ostatnio. Windowsa 10 S już nie będzie, bo to bez sensu. Bo w rzeczywistym jego zastosowaniu->komputery z ARM, nie ma możliwości uruchomienia większości aplikacji spoza sklepu Microsoftu...

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-23 22:43

          czyli pozostanie ciekawostką/zabawką dla bogatych dzieciaków ;-)

          Skomentuj

        2. Fenio
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-24 21:21

          Skończy żywot tak samo jak Windows Phone zmieniając sprawny sprzęt w bezużyteczny badziew.

          Skomentuj

  2. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-23 17:10

    Wydajność Pentiuma, cena 2-3 razy wyższa. Kto to kupi?

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-23 18:48

      No widzisz a to podobno intel jest taki chciwy i zdziera z klientów....

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2018-02-23 22:16

        Akurat tego typu urządzenia to chciwość producentów laptopów, nie wiem jak te najnowsze Snapdragony, ale te mniej wydajne procesory ARM są często i kilkadziesiąt razy tańsze od i3...
        Ogólnie rzecz biorąc korzystając z tego, że na rynku komputerowym podrożało praktycznie wszystko robią konfiguracje do niczego...

        Skomentuj

        1. WhiteDrag0n
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-02-23 23:11

          Podatek od nowości. Przecież nawet laptopy z mobilnymi Ryzenami mają wyższą cenę od tych z intelem, a AMD z reguły ma niższe marże.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-24 05:27

            Niekoniecznie, intel dla dużych odbiorców daje upusty nawet rzędu 50% .

            Skomentuj

          2. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-02-25 21:07

            Jaki podatek od nowości w USA? Tam nawet VAT jest niższy.

            Skomentuj

      2. Aloyz
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-02-24 04:16

        Oczywiście, że Intel jest chciwy, po prostu tego jeszcze nie opatentował :-)

        Skomentuj

      3. AkaRyupl
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-25 21:13

        Pentium jest dużo tańszy od Qualcoma - biorąc na warsztat telefony to można to zauważyć (choć wiadomo, że i laptopy i telefony to w 50%-70% marża producentów). Jakby nie patrzeć to mobilny odpowiednik i7. No ale i tak dla mnie to jest idiotyczny trend - wkładanie słabych procesorów ARM do laptopów i wmawianie ludziom, że jest to jakaś rewolucja...

        Skomentuj

  3. patrykw23
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-23 17:18

    Jacyś chętni?
    NIE !

    Skomentuj

  4. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-23 17:31

    Chętnych poznamy po wynikach sprzedaży ale rzeczywiście patrząc na cenę porównując to bezpośrednio z konfiguracją opartą na APU R5 2500u można odnieść wrażenie ,że ktoś szuka tutaj osób ,które nie patrzą na cenę towaru oraz jego możliwości w porównaniu właśnie z tą ceną.
    2500tys.złotych tyle bym wydał ale nie na coś takiego gdy AMD ma już dawno po premierze trudno dostępne najnowsze swoje APU.
    Jeżeli w Stanach firma "HP" potrafiła zrobić promocję i można było nabyć zgrabnego laptopa pod koniec 2017 roku właśnie z APU R5 2500u za niecałe 2100złotych to myślę ,że jak AMD wyprodukuje wystarczającą ilość tych chipów to i promocji będzie więcej oraz będzie je można w takiej cenie dorwać nawet w Europie.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-23 22:21

      AMD nie ma najmniejszego problemu z produkcją tego typu Chipów. Mogą Ci wyprodukować ile zechcesz, bez ograniczeń praktycznie. Nawet chipów do kart graficznych mogliby wyprodukować dużo więcej, jedyny problem jaki obecnie występuje z podażą jest w gotowych kartach graficznych, bo Samsung z Hynixem zaspały z rosnącym popytem na pamięć.

      Skomentuj

  5. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-23 17:33

    Jako ,że nie mogę poprawić komentarza to tylko dopisuję się do poprzedniego wątku "2500złotych" tak miało to wyglądać.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-23 22:22

      za 2500zł ?? Ja za tyle 3-4 lata temu kupiłem lapka z i3 i dedykowaną kartą graficzną na której spokojnie dało się na minimalnych odpalić GTA 5 a nie takie padło...

      Skomentuj

  6. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-23 18:51

    Dobre :).

    Skomentuj

  7. aquarius5
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-23 21:44

    Za wcześnie jest decydować się na zakup kota w worku. Po paru miesiącach wyjdą wady tego rozwiązania i wtedy będzie można podejmować decyzje. No chyba, że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi i lubi ryzykować i mieć nowość.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-02-23 22:18

      Obawiam się, że tego typu konstrukcje mają funkcjonalność podobną do Rapsberry PI za 160zł+monitorek, klawiatura, powerbank...

      Skomentuj

  8. Silver
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-24 00:20

    Przy cenie o połowę niższej zrobiłby nie małe zainteresowanie, bo luka pokaźna jest na tablety z mocnym CPU a tu jeszcze z klawiaturą.

    Skomentuj

  9. misio1771
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-24 11:17

    Nie wygląda zachęcająco, w podany max czas pracy na baterii uwierzę dopiero jak zobaczę jakiś benchmark. Lubię urządzenia konwertowalne, ale za te pieniądze można kupić Surface Pro 4 z i5, 8GB RAM, 256GB SSD i lepszym wyświetlaczem(a modele z m3 i 128GB, który i tak chyba będzie wydajniejszy "chodzą" po $750)

    Skomentuj

  10. Ravir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-27 09:17

    NIE Patrzcie na tą cenę przez pryzmat Polandi-Cebulandii !!!!!

    1000$ dla "średniego" mieszkańca USA czy Europy Zachodniej to jak dla Nas 1000 zł !!!!!!!

    Zresztą WIELE zależy od tego jak będzie działał, jak będzie działał płynnie i faktycznie 20 godzin to cena jest adekwatna.
    O połowę tańszy laptop NIE będzie tabletem i będzie miał 1/3 czasu pracy na bateriach.

    I na KONIEC : mój tablet z Intel Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD i modemem GSM - 3 lata temu TEŻ kosztował ponad 900 $.

    Więc cena nie jest AŻ tak strzaszna.

    Zresztą nawet przy polskich zarobkach te 1000$ NIE jest aż tak straszne - ot - 50 rat 0% :)