Na topie

Dron kamikadze - Kałasznikow na XXI wiek

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony

Oto KYB-UAV z koncernu Kałasznikow. Ten dron dokonuje automatycznej destrukcji w momencie zetknięcia się z ustalonym wcześniej celem.

 • Dron kamikadze - Kałasznikow na XXI wiek
A A

Niestety, tak było i tak będzie – rozwój nowych technologii ma pozytywny wpływ na nasze codzienne życie, ale owocuje też kolejnymi narzędziami do jego odbierania. Rosyjski Kałasznikow zaprezentował to, czego nam tylko brakowało: KYB-UAV to dron kamikadze.

Znany przede wszystkim z AK-47 rosyjski koncern zbrojeniowy zaprezentował swoje najnowsze dzieło. Kałasznikow KYB-UAV to dron wojskowy zaprojektowany w taki sposób, by dokonywać autodestrukcji w momencie kontaktu z celem (o jak największym zagęszczeniu sił wroga).

Producent wyjaśnia, że maszyna cechuje się bardzo wysoką precyzją i rzeczywiście może zostać wykorzystana do niszczenia obiektów – na „misję” może zabrać ze sobą do 3 kg ładunków wybuchowych. Na tym zaś nie koniec jego zalet.

Kałasznikow chwali się też tym, że jego dron będzie mógł realizować zadanie bardzo dyskretnie. Jest bowiem niewielki (jego wymiary to 121 x 95 x 16,5 cm) i niemal bezgłośny. Kolejnymi atutami mają być czas pracy (do 30 minut) oraz wysoka prędkość (sięgająca 130 km/h).

Dron KYB-UAV ma sprawdzać się w eliminacji celów na ziemi oraz małych i dużych wysokościach. Jak dodaje Siergiej Czemiezow, dyrektor generalny korporacji Rostec, będącej większościowym udziałowcem koncernu Kałasznikow, „to bardzo dokładna i najskuteczniejsza broń, z którą trudno jest walczyć, używając tradycyjnych systemów obrony powietrznej”.

Dzięki niskim cenom KYB-UAV ma być zaś narzędziem do realizacji celu określanego w branży jako „demokratyzacja inteligentnych bomb”. 

Źródło: New Atlas, Engadget. Foto: Kałasznikow

Odsłon: 6876 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
  1. stalkerpl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-27 20:22

   amerykanie mają już drony z których bombardują niewinnych ludzi w Afganistanie, Iraku, Syrii, nas też gdybyśmy nie byli tak ulegli no i nie ma u nas ropy

   Skomentuj

 1. jarekzon
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-02-27 20:39

  A co w tym dziwnego ? My już od dawna takie drony produkujemy.

  Skomentuj

  1. kropak
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-02-27 21:31

   dokładnie, a ruskie to są dobre tylko pierogi :D

   Skomentuj

 2. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-27 22:47

  AC130 take cover :P

  Skomentuj

 3. daker836
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-28 13:24

  A pro po dronów to WB Group ze swoim Warmate wygrała w Australii

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!