Na topie

Dron kamikadze - Kałasznikow na XXI wiek

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony

Oto KYB-UAV z koncernu Kałasznikow. Ten dron dokonuje automatycznej destrukcji w momencie zetknięcia się z ustalonym wcześniej celem.

 • Dron kamikadze - Kałasznikow na XXI wiek
A A

Niestety, tak było i tak będzie – rozwój nowych technologii ma pozytywny wpływ na nasze codzienne życie, ale owocuje też kolejnymi narzędziami do jego odbierania. Rosyjski Kałasznikow zaprezentował to, czego nam tylko brakowało: KYB-UAV to dron kamikadze.

Znany przede wszystkim z AK-47 rosyjski koncern zbrojeniowy zaprezentował swoje najnowsze dzieło. Kałasznikow KYB-UAV to dron wojskowy zaprojektowany w taki sposób, by dokonywać autodestrukcji w momencie kontaktu z celem (o jak największym zagęszczeniu sił wroga).

Producent wyjaśnia, że maszyna cechuje się bardzo wysoką precyzją i rzeczywiście może zostać wykorzystana do niszczenia obiektów – na „misję” może zabrać ze sobą do 3 kg ładunków wybuchowych. Na tym zaś nie koniec jego zalet.

Kałasznikow chwali się też tym, że jego dron będzie mógł realizować zadanie bardzo dyskretnie. Jest bowiem niewielki (jego wymiary to 121 x 95 x 16,5 cm) i niemal bezgłośny. Kolejnymi atutami mają być czas pracy (do 30 minut) oraz wysoka prędkość (sięgająca 130 km/h).

Dron KYB-UAV ma sprawdzać się w eliminacji celów na ziemi oraz małych i dużych wysokościach. Jak dodaje Siergiej Czemiezow, dyrektor generalny korporacji Rostec, będącej większościowym udziałowcem koncernu Kałasznikow, „to bardzo dokładna i najskuteczniejsza broń, z którą trudno jest walczyć, używając tradycyjnych systemów obrony powietrznej”.

Dzięki niskim cenom KYB-UAV ma być zaś narzędziem do realizacji celu określanego w branży jako „demokratyzacja inteligentnych bomb”. 

Źródło: New Atlas, Engadget. Foto: Kałasznikow

Odsłon: 6568 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. bodziokrak
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-27 19:49

  Troszkę obosieczna broń, kto zabroni choćby amerykanom albo terrorystom z ich byłych republik kupić coś takiego i wykorzystać przeciwko rosji, zresztą amerykanie nie są tempakami, sami sobie coś takiego mogą zrobić. To nie jest mig którego sobie możesz kupić, trzeba zapewnić wsparcie serwis części itd

  Skomentuj

  1. stalkerpl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-27 20:22

   amerykanie mają już drony z których bombardują niewinnych ludzi w Afganistanie, Iraku, Syrii, nas też gdybyśmy nie byli tak ulegli no i nie ma u nas ropy

   Skomentuj

 2. jarekzon
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-02-27 20:39

  A co w tym dziwnego ? My już od dawna takie drony produkujemy.

  Skomentuj

  1. kropak
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-02-27 21:31

   dokładnie, a ruskie to są dobre tylko pierogi :D

   Skomentuj

 3. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-27 22:47

  AC130 take cover :P

  Skomentuj

 4. daker836
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-28 13:24

  A pro po dronów to WB Group ze swoim Warmate wygrała w Australii

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!