Bezpieczeństwo

Wirusy zaatakują Smart TV

opublikowano przez w dniu 2014-04-22

Tak przynajmniej uważa Eugene Kaspersky.

Smart TV

Już wkrótce możesz potrzebować pakietu antywirusowego do Twojego inteligentnego telewizora. Tak przynajmniej uważa Eugene Kaspersky – dyrektor generalny Kaspersky Lab. W rozmowie z Telegraph na temat przyszłości cyberbezpieczeństwa 48-latek przyznał także, że prężny rozwój Internetu Rzeczy może prowadzić do konieczności instalacji zabezpieczeń na wielu domowych urządzeniach.

„Zagrożenia będą przechodzić na telefony komórkowe i urządzenia RTV, takie jak telewizory, które są podłączone do Internetu” – powiedział Eugene Kaspersky. Według niego gwałtowne rozprzestrzenienie się różnego rodzaju wirusów na Smart TV i powiązanych urządzeniach jest tylko „kwestią czasu”.

Kaspersky powiedział, że im inteligentniejsze stają się urządzenia, tym bardziej są też narażone na zagrożenia. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że wiele telewizorów, dekoderów, odtwarzaczy multimedialnych i set-top boksów wykorzystuje popularne systemy operacyjne – trzeba przyznać, że coś w tym może być.

„Jaka jest różnica pomiędzy TV a komputerem? Większy ekran i pilot” – dodaje Kaspersky.

Źródło: DigitalTrends, Samsung

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja już rozglądam się za jakimś antywirusem do lodówki :)
  Zaloguj się
  33
 • avatar
  Jak takie inteligentne to nie powinno łapać wirusów ?
  Zaloguj się
  18
 • avatar
  A czy czasem wirusy nie piszą sami producenci oprogramowania antywirusowego !!!???
 • avatar
  To że producent oprogramowania antywirusowego twierdzi, że tegoż oprogramowania potrzebujemy, jest naturalne. Tylko czy tak jest naprawdę?
 • avatar
  Mój smart i tak laguje ,ale jak wydadzą coś to se Anty-Vira walne a jak :D musze nie zapomnieć żeby drzwi antyvirusem nie obsadzić najlepiej nortonem ,bo lipa będzie jak mi się włamią
 • avatar
  Wirusa wyleczysz, ale choroba "Polsat" jest nieuleczalna.
  Zaloguj się
 • avatar
  jak czytam takie teksty to tęsknię za PRL-em i notorycznym brakiem wszystkiego. Przynajmniej lodówka mnie nie śledziła. Dziś nawet nie wiem kto, gdzie i jak mnie ogląda. KOszmar jak z Orwella.
 • avatar
  Antywirusy w pralce, lodówce w aucie, a w szczególności w kiblu- raz na 2 lata zamiast domestosa. :E