Na topie

Wideorejestrator z wyższej półki - Mio MiVue 792

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Ciekawostki Gadżety Rejestratory samochodowe Tematyka: Kamery samochodowe Producenci: Mio

MiVue 792 rejestruje w FullHD w 60 klatkach na sekundę, radzi sobie z nagrywaniem w nocy i ostrzega przed różnymi zdarzeniami. Tak zapewnia producent.

 • Wideorejestrator z wyższej półki - Mio MiVue 792
A A

Sezon wakacyjny jest już otwarty, więc producenci chętnie pokazują swoje nowe wideorejestratory. Firma Mio zaprezentowała model dla bardziej wymagających kierowców, którzy chcą wysokiej jakości wideo w różnych warunkach i jak najprostszej obsługi. Oto MiVue 792 WIFI Pro.

Sercem Mio MiVue 792 jest sensor Sony Starvis, który w połączeniu z sześciowarstwowym obiektywem ma rejestrować wyraźny obraz zarówno przy dobrych warunkach oświetleniowych, jak i po zmroku. Nie można też nie wspomnieć o funkcji WDR, która ma za zadanie uwidaczniać niedoświetlone elementy obrazu.

Wideo nagrywane jest w rozdzielczości Full HD (1080p) i – co warte podkreślenia – w 60 klatkach na sekundę, co powinno być gwarancją zarejestrowania tablic rejestracyjnych sprawcy. Dodatkowym plusem będzie szeroki kąt widzenia, który wyniesie 140 stopni. Wystarczająco, by sporo uwiecznić i dość mało, by nie powodować efektu rybiego oka.

Mio MiVue 792 wideorejestrator wygląd

Jak sama nazwa wskazuje, kamera samochodowa ma wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest proste nawiązywanie połączenia między nią a smartfonem. To pozwala na przykład na automatyczne przesyłanie 20-sekundowych klipów w przypadku wykrycia zdarzenia (kolizji czy też gwałtownego hamowania). Ten sam moduł wykorzystywany jest do przesyłania treści na dysk komputera.

Nowy rejestrator samochodowy Mio ma także moduł GPS, który przypisuje lokalizację do nagrania wideo. Urządzenie może też podawać na filmie prędkość pojazdu, co może być dodatkowym argumentem mającym udowodnić naszą niewinność w przypadku kolizji lub innego zdarzenia. Jest również tryb parkingowy (nagrywanie zdarzeń podczas postoju).

Mio MiVue 792 wideorejestrator ekran

Jak przystało na sprzęt tej klasy, MiVue 792 oferuje funkcje asystenta kierowcy. Innymi słowy, ostrzega nas o zmianie pasa ruchu oraz zbyt szybkim zbliżaniu się do poprzedzającego nas samochodu. Wspomniany GPS dodatkowo zapewnia ostrzeżenia przed fotoradarami (bazę można za darmo aktualizować) oraz jazdą z nadmierną prędkością.

Specyfikacja Mio MiVue 792:

 • Sensor: Sony Starvis
 • Obiektyw: F/1.8
 • Jakość wideo: 1920x1080p, 60fps
 • Kąt widzenia: 140 stopni
 • Obsługiwane karty pamięci: microSD, do 128 GB
 • Czujnik przeciążeń / GPS: 2x tak
 • Dozór parkingowy / nagrywanie awaryjne: 2x tak
 • Ekran: 2,7" LCD
 • Komunikacja ze smartfonem: Wi-Fi,
 • Wymiary: 155 x 77 x 95 mm

Opcjonalnie użytkownicy mogą połączyć z MiVue 792 czujniki TPMS do pomiaru ciśnienia i temperatury opon oraz drugą kamerę (A20), która rejestruje wideo z tyłu samochodu. 

Cena wideorejestratora to 799 złotych.

Jeśli szukacie czegoś innego, koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie Jaki wideorejestrator wybrać? TOP 10 polecanych modeli.

Źródło: Mio

Odsłon: 12288 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Damian_jo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-21 17:32

  Poprosimy o test i porównanie z DOD LS460W i LS470W.

  Skomentuj

 2. pongo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-24 17:37

  Co to jest sześciowarstwowy obiektyw?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!