Nauka

NASA: 50 lat spacerów kosmicznych

z dnia 2015-06-02
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Pięćdziesiąt lat spacerów kosmicznych na trzydziestominutowym filmie dokumentalnym.

Edward White
Edward Higgins White’a podczas pierwszego spaceru kosmicznego pod szyldem agencji NASA. Foto: James McDivitt / NASA

W środę, 3 czerwca, agencja NASA świętować będzie 50. rocznicę pierwszego spaceru kosmicznego w wykonaniu Amerykanina, Edwarda Higginsa White’a.

Spacer kosmiczny to dla wielu amatorów astronautyki ogromne marzenie. Większość tych, którzy mieli okazję go wykonać przyznaje, że faktycznie jest to moment, którego nie zapomina się do końca życia. Jednocześnie jednak są to bardzo niebezpieczne działania.

Obie strony spacerów kosmicznych przedstawia w rocznicowym, 30-minutowy filmie agencja NASA. Dokument nosi tytuł Suit Up i przybliża widzom historie najważniejszych spacerów – zarówno tych udanych, jak i zakończonych niepowodzeniem. 

Film Suit Up, którego narratorem jest aktor Jon Cryer, pełny jest różnego typu wspomnień jednych z najbardziej odważnych misji agencji NASA. Jeśli jest to tematyka, która was interesuje, zdecydowanie powinniście go obejrzeć. Chcecie? Zatem rozsiądźcie się wygodnie i oglądajcie:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: The Verge, NASA

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    lepiej brzmi pół wieku spacerów kosmicznych
  • avatar
    A mnie zawsze zastanawiała jedna rzecz odnośnie nagrań z orbity, bo zawsze pokazują takie piękne obrazy i pustą przestrzeń po choryzonty, a mówi się o tysiącach satelitów i tonach kosmicznych śmieci dryfujących nad naszymi głowami...
    Zaloguj się