Na topie

PlayStation 4 Pro - zajrzyjmy do wnętrza konsoli

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Producenci: SONY

Zobaczcie, jak wygląda konsola PlayStation 4 Pro rozłożona na części pierwsze. Sprawdźcie, co firma Sony schowała pod obudową tego urządzenia.

  • PlayStation 4 Pro - zajrzyjmy do wnętrza konsoli
A A

Konsola PlayStation 4 Pro spotkała się z ciepłym przyjęciem. Faktycznie jest w stanie poprawić wizualną stronę gier, co jest efektem zastosowania między innymi odpowiednich podzespołów. Co wy na to, żeby przyjrzeć się im z bliska? 

We wnętrzu konsoli PlayStation 4 Pro siedzą przede wszystkim 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar, układ graficzny AMD Radeon o mocy 4,2 TFLOPS, 8 GB pamięci RAM GDDR5 oraz dysk twardy o pojemności 1 TB. 

Dzięki filmikowi przygotowanemu przez VirtualFutureTV możemy przyjrzeć się tym elementom z bliska. Twórcy zwracają również uwagę na rozmiar i położenie wentylatora oraz zastosowanie (wreszcie) miedzianego radiatora.

Słowa jednak słowami, a tu czeka filmik do obejrzenia. Dlatego też rozsiądźcie się wygodnie w waszych fotelach i…

Źródło: VirtualFutureTV

Odsłon: 11861 Skomentuj newsa
Komentarze

79

Udostępnij

Zobacz podobne

    1. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      -24    

      Opublikowano: 2016-11-12 16:30

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      grafika na konsolach jest niedostępna na pc. A już niedługo wyjdzie Horizon zero dawn, kolejny raz robiąc miazgę z pc. Potem days gone i god of war. PS4 ma już 3 lata a dalej jedzie pc.

      Skomentuj

      1. Ghola
        Oceń komentarz:

        13    

        Opublikowano: 2016-11-12 18:08

        A zastanowiłeś się na czym robi się gry na konsole ?

        Jeśli nie to podpowiem, na odpowiednio wydajnym PCcie ;) Czyli PC spokojnie ogarnia każdą grafikę konsolową nawet jak jest EXem.

        Skomentuj

        1. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          12    

          Opublikowano: 2016-11-12 18:42

          Ha! Zapamiętam sobie ten argument, jest świetny :)

          Skomentuj

          1. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2016-11-13 15:29

            Świetna to jest wasza głupota. Tak, masz mocny PC i robisz gre na konsole :D Jasne. A dlaczego więc potem trzeba te gry konwertować by działały na PC? :D A o devkitach ktoś z was barany słyszał?

            Skomentuj

          2. kamaleon
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-11-13 22:42

            Przeciez to zadna tajemnica i nie raz wypowiadali sie deweloperzy na ten temat ze gry konsolowe sa robione na PC.

            Tylko ze narzedzia uzywane sa takie, zeby byly zgodne z architektura konsol (nie mowie tu tylko o arch GPU/CPU ale o sofcie).

            Skomentuj

          3. kamaleon
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-11-13 22:45

            Devkity pomagaja tylko devom w ogarnieciu konsoli. Dostaja miedzy innymi gruby manual co i jak. ;)

            Jako ciekawostke dodam ze kiedys na targach E3 (i to nie raz) na stanowisku MS sygnowanym XBOX, gdzie lecialy exy do pogrania dla zwiedzajacych, w szafkach zamknietych na klucz, staly PCty ktore puszczaly te gry. ;)

            Wyszlo na to jaw przypadkiem i to rowniez pokazuje ze sa gotowe emulatory konsol na PC, bardzo wydajne bo pisane przez same MS/Sony, ale z wiadomych przyczyn nie zostana udostepnione, bo wtedy konsole stracily by racje bytu.

            Skomentuj

          4. PogromcaBlacharni
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2016-11-13 23:38

            "wydajne emulatory" ps4 :D
            To że coś tam odpalono na targach wcale nie znaczy że jest jakikolwiek emulator. Po prostu niewielką część gry przygotowaną specjalnie na targi przystosowano pod pc i odpalono.

            Skomentuj

          5. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-11-13 23:39

            głupoty gadasz.
            Te gry na targach są owszem puszczane na konsolach, ale raz puścili giere z xklocka na pececie bo była jeszcze w fazie w której była nie do ruszenia na gotowej konsoli. Tyle i az tyle. Wersja totalnie developerska. Ktoś się tego doszukał i gotowa tragedia.

            Do dziś ludzie powtarzają ze byli i widzieli na własne oczy, legenda jak diabli.

            a skąd to wiem ? a wiem bo byłem i widziałem. Tak jak widziałem wiele innych gier puszczanych na targach prosto z konsoli.
            Jak jakiś dev ma gre która nie jest w fazie w której puszcza się ja na konsoli to prezentuje ją wlasnie na pececie.

            To nie jest żadna emulacja.
            Co innego jest uruchomić gre która będzie przeznaczona dla konsoli na pececie, a co innego emulować srodowisko konsoli na PC by odpalić gre która pracuje w tym srodowisku.

            Skomentuj Historia edycji

          6. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-11-14 08:23

            Emulatory konsol :D Ha ha :D ta są gotowe tylko zamknięte w sejfie. Po prostu nie mieli wówczas kodu działającego na xone więc gre pokazywali na PC. Nie raz już takie jaja były.

            Skomentuj

          7. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-11-14 11:30

            tak się składa że to wytworzenia gry jest potrzebny sprzęt mocniejszy, niż dla samego grania. niestety nie ma mocniejszych konsol aby wyprodukować na nich gry na te konsole. poważnym problemem jest też system operacyjny konsol, oraz totalna niedostępność narzędzi na konsole aby produkować na nie gry. nawet producenci konsol sprzedają te narzędzia (po bardzo wygórowanych cenach), ale nie na konsolę lecz na ....... windowsy. konsole po prostu z założenia są bardzo mocno ograniczone.

            Skomentuj

          8. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2016-11-14 12:20

            Nie rozumiecie po polsku? Skoro gry na PC powstają na mocnych PC z windowsami, to dlaczego te gry trzeba konwertować ponownie na PC? Nie macie pojęcia o developingu gier konsolowych, a wypowiadacie sie tonem eksperckim. Banda pacanów.

            Skomentuj

          9. kitamo
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-11-14 12:28

            powstają za pomocą devkitów które nie działają na PC.
            Tyle w temacie.

            To jest właśnie główny powód dla którego musisz mieć osobne teamy przy multiplatformach i każdy opracowuje tytuł pod daną platformę osobno.

            Skomentuj

      2. endogie
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2016-11-12 19:46

        Mowil ci ktos ostatnio lub w ogóle, że jestes idiotą?

        Skomentuj

        1. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-11-14 11:33

          szkoda że ten serwis nie oferuje przycisku "zgłoś". takie komentarze tylko szpecą serwis.

          Skomentuj

      3. BariGT
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-11-13 12:05

        Jesli gra idzie na PS4 z Radeonem 7850 na pokladzie, ktory obecnie bylby odpowiednikiem zwyklej itegry. To trzeba byc skonczonym d-bilem twierdzac, ze grafika ta jest niedotepna na PC.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-11-13 13:46

          niedostępną bo nie ma HDR ;)
          Ale to by było wszystko w sumie.

          Skomentuj

        2. Roller Mobster
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-11-13 15:31

          Możesz mi więc pokazać odpowiedniki wizualne exclusivów z PS4 na PC?

          Skomentuj

        3. PogromcaBlacharni
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-11-13 21:44

          to proszę odpalić the order 1886 i uncharted 4 na pc z radeonem 7850, ba spróbuj użyć 4 tytanów, zobaczymy czy się uda :)

          Skomentuj

      4. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-14 11:27

        no faktycznie, "niedostępna". czy to naprawdę taki problem kupić do kompa grafikę na poziomie 5TFlopsów jak do nowej najsilniejszej (niewydanej) konsoli Microsoft? już masz furę newsów na temat NV 1080 z 10GB GDDR5 .

        Skomentuj

    2. panipizza
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2016-11-12 16:38

      Grafika na konsolach nie jest specjalnie odstająca od komputerów, bo te same gry, z tymi samymi efektami, ale z różnymi ustawieniami, na PC zawsze znajdzie się lepszy LOD czy rozdzielczość i oczywiście FPS. Grafika z exów Sony jest jak najbardziej osiągalna na PC, jednak gry te nie zostają wydane, więc koniec końców jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie gier nie trafiają na najmocniejszą platformę.
      Czekam na spiny :*

      Skomentuj Historia edycji

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-11-13 12:57

        Najbardziej zaawanasowane gry bez mozliwosci ustawienia rozdzielczosc powyzej 1080p. Ale jaja XD

        Skomentuj

        1. panipizza
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-14 16:08

          Mhm, właśnie to miałem na myśli. Techniczne zaawansowanie to nie rozdzielczość, tylko model oświetlenia, fizyki, animacji, zasięgu rysowania i tym podobne.

          Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-14 11:22

      konsolowcem nie jestem, ale pokaż mi konfigurację peceta z sensownym CPU i grafiką na poziomie tylu teraflopów co ta konsola, w cenie nie wyższej niż ta konsola.

      niestety to wszystko jest okupione przez DRM, i ograniczeniem funkcji tego bardzo dobrego sprzętu do roli rozrywkowej. a mogliby na tym dać możliwość odpalania linuxa. szkoda.

      Skomentuj

    4. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-14 18:42

      do barana o ksywie blebleble - jestes taką samą łajzą jak ten cały "pogramcablacharni"

      Skomentuj Historia edycji

    5. A Crysis Na Tym Pójdzie
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-14 19:03

      A ja sie pytam gdzie te 4,2 TFOLPa mocy? Bo jakos na ekranie tego nie widac.

      Skomentuj

  1. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-11-12 15:20

    Śrubek nie żałowali.

    Skomentuj

    1. Streck
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-11-12 15:54

      Jak fps nie są stabilne to chociaż konstrukcja będzie.

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        -10    

        Opublikowano: 2016-11-12 16:11

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Tak, wiem. Nie ma to jak stabilne 720@60 fps u ciebie na kompie.

        Skomentuj

        1. lenoxxx
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-11-13 21:22

          Hehe ale masz ból dupy :D

          Skomentuj

          1. Sander Cohen
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-11-14 14:38

            O co niby? Ze nie jestem snobem, ktory nie potrafi zyc w spoleczenstwie, akceptowac odmiennosci i przystosowac sie do zmieniajacej sie rzeczywistosci? Jesli tak, to najwyzej kupie procto hemolan i bedzie po klopocie. Tobie natomiast juz nic nie pomoze.

            Skomentuj

  2. gieteiks
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-11-12 18:16

    Terqz brak różnic w grafice PC vs ps4 pro a jak wyjdzie Xbox one s... ALE nadal nie ma myszki i klawiatury :p kompy lepsze do battlefiled no i CS

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-12 20:10

      na szczęście jest sporo gier gdzie pad dalej wymiata :)

      Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-17 09:28

          A platformówki ? :D

          Skomentuj

    2. hynio
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-11-12 23:23

      Tak ale konsole mają jedną zasadniczą zalete, może ją sobie kupić każdy laik który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie komputerowym i nie nadzia się na idiotyczną ofertę komputera do gier z integrą xD

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-13 17:25

        To się nazywa elitarność. 20 lat temu jak sobie nie potrafiłeś RĘCZNIE skonfigurować w dosie karty dźwiękowej to grałeś bez dźwięku. Teraz jeśli nie umiesz sobie złożyć maszyny do grania to grasz na konsoli.

        Skomentuj

        1. hynio
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-13 18:10

          Przed komputerami o wiele popularniejsze były gry telewizyjne kupowałeś dyskietkę i gotowe.
          Obecnie na sprzęcie komputerowym, z ludzi tych co nie wchodzą na tego typu strony jak np. ta, to naprawdę mało kto się zna na doborze sprzętu.

          Skomentuj

  3. pawlito011
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-12 20:05

    Tam koło 5:40. Co jest takiego impressive w płytce drukowanej?

    Skomentuj

  4. kitamo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-11-12 20:06

    Jestem pozytywnie zaskoczony. Jakośc obrazu nawet w grach bez patcha jest nieco zgrabniejsza - multisampling itp.
    Bezproblemowa obsługa HDR i 4k - i to 4k naprawdę widać.
    HDR robi dużo roboty tutaj.

    Wszystko bedzie tu zalezało od gier które dopiero przed nami ale porównanie choćby BF1 z ps4 pro i PC jest obecnie bez sensu - roznica dla mnie żadna.

    Jakby na PC używali checkerboard rendering to byłbym naprawdę zadowolony

    Skomentuj Historia edycji

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-13 18:35

      Na cholerę ci checkboard rendering na pc. Nie po to podzespoły do pc są odpowiednio droższe i odpowiednio wydajniejsze, aby sięgać po półśrodki :v

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-11-13 22:00

        a po to bym mógł grac w W3 w 4k na 1080 albo 1070 w 60fps albo i więcej a nie na tytanie za rownowartosc 3 konsol.

        checkerboard rendering to bardzo dobry sposób renderowania który w grach sprawdza się idealnie.

        Pograłem wczoraj w kilka tytułów na ps4pro bo sam nie wierzyłem przed premierą ze da się grać na konsoli w 4k. Widać jak bardzo się pomyliłem.
        Szukałem artefaktów przy checkerboardzie i nie widze ich bezpośrednio na TV.

        Myslalem ze gier w natywnym 4k tez nie będzie - myliłem się, wystarczy popatrzeć jak wygląda Fifa17 i róznica jest widoczna gołym okiem.

        Nawet 1800p dzięki multisamplingowi wygląda tak ostro że oczy krwawią.
        Pograłem chwile w Ratchet & Clank - jakbys grał w film od Pixara. HDR robi olbrzymia robote tutaj.
        pograłem w uncharted 4 - przy uruchomieniu HDR nigdzie nie widziałem tak szerokiej palety barw przy zachowaniu tak dużej ilości detali i jasności.
        Pograłem w The last of us - to jest remaster gry z PS3, po odpaleniu HDR i wysokiej rozdzielczości po prostu inna gra. Ta genialna jasność ognia w ciemności czy świateł. Chce tego na PC także.

        Jest duzy potencjał i chciałbym go także widzieć na PC.
        HDR i checkerboard rendering sprawił by że nie musiałbyś kupować gracy za 3k zł żeby cieszyc się tak dobra oprawą która przecież jest możliwa na PC a mimo to nie mamy jej w grach.

        Zawsze było gadanie ze konsole hamują rynek gier na PC - teraz okaże się jak to jest. Zobaczysz ze są to brednie straszne.
        Normalnie nie używam tego typu stwierdzeń ale rynek konsolowy w chwili obecnej będzie wyznaczał nowe standardy w grach, zarówno dzięki VR jak i oprawy wizualnej.
        I nie mam tu na myśli skakania sobie do gardła bo "na PC można odpalić w 4k bo jest większa moc". Tu nie chodzi o moc, a chodzi o to ze wszelkie nowinki szybciej pojawiły się na konsoli.
        VR na PC jest, ale jako ciekawostka bo jest pierońsko drogi. Sony wydało VR dla pospolitego kowalskiego który rozszedł się u mnie tak szybko że nie zdążyłem na sklep wnieśc z magazynu a już towaru nie było.
        Teraz mamy 4k a co najważniejsze HDR który po prostu zmienia oblicze gier i ich jakości.

        To co obecnie powinno się pojawić na PC to właśnie swobodne granie w 4k oraz HDR - na dzień dzisiejszy byłby to duzy krok milowy dla PC i mowie to

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-11-13 22:04

          jako prawdziwy pecetowiec.
          Jakby w końcu grafy potrafiły generować obraz w HDR a do tego pojawiły się monitory dedykowane dla 10bit i HDR to po prostu masakra.

          Skomentuj

        2. raffal81
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-11-14 07:27

          Wszystko na temat, tego samego bym chciał i ja, bo mam mocnego PC, z chęcią podpiął bym go pod tego mojego SAMSUNGA KS7000 i włączył jakąś grę w 4K i HDR, ale do 4K mam za słaby sprzęt, mimo że sama karta graficzna to koszt 2TYS zł, a konsole kupiłem za 1500zł.

          Do tego dochodzi fakt że HDR brak w grach na PC, mam nadzieje że to szybko zmienią, bo gry wyglądają fenomenalnie na dobrym TV z HDR.

          Gdy włączyłem te samą grę na PC, a później na konsoli z HDR, to przepraszam wszystkich bardzo, ale wyłączyłem PC zasiadłem do pada od konsoli i zacząłem grać.

          Skomentuj

          1. PogromcaBlacharni
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-14 22:27

            Ależ furia blacharza :D

            Skomentuj

          2. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-17 09:31

            Nie interesują mnie inni, ja mam i wystarczy.

            Skomentuj

  5. Snake73
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-12 23:00

    Idą święta i mam rozterkę. Kupić PS4 Pro + TV z HDR (czyli ok 8-9 tys pln) czy złożyć sobie nowego wypasionego kompa który pociągnie ładnie gry w 4K.

    Skomentuj

    1. codowiec9
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-12 23:59

      Widziałem ostatnio w tv reklamę telewizora 4k HDR za chyba poniżej 4 000zł

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-11-13 13:48

        który ma pewnie z 300nitów max i daje imput laga 100ms

        Jak kupować cos z HDR to 1000nitów lub więcej - wtedy jest efekt WOW
        do tego imput lag ok 30ms max

        wiem cos o tym bo całkiem niedawno kupowałem nowy TV i miałem spory orzech do zgryzienia.

        Skomentuj

        1. Snake73
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-13 13:57

          Tak też widziałem te porównania i kupowanie tv który słabiej świeci mija się z celem.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-11-13 23:35

            ja przed zakupem telewizora porównałem sobie to na zywo - roznica dramatyczna. W tych tanich TV HDR to jest tylko z nazwy,.

            Skomentuj

        2. zakuman
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-22 11:51

          i co jaki kupiles i za ile? bo tez teraz szukam

          Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-11-13 13:49

        to może wyjdzie pro2 i będzie tez w cenie karty która trzeba będzie kupic

        Skomentuj

  6. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-13 14:52

    Działa to na zasadzie APU proc + grafika w jednym krzemie

    Skomentuj

  7. Maciej Piotrowski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-13 15:05

    Z tym HDR w tanszych modelach to lepiej uważać, bo w większości to zabieg czysto marketingowy. Ostatnio podłączyłem PS4 Pro do takiego TV i choć w specyfikacji producent twierdził że HDR jest (i był, co później ustaliłem, w postaci sztucznego upskalingu) to konsola go nie widziała.

    Skomentuj Historia edycji

  8. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-13 15:58

    O a ja wczoraj kupiłem nówkę PS4 PRO za 1500zł ;)))
    Jak włączyłem sobie 4K z HDR, to odechciało mi się grać na PC ;P

    Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-13 20:21

        SAMSUNG KS7000.

        Skomentuj

    1. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-13 21:46

      glorious ps4 pro master race :)

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-13 22:01

      dokładnie to samo, dokładnie ten sam PC.

      jedyne co troche mnie wkurza to fakt ze tak mało gier jest pod ps4pro zoptymalizowanych dla HDR.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-11-13 23:44

        *ten sam TV

        Skomentuj

  9. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-13 22:09

    Jest jeszcze jedna ciekawostka która zdaje się potwierdzać odnośnie ps4pro.

    Pograłem troche w różne tytuły w trybie 30fps.
    Odnosze wrazenie (i nie tylko ja ) ze na ps4pro jest znacznie nizszy imputlag w tych grach i powoduje to że responsywnosc jest znacznie wyzsza. Dzięki temu grywalnosc w tych 30fps jest o wiele lepsza niż na standardowej konsoli.
    Nie wiem czy jest tu jakiś zabieg ze strony sprzętu czy to tez kwestia samego sygnału na wyjściu (mamy tu przecież multisampling itp.) ale jest to odczuwalne.
    Tak jak w kilku tytułach 30fps mogło mnie nieco irytować tak podczas gry na ps4 pro jest odnosi się wrazenie jakby ktoś kijem jeszcze popychał to do przodu.

    Możliwe ze to kwestia skrócenia samego frametime pomiędzy ramkami i to daje efekt znacznie płynniejszego obrazu przy tym zablokowanym 30fps ale to już chyba trzeba by poczekać az ktoś to pomierzy.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-14 07:18

      To samo odczucie miałem gdy pierwszy raz włączyłem kilka gier na PS4PRO, niby 30FPS, ale podejrzewam że stałe jak skała, dlatego przyjemność była sporo wyższa z grania.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-14 12:27

        tak się składa ze telefon mój nie INPUTuje tylko IMPUTUJE. Wracaj do nory.

        Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-17 09:33

            Ty w ogóle z rozumiałeś co on napisał ? czy tylko udajesz ?

            Skomentuj

  10. kamaleon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-13 22:48

    Jezeli chodzi o mnie to po prostu nie potrafie grac w 30fps, kiedy widze ta sama gre w 60fps. Czasami jak karta nie utrzymuje 60fps, to testuje lock na 30fps i gora wytrzymuje 5min.

    To dla mnie najwieksza wada konsol, nie grafika bo ta jest juz na przyzwoitym poziomie, ale 30fps jest niegrywalne jak ktos poczul plynnosc 60.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-11-13 23:46

      problem polega na tym ze 30fps na konsoli działa inaczej niż 30fps na PC.
      to kwestia nie fpsów tylko frametime oraz obsługi gry za pomocą myszy czy klawiatury.
      Przy 30fpsach i frametime na poziomie 30ms obsług mysza czegokolwiek jest dramatyczna.
      Na konsoli tego się nie odczuwa w taki sposób.
      Wystarczy pograc choćby w uncharted 4 a później zagrac w ROTTR na PC przy 30fps.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-14 07:11

        Dokładnie mam to samo odczucie, 30FPS na konsoli to całkiem inne odczucia niż 30FPS na PC.

        Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-17 09:35

            Widać jak jeszcze mało wiesz.

            Skomentuj

          2. panipizza
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-22 11:51

            Na PC grasz myszą, na konsoli padem - przy myszce opóźnienia są bardziej odczuwalne i kiedy taki Uncharted 4 w 30FPS był całkowicie płynny, to kiedy gram na PC widzę pojedyncze klatki jak przeskakują i nie jestem w stanie wycelować.

            Skomentuj

  11. Hello
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-14 01:20

    Niestety GŁOŚNOŚĆ wróciła do poziomu pierwszego PS4 - jest głośno.

    Nie udało się utrzymać poziomu cichszej Slimki (która dorównywała z grubsza X1).

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-14 07:16

      Owszem do cichych nie należy, ale wczoraj wieczorem grałęm w Tomb Raider: Definitive Edition, to wentylator konsoli kręcił się z taka samą prędkością jak w MENU konsoli.

      Bardzo mnie to zdziwiło, bo przeciez ten TOMB RAIDER to nie jest jakaś gra 2d, tym bardziej że działa w 60FPS, do tego graficznie wygląda bardzo ładnie.

      Więc widać że gry ze starej PS4 które nie mają patcha pod PS4PRO, nie wymagają od ponad 2x mocniejszej konsoli by ta musiała z siebie dawać wszystko.

      Mi ogólnie jakoś ten szum aż tak nie przeszkadza, się przyzwyczaiłem, grając na PC, sama karta graficzna może też tak się rozkręcić że czasami mam wrażenie że komputer odleci ;)))

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-14 08:46

        ja juz nie wiem czy ludzie maja na głowie to ps4 czy jak ze im szum przeszkadza....

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-14 10:21

          Do tego PS4PRO przecież jest duuuużo mocniejszy niż poprzedniczka ;))) więc nie ma co się dziwić, wydzielane więcej ciepła, do tego TURBINA a nie wentylator :)
          Mi tam kompletnie nie przeszkadza ;]

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-14 11:13

            obie maja turbiny

            Skomentuj

          2. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-14 11:51

            Przecież doskonale to wiem, chodziło o to że hałasować trochę musi bo to turbina ;)))

            W PS4PRO jest nawet trochę większa, tak mi się wydaje.

            Skomentuj

          3. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-14 14:18

            No.jakieś 2 razy większa :D

            Skomentuj

        2. PogromcaBlacharni
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-11-14 12:50

          Bo ten "szum"(tak naprawdę to przypomina bardziej odkurzacz niż szum) całkowicie zagłusza dźwięki z gry. Moja ps4 naprawdę mocno hałasuje. Wzmacniacz muszę rozkręcić na godzinę 11 żeby trochę zagłuszyć te wycie konsoli, a i tak nie zawsze się to udaję. Przy jakiejś klimatycznej gierce cały czar pryska, często nie słyszę też dialogów tak konsola wyje (w uncharted 4 musiałem dodatkowo włączyć napisy).

          Skomentuj Historia edycji

          1. tomx1989
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-19 11:48

            Nie wiadomo czemu Sony od czasów PS2 slim ciągle używa tych turbin, mogli by wziąć przykład z Xboxów. A tak to produkują odkurzacze.

            Skomentuj

  12. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-25 07:52

    Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz do Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :)



    Skomentuj Historia edycji

  13. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-25 07:52

    Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz to Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :)



    Skomentuj

  14. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-25 07:52

    Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz to Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :)