Na topie

Czytnik PocketBook InkPad 3 - interesujące, smukłe (niecałe) 8 cali

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Czytniki e-booków

Kategoria: Mobile Czytniki e-booków Ciekawostki Gadżety Producenci: PocketBook

PocketBook wprowadził do swojej oferty nowy czytnik e-booków z ekranem 7,8 cala. To InkPad 3, który spełnić ma wymagania nawet tych bardziej wymagających miłośników cyfrowych książek. Czym konkretnie się charakteryzuje?

  • Czytnik PocketBook InkPad 3 - interesujące, smukłe (niecałe) 8 cali
A A

Lekki, niespełna ośmiocalowy czytnik e-booków InkPad 3 marki PocketBook lada chwila trafi na półki sklepowe. Czym może pochwalić się gadżet, którego przedsprzedaż właśnie ruszyła?

PocketBook InkPad 3 ma obsługujący 16 odcieni szarości wyświetlacz E Ink Carta o przekątnej 7,8 cala i rozdzielczości 1404 x 1872 piksele, co daje zagęszczenie tych ostatnich na poziomie 300 dpi. Panel jest dotykowy, co ułatwia obsługę, ale do przełączania stron można też wykorzystać znajdujące się pod nim fizyczne przyciski.

Mające 8 milimetrów grubości i ważące nieco ponad 200 gramów urządzenie zostało wyposażone w SMARTlight, czyli system podświetlenia o regulowanym natężeniu i barwie światła, który może dostosowywać parametry automatycznie. 

Sercem czytnika jest dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, który do pomocy ma 1 GB RAM-u. Na cyfrowe książki czeka magazyn danych o pojemności 8 GB, który w razie potrzeby można rozszerzyć za pomocą karty microSD o maksymalnie 32 GB. Obsługiwanych jest 17 różnych formatów (w tym PDF, EPUB, FB2, DOCX, TXT i MOBI), a dzięki funkcji Text-to-Speech tekst można zamienić na mowę. 

Obsługiwane są też pliki dźwiękowe i graficzne, a wśród aplikacji znajdują się: kalkulator, kalendarz, zegar czy słowniki, jak również czytnik kanałów RSS i przeglądarka WWW. PocketBook InkPad 3 został bowiem wyposażony także w moduł Wi-Fi. Maksymalnie miesiąc użytkowania gwarantować ma zaś akumulator o pojemności 1900 mAh.

„Kolejny model w rodzinie InkPad ma duże szanse podbić serca e-czytelników. Niespełna ośmiocalowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 300 dpi zapewnia wrażenia zbliżone do obcowania z prawdziwą papierową książką. Właściwości ekranu gwarantują ostre i wyraźne zarysy liter oraz prawdziwą przyjemność e-lektury” – zachwala producent.

Jedynym istotnym powodem, dla którego gadżet może jednak nie podbić serc wielu miłośników książek w wersji cyfrowej, jest jego cena. InkPad 3 kosztuje bowiem 1099 złotych.

Źródło: PocketBook

Odsłon: 4015 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!