Na topie

Przy Gran Turismo Sport bawi się już 5 mln graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Chociaż Gran Turismo Sport nie zebrało najwyższych ocen, w niespełna rok od premiery może pochwalić się sporą liczbą graczy.

  • Przy Gran Turismo Sport bawi się już 5 mln graczy
A A

Mamy tutaj graczy, którzy zdecydowali się na sięgnięcie po Gran Turismo Sport? Chociaż tytuł ten nie został najwyżej oceniony, na brak zainteresowania nie narzeka.

Jak pochwalił się Kazunori Yamauchi, ojciec serii Gran Turismo, przy Gran Turismo Sport bawi się już 5 mln graczy. Mowa o zarejestrowanych graczach, a nie liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Mimo tego wynik wydaje się całkiem dobry. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dość mieszane recenzje i opinie graczy, a także fakt, iż jest to tytuł dostępny tylko na jednej platformie (PlayStation 4) i to od niespełna roku (debiut w październiku 2017 roku).


Warto w tym miejscu przypomnieć informacje, jakie opublikowane zostały w maju. Ujawniono wtedy, iż wszystkie gry z serii Gran Turismo znalazły ponad 80 milinów nabywców. Zagadką pozostawało zainteresowanie odsłoną Gran Turismo Sport, ale właśnie została ona wyjaśniona.

Źródło: gamingbolt

Odsłon: 2881 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij
  1. Wenezo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-15 15:57

    Żeby nie dawali do Psa nie byłoby tak kolorowo.

    Skomentuj

  2. hideo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-15 16:55

    od 2 miesięcy ogrywam GTS jest moc :D gra sprawia wrażenie produktu bardzo wysokiej jakości

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-15 21:43

      sprawia wrazenie? ja myślałem ze jest :)

      Skomentuj

  3. Chong-li
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-07-15 19:06

    Jedyna wkurzająca sprawa to że gdy nie masz dostępu do neta nie można zapisać progresu.
    Ogólnie gra bardzo dobra na PSVR też się świetnie gra.

    Skomentuj

  4. Radmen
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-07-15 19:39

    Gran Turismo Gran Turismem. Wszyscy i tak wiedzą, że Forza jest liderem ;)

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-07-15 19:52

      Tak trochę się rozmarzyłeś ;]

      Skomentuj

    2. KeyCode
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-07-15 20:08

      Forza 7 jest bardzo dobra.
      Nie chodzi tylko o grafikę.
      Dobre sterowanie, dużo aut, oficjalne tory.

      Nie grałem GTS, ale nie sądzę, żeby forza musiała się wstydzić przy GTS.

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-07-15 21:03

        I tak wszyscy wiedzą, że Project Cars 2 najlepsze :D

        https://youtu.be/_VBfHpsvZeI

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2018-07-15 21:43

        skoro nie grales w GTS to nie możesz porownac.
        Forza to jeśli chodzi o model jazdy i oprawę jest troche nizej GTS.
        Co do aut to w forzie masz ich sporo na strart a w GT cyklicznie są dodawane za free.
        Forza wstydzić się nie musi ale krol jest jeden ;)

        Skomentuj

      3. raffal81
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-07-15 21:54

        Ja mam porównanie, bo mam obie gry, GTS tylko w jednym ustępuje, ilością aut, na tym zakończymy wychwalanie Forzy.

        Mimo wszystko w GTS jest tyle aut, są tak wykonane, tak dokładnie odwzorowane że naprawdę brawa się należą, jest czym jeździć. Z tego co pamiętam to jest ich chyba 230.
        A na pewno nie jeździłem każdym z nich.

        W tej grze wybiera się swoje auto z danej klasy i szlifuje czas, by zmierzyć się później z innymi online.

        Prowadzenie aut, bardziej mi przypada te z GTS, w FORZIE bardzo dziwnie zachowują się auta, nie jestem w stanie do tego przywyknąć.

        Graficznie, no cóż jedna i druga wygląda bardzo dobrze, ale jak ktoś się przejedzie N-RING w nocy w GTS, to zobaczy co to znaczy nocny wyścig, jak dla mnie oświetlenie w GTS jest naprawdę zrobione genialnie.

        Dźwięki w FORZIE to jakieś nieporozumienie, ale ten kto grał w jedną i drugą grę będzie wiedział o czym piszę.


        Podsumowując, obie gry są wartę zagrania, ale to GTS przyciąga na wiele godzin, przynajmniej mnie i za pewne te 5 milionów graczy, bo system gry online jest tutaj świetnie wykonany. Wiadomo są jakieś wady, nie wszystko wyjdzie idealnie, np. system kar, czasami zawodzi, ale im dłużej się gra, tym co raz mniej trafia się na oszołomów. Im wyższą masz rangę, tym wyścig przebiega w bardzo profesjonalny sposób, nikt siebie nawzajem nie taranuje, przestrzegane są flagi, zakazy wyprzedzania itp.

        Jeżeli ktoś lubi taki rodzaj rozgrywki i ma okazję pograć, to polecam.

        Skomentuj Historia edycji

    3. endogie
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-16 18:25

      schowaj sie....i nie wychodz

      Skomentuj

    4. Radmen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-17 13:07

      dzieci turisma zminusowały mnie, tak to jest jak się ma tylko 1 grę we łbie ;)

      Skomentuj

  5. KeyCode
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-07-15 20:09

    Myślę, że:
    Forza jest jak Francja
    GTS jak Chorwacja.

    Obie drużyny są dobre, ale wiadomo kto jest mistrzem

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-15 21:45

      Francja? Chyba Afryka.

      Skomentuj

  6. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-07-16 06:42

    Graficznie Forza 7 zjada GTS na śniadanie.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-07-16 07:15

      Taaaaa i w tym momencie się obudziłeś :D

      Skomentuj

      1. tommyt1983
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-16 09:52

        Forza 7 i 6 zjada GTS grafiznie. Nie piszę tu o odpalaniu na XOX gdzie w F7 w 4K i Z HDR masz po porstu miazgę na ekranie względem GTS lecz o zwykłej wersji na XOS (Nawet na PS4Pro nie ma natywnej 4K w GTS...). Mam akurat i GTS i F7 i F6 (GTS Dodoatkowo na PS4 PRO) i drzewa to jakiś śmiech na sali i poziom generacji z 2005 roku (FORZA 4 na x360 ma lepsze drzewa !) , efekty świetlne jak jedziesz pod słońce tak samo . Jedynie wozy są ładnie odwzorowane (poziom identyczny jak Forza). W FOrzie masz dodatkowo warunki pogodowe o wiele lepsze niż w GTS (kałuże po deszczu o zachodzie słońca ... człowieku pokaż mi to w GTS by tak pięknie wyglądało... ). Akurat jako gracz multiplatformowy i maniak racerów na Xboxie i Ps4 powiem tak - GTS przy Forzie to bida... bida panie

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-07-16 13:00

          Po tym co napisałeś, widać że albo nie masz tej gry, albo jesteś ślepy, wykreśl niepotrzebne.

          Jak zobaczysz jak te drzewa są zrobione w FORZA 7 to dopiero śmiać Ci się zachce ;]

          Skomentuj Historia edycji

    2. wrobellito
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-16 12:04

      Idiot alert

      Skomentuj

    3. wrobellito
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-16 12:04

      Idiot alert

      Skomentuj

    4. wrobellito
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-16 15:06

      Z główką wszystko gra ?

      Skomentuj

    5. hideo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-16 21:45

      nic nie zjada, detale aut są lepsze w GTS, Forza może mieć pewne detale otoczenia lepsze ale ogólnie to GTS jest lepsze (obejrzyj porównanie digital foundry na yt)

      Skomentuj

        1. JamesLogan9000
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-07-17 00:26

          "Rozum i oczy im zjadają.
          GTS w HDR wygląda lepiej koniec kropka."

          ale ten GTS to spiracony?czy z filmiku przerobionego na 4k w you tube lepiej wygląda?

          Skomentuj

  7. JamesLogan9000
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-16 15:21

    "Jak zobaczysz jak te drzewa są zrobione w FORZA 7 to dopiero śmiać Ci się zachce ;] "

    Oczywiście według @raffal81 najważniejsze w grze wyścigowej są drzewa i według niego skoro Forza 7 ma gorsze drzewa a GTS ma lepsze to robi miazgę i jest królem,bo pamiętajcie wszyscy że liczą się drzewa a nie modele samochodów i trasy i trybun to właśnie wygląd drzew sprawia które wyścigi są najlepsze.

    Drzewko tu drzewka tam tra la lam !!!

    Skomentuj

      1. JamesLogan9000
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-07-17 00:21

        Niestety spiracona konsola już ledwo zipi taka forza 7 w prawdziwym 4k to cudeńko.

        A twoja tech analiza właśnie mówi o tym że na PC jest najlepsza grafika jak nie wierzysz to sobie poczytaj że Pecety wymiatają w każdej tech analizie twoją Spiraconą konsole na której można grać za darmo w praktycznie każdą grę pomijając jednego exa jakim jest Detroit.

        Największa beka jest taka że konsola i tak jest tania a teraz jeszcze spiracona i można za grać za darmo.

        Skomentuj

      2. WeylandPredator
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-07-17 00:34

        @PSEkskluzyw Piraci zdeptali Sony w tej generacji to też będziesz zaklinać?

        Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-16 23:56

      - modele aut lepsze w GTS
      - oświetlenie lepsze w GTS
      - Detale na trasie lepsze w GTS
      - Model Jazdy lepszy w GTS
      - Odbicia na autach lepse w forzie (ale wypieczone) bo się nie powtarzają.

      Skomentuj

      1. JamesLogan9000
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-07-17 00:22

        - modele aut lepsze w GTS
        - oświetlenie lepsze w GTS
        - Detale na trasie lepsze w GTS
        - Model Jazdy lepszy w GTS
        - lepsza piracka kopia w GTS

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-07-17 15:51

          W takim razie 99% gier na PC są gorsze niż odpowiedniki na konsoli, to twój tok rozumowania widzę, bo piracka ? ja gram tylko na oryginałach więc Twój argument jest z d...

          Skomentuj

          1. JamesLogan9000
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-07-17 16:38

            @raffal81 wcale nie grasz bo nie masz konsoli jedynie oglądasz filmiki na you tube zacznijmy od tego dziecko.

            Skomentuj

          2. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-18 15:33

            Widzę że zakładanie dodatkowych kont na BM nadal w modzie ;]

            Skomentuj Historia edycji

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-17 15:32

      Jesteś zwykłym ignorantem, drzewa zostały zacytowane, to odpowiedziałem w tym temacie i tyle. A że są lepiej zrobione w GTS, to moja wina ? no chyba nie, więc dziecko, daj już spokój.

      Skomentuj

      1. JamesLogan9000
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-07-17 16:40

        @raffal81 dziecko jak dla ciebie drzewa są tak ważne to sobie zagraj w symulator lasu a wspaniałym wyścigom takim jak forza 7 daj już spokoj.

        Nie masz konsoli nie masz peceta a samo oglądanie filmików z you tube na informatyce w szkole nie robi z ciebie eksperta dziecko.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-18 15:35

          Ok rozmowa z Tobą jest totalnie bez sensu, ameba.

          Skomentuj

  8. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-16 16:55

    Przecież od dawna wiadomo, że GTS jest ładniejsze od Forzy 7.
    Modele aut w GTS mają więcej szczegółów, wyglądają realistyczniej. Tory również mają większą głębię i więcej szczegółowości. Prowadzenie auta to natomiast rzecz gustu i mimo, że Forzę lubię, to do GTS zawsze wracam z większą ochotą, żeby tylko pojeździć, pobawić się ustawieniami samochodu, wykręcić lepszy czas. GTS po prostu daje więcej frajdy na dłuższą metę (Na dobrej kierownicy miażdży Forzę całkowicie) :)

    https://www.youtube.com/watch?v=SQ6W4bVqQzk

    Skomentuj

  9. WeylandPredator
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-16 16:58

    @NewUnnamedUser GTS jest bardziej grywalne i miodne natomiast Forza 7 jest o wiele ładniejsza.

    Skomentuj

  10. sedarpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-16 22:05

    Znakomita pra, a właściwie symulator promujący wyścigi w sportowej atmosferze.
    Gram od lat. Niesamowita frajda.
    Nie grałeś / nie jeździłeś ? Nie czekaj, skorzystaj :-)