Na topie

SmartThinQ Hub - inteligentny dom według LG

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: CES 2016 inteligentny dom Internet Rzeczy Producenci: LG

To gadżet, który nie tylko pozwoli ci zarządzać domowymi urządzeniami, ale i ogólnie zwiększy twój komfort.

LG SmartThinQ Hub

AA

SmartThinQ Hub to gadżet, który według firmy LG powinien stanąć w centrum nowoczesnego, inteligentnego domu. Jest to stacja pozwalająca na przejęcie kontroli nad wszystkimi urządzeniami podłączonymi do Internetu Rzeczy – czujnikami, sprzętem AGD (pralki, lodówki, roboty sprzątające, klimatyzatory itp.) oraz RTV – także tymi bez dopisku „smart”, lecz wyposażonymi w sensory SmartThinQ. Uniwersalność gwarantować ma łączność oparta na technologiach Wi-Fi, Zigbee oraz Bluetooth.

Oprócz pełnienia funkcji centrum zarządzania wyposażony w 3,5-calowy ekran SmartThinQ może również wyświetlać przypomnienia z kalendarzy, a nawet odtwarzać przesyłaną strumieniowo muzykę (to już zasługa wbudowanego głośnika). Zresztą wszystkie interesujące użytkownika informacje mogą być przekazywane zarówno wizualnie (na wyświetlaczu), jak i dźwiękowo. Komfortową obsługę zapewnia również łączność ze smartfonem lub tabletem. Wszystko to zostało natomiast zamknięte w metalowej obudowie – złotej lub czarnej.

LG SmartThinQ

„SmartThinQ Hub to kolejny przykład otwartego podejścia, które w naszym przekonaniu jest przyszłością inteligentnego domu. Otwarta postawa oraz silne partnerstwo z liderami branży sprawiają, że technologie inteligentnego domu stają się coraz bardziej dostępne i bardziej wygodne dla konsumentów. I taki właśnie jest nasz cel, jeśli chodzi o rozwiązania dla inteligentnego domu” – powiedział Seong-jin Jo, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. Więcej szczegółów na ten temat poznamy już podczas targów CES 2016, które startują lada dzień.

Źródło: LG

Odsłon: 3993 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Gadżety w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!