Smartfony

Sony nie zamierza rezygnować ze złącza słuchawkowego w smartfonach

z dnia 2017-01-05
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Japoński producent przeciwstawi się rynkowym trendom. Pytanie, jak długo w takim postanowieniu wytrwa?

Nie brakuje już opinii, że przyszłość złącza słuchawkowego w smartfonach wydaje się przesądzona i dla zwolenników tego rozwiązania rysuje się raczej w mało optymistycznych barwach. Na szczęście nie wszyscy producenci ulegają obecnemu trendowi.

A ten wydaje się coraz silniejszy. Temat rezygnacji ze złącza słuchawkowego nabrał na silne po premierze iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus, a nie były to pierwsze flagowe smartfony pozbawione towarzyszącego nam przez lata standardu. Wcześniej szlak przecierały chociażby Moto ZMoto Z Force. Wkrótce dołączą do tego grona kolejne smartfony, ale wygląda na to, że nie te z logo Sony.

Wedle informacji zamieszczonych na xperiablog, a powołujących się między innymi na raporty ePrice, japoński producent nie zamierza rezygnować ze złącza słuchawkowego w smartfonach. Wedle wspomnianego źródła Sony chce promować swoje urządzenia między innymi poprzez zaawansowane rozwiązania z zakresu audio, a dla wielu użytkowników eliminacja złącza słuchawkowego sugerować może coś zupełnie innego.

Pytanie, jak długo producent w takim postanowieniu wytrwa. Rynek już wiele razy weryfikował opieranie się silnym trendom. Najlepszy przykład to chyba ostra krytyka, jaką Qualcomm wystosował swojego czasy w kontekście 8-rdzeniowych procesorów mobilnych.

Zobaczymy jak będzie tym razem. Jakie jest Wasze zdanie w kwestii złącza słuchawkowego w smartfonach?

Źródło: xperiablog

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

24
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Pytanie, jak długo producent w takim postanowieniu wytrwa. Rynek już wiele razy weryfikował opieranie się silnym trendom" - ale ten trend to zabieranie czegoś i nie dawanie niczego w zamian więc z punktu widzenia użytkownika to trzeba być idiotą aby to popierać.
  Zaloguj się
 • avatar
  Chyba zwariowali już całkiem,

  telefon bez mini-jack'a 3,5mm? nie wyobrażam sobie takiego
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak widać po Apple usunięcie złącza mini jack... nie przyniosło żadnych korzyści. Telefon nie jest ani cieńszy, ani tańszy. Po co więc go usuwać?
 • avatar
  Usunięcie w telefonach wejścia mini-jack'a 3,5mm ma spowodować większą sprzedaż urządzeń z technologią Bluetooth. Na rynku jest coraz więcej np., słuchawek bezprzewodowych, ale nie sprzedają się tak dobrze jak te tradycyjne (cena).
  Zaloguj się
 • avatar
  Niech fApple robi swoje a reszta producentów ma przynajmniej na tyle rozumu iż zostawi minijacka.
 • avatar
  W końcu jakaś rozsądna decyzja Sony. To że iszmelc i inne szajsungi nie maja złącza jack, to duży błąd. Jack jest po prostu bardzo dobrym, niezawodnym, dopracowanym i przede wszystkim wystarczająco zminiaturyzowanym złączem.
 • avatar
  Producenci zmierzają do jednego złącza Xw1 problem dla użytkownika się robi jak chce ładować, słuchać i zależy od sprzętu coś jeszcze, zostaje kup "puszkę" rozdzielacza jak będzie dostępny i martw się co będzie działać albo współdziałać :)
 • avatar
  Bez przesady z tymi IDIOTAMI, przecież nie każdy używa tego złącza, ja przez 2 serie samsunga galaxy s4,s6, wpiąłem tylko raz słuchawki w S4 by sprawdzić jak to gra, te od S6 na dzień dzisiejszy leżą gdzieś w szafce zapieczętowane.

  Rozumiem tych co jeżdżą pociągami, autobusami do pracy czy na uczelnie, bo umilić sobie czas na słuchaniu muzyki czy oglądaniu jakiegoś serialu to nie jest głupi pomysł. Ale są też tacy jak ja którzy jadą autem i słuchają radia, a w pracy używają zestawu głośnomówiącego, ja również się do tych drugich zaliczam, nawet nie zwróciłbym uwagi że takiego gniazda po prostu brak.

  Aczkolwiek wolałbym by jak coś zabierają, to niech już dadzą coś ekstra, np.: zamiast baterii 2500mAh, to np.: 3000mAh ;)
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  No właśnie o to chodzi, czasami mam wrażenie że niektórzy nie czytają uważnie ;]
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeśli tak bardzo niektórym producentom przeszkadza jack to jest jeszcze jacek 2,5. Te mikrometry różnicy, które fapple chyba bolą skoro usunęli. Aczkolwiek to kolejne zamieszanie (choć minimalnie w dobrą stronę).