Internet

Polska z najniższym abonamentem Spotify w Europie

z dnia 2014-05-09
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Ale i tak będziemy narzekać, że w ogóle trzeba płacić.

Spotify logo

Popularność legalnych usług strumieniowania muzyki rośnie z miesiąca na miesiąc. Wciąż pozostaje jednak wielu ludzi, którzy nie chcą płacić za możliwość słuchania swoich ulubionych utworów online (a zresztą nie chcą płacić za nic co „można przecież ściągnąć”). Tymczasem okazuje się, że kto jak kto, ale Polacy nie powinni narzekać – mamy najniższy abonament Spotify w całej Europie.

Usługa Spotify zadebiutowała na polskim rynku na początku ubiegłego roku i szybko stała się numerem jeden. Za serwisem tym przemawia intuicyjna obsługa, kompatybilność z wieloma platformami i – co najważniejsze – duża baza utworów. Jak wynika z najnowszej analizy – w Polsce obowiązuje też najniższy abonament Premium w Europie. Przypomnijmy, wynosi on u nas 19,99 zł, co po przeliczeniu daje 6,63 dol., a to z kolei oznacza o ponad 3 dolary niższą cenę niż na rodzimym dla Spotify rynku amerykańskim (9,99 dol.). W Top-3 znajdują się też Bułgaria i Węgry.

A jak wygląda sytuacja w skali światowej? Tutaj Polska zajmuje dopiero 21. pozycję. Najmniej płacą mieszkańcy Ameryki Południowej oraz regionu Azji i Oceanii. W zdecydowanie najlepszej sytuacji pod tym względem są Filipińczycy, którzy za Spotify Premium zapłacić muszą jedynie 129 peso, a więc niecałe 3 dolary. Na podium znalazły się także Argentyna (36 peso / 4,50 dol.) i Malezja (14,90 ringgitów / 4,61 dol.). Kto z kolei płaci najwięcej? Zdecydowanie Dania – abonament Premium wynosi tam 99 koron (około 18,40 dol.).

Spotify Premium Index

Oczywiście to są tylko suche przeliczenia, ale niemożliwą rzeczą jest stworzenie idealnie odwzorowującego sytuację porównania. Tak czy inaczej, pełne wyniki możecie zobaczyć na Spotify Premium Index.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: MTS, inf. własna

marketplace

Komentarze

35
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wzorując się na tej tabelce:
  http://galeria.bankier.pl/p/f/1/ffecb2a90ede9e.png
  Opłata za Spotif względem średniej krajowej brutto wynosi:
  -Polska 0,56% wyplaty
  -Dania 0,27% wyplaty

  Płacimy więcej niż Dania.
  Zaloguj się
  40
 • avatar
  Kufa przestańcie podawać ceny bez relacji do zarobków i to tych też wyliczonych w sposób sensowny a nie jako średnia arytmetyczna.

  Są regiony gdzie dla ludzi 2000zł to jest średnia pensja a są regiony gdzie średnia to 1300zł Natomiast zawyżana dramatycznie średnia przez dyrektorów i managerów którzy zarabiają po 20-60 tyś złotych albo więcej to już inna para kaloszy, bo uwzględniając takie zarobki to mamy średnią na poziomie 4000zł. Dlatego należy podawać coś w rodzaju średniej ważonej. i wtedy taka średnia jest na poziomie 2000zł.

  Bo de facto w Europie w krajach Unii mamy murzyńskie zarobki i ceny Niemieckie. A jak coś jest tańsze to zaledwie o kilka procent i wtedy otrąbuje się SUKCES! U NAS NAJTANIEJ. A potem człowiek wchodzi na stronkę OBWE i patrzy i oczom nie wieży, że skoro u nas najtaniej to dlaczego na tak mało nas stać.
  Zaloguj się
 • avatar
  5 zł to jest max jak na Polskie warunki...
 • avatar
  Marna jakość. Artykuł niepełny, nie wiadomo za jaki okres czasu płacimy te pieniądze. Drugą rzeczą jest że suche przeliczanie bez jakiegokolwiek odniesienia, mija się z celem.
 • avatar
  Tia abonament dostosowany do zarobków xD
 • avatar
  Turcja (4.82$) też należy do Europy, panie redaktorze.
 • avatar
  No to trzeba sobie zmienić konto na Polskie spotify premium, choć 9,99$ za oferowaną jakość i różnorodność wydaje się być ceną bardzo łatwą do zaakceptowania.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja ze swojej strony chciałbym przypomnieć, że w tym kraju zarabiamy w złotówkach i takie przeliczanie jest nic nie warte bo nie przelicza się wypłaty przy okazji.
  Dokładnie tak jak napisał impulse_101 płacimy więcej...
 • avatar
  Polska z najniższym pensjami w europie!! dziekuje.. tyle w temacie...
 • avatar
  Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego - jakie zarobki WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA taka cena.
  Zamiast brać przykład to się dziwią.
  :)
 • avatar
  Tylko praktycznie każdy utwór mogę sobie za darmo zapuścić chociaż by na you tube.Może nie jest to tak wygodne ale tragedii nie ma.
  Co do samej różnicy cen to wypadało by najpierw napisać jakie są u nas zarobki...
 • avatar
  Ja tam wolę portal di.fm płacę jeszcze mniej i mam muzykę jaką lubię ;)
 • avatar
  Niestety nasz naród najchętniej nie płaciłby za wszystko, dlatego nasza gospodarka stoi w miejscu. Oczywiście taki stan rzeczy zawdzięczamy naszemu Państwu, które okrada nas na każdym możliwym kroku, niszczy prosperujące firmy bo stwierdza że lody to napoje itd. Nie zmienia to faktu że za spotify płace i bardzo sobie cenię ten serwis...
 • avatar
  Słucham około 1000 utworów miesięcznie więc w przeliczeniu za przesłuchanie jednego wychodzą mi grosze. Mam za to wygodę i dobrą jakość. Jeśli ktoś lubi muzykę to 20zł odłoży bez problemu, jeśli nie to jest Żydem i nic z takim nie zrobisz.
 • avatar
  3 dolary mniej ale dużo muzyki nie ma, poza tym w polsce mało ludzi może sobie pozwolić bo każde 20zł dobre poza tym można ściągnąć wszystko.

  A ogólnie to w polsce macie dziadostwo jak nie wiem, pięknie was obdzierają z kasy i ciężko was dymają i jeszcze zacofane technologie które nie oferują pełnego rozwoju, dlatego bezsens kupywać Iphona w polsce, ale to jest wynik systemu który jest ustawiony na niszczenie kraju od środka, nawet biblia mówi że tam gdzie rosną podatki tam upada kraj
  Zaloguj się
  -5