Internet

Strażnik Ucznia: nowy program do filtrowania Internetu - chroń swoje dziecko w sieci - cena

z dnia 2012-06-11
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
36 komentarzy Dyskutuj z nami

Zablokuj niepożądane strony

Wakacje kojarzone są co prawda z aktywnym wypoczynkiem, ale nie zawsze tak to niestety wygląda. Jest to okres, w którym dzieci najwięcej czasu spędzają przed komputerem, a co za tym idzie, także w Internecie.

Obecnie w sieci dostępne jest już niemal wszystko, także wiele stron i treści dla najmłodszych. Oczywiście ich ciekawość znacznie wykracza poza przeznaczone dla nich wiadomości, a nieraz znajdują się gdzieś zupełnie niechcący i dlatego rodzice mają często niemały kłopot.

W takich sytuacjach nieocenioną pomocą okazują się programy filtrujące treści, do których dostęp próbuje uzyskać użytkownik. Jedną z tego typu aplikacji jest „Strażnik Ucznia”.

Strażnik Ucznia program filtrowanie Internetu

Jest to bardzo prosty i intuicyjny program. Umożliwia on rodzicom kontrolę czasu dostępu do komputera oraz klasyfikację wyświetlanych treści. Program ma wmontowanych kilka głównych filtrów np. pornografia, narkotyki i wulgaryzmy.

Każdy filtr to baza słów kluczowych, których pojawienie się w odpowiednim nasyceniu skutkuje zamknięciem przeglądarki.

Strażnik Ucznia program filtry

Każde tego typu zdarzenie zostanie odnotowane w raporcie generowanym przez program. Producent udostępnił też możliwość edycji słów kluczowych. Dzięki temu rodzic sam może określić niepożądane dla jego dziecka treści. Przy próbie dostępu do nich, program także wyłączy przeglądarkę.

Strażnik Ucznia program czas dostępu do komputera

Oczywiście tego typu aplikacja ma na celu ochronę najmłodszych dzieci i nie koniecznie musi być jednoznaczna z surową postawą rodzica. Trudno przypuszczać, by przedszkolak celowo szukał w sieci informacji o narkotykach czy paniach do towarzystwa. Często jednak może trafić na takie treści zupełnie przypadkowo, a nie jest mu to do niczego potrzebne.

Więcej informacji o programie, w tym pełną listę oferowanych funkcji, można znaleźć na jego oficjalnej stronie. Zainteresowani zakupem muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 48 złotych.
 

Więcej o Internecie:

Źródło: inf. prasowa

marketplace

Komentarze

36
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  te screeny przypominają zrzuty z jakichś gównianych programików dodawanych do "gazet" komputerowych za 3zł...
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Chyba sobie zakupie taki program aby chronić siebie przed zgubnym wpływem treści w internecie :)
 • avatar
  Cos takiego robi sie za pomoca bezpiecznych DNSow - metoda elegancja, bez smieci pracujacych w tle.
  Zaloguj się
 • avatar
  Drażnią mnie wypowiedzi typu, że to gówno i do dupy i że każdy to obejdzie i wogóle sam sobie na kompie zrobi. Na upartego to jak ktoś się zna to i sobie może fotoszopa napisać :) Jak pisał poprzednik - to jest dla rodziców, którzy chcą ochronić ale za bardzo nie znają się na DNSach, proxy czy innych saferach. Tyle w temacie.
 • avatar
  @up nom coś w tym jest :P
  no ale za takie bajery nieźle się zarabia bo w szkołach myślą że to działa :P
  Zaloguj się
 • avatar
  Kiedyś tego typu program obszedłem uruchamiając system w trybie awaryjnym :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie no widząc taki program to mi się śmiać chce. Przeciętnie zdolny uczeń w podstawówce obejdzie to a jak nie sam to zapyta wujka google o pomoc jak obejść ten program. U nas w szkole kiedyś jeszcze jakieś 2 lata temu na Macach był Hektor i nie powiem to był program bo większość ustawień było zapisywanych w necie na serwerze programu i wcale nie tak łatwo było go obejść.
 • avatar
  Trochę dziwnie się czyta Wasze komentarze.
  Niektórzy zapomnieli chyba na jakim portalu są.
  Tak to jest prosty program, dla ludzi którzy nie znają dobrze obsługi komputera. Większość osób tu komentujących, w mniejszym bądź większym stopniu, lubi coś pogrzebać przy kompie i takie rzeczy to prościzna.

  Ktoś jak się nie zna to parę razy kliknie w programie i po sprawie.

 • avatar
  Najgorsza gangrena jaka może istnieć na informatyce, to programy tego typu ;) Obszedłem kiedyś takie coś z kolegą, wykorzystując klawisze trwałe i system awaryjny. Wspomnienia ;)
 • avatar
  Po pierwsze takich programów jest dość sporo i wiele jest darmowych, a po drugie... dzisiejsza młodzież prędzej czy później poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem (nawet jeśli schowa się kabel od zasilacza).
 • avatar
  Taki program powinien być za DARMO :)
  dla córki /8 lat/ szukałem rok temu i były jakieś triale lub płatne - to teraz jedzie na niezabezpieczonym lapku
  Zaloguj się
 • avatar
  Według mnie ten program jest dobry tylko jak uczeń ma swój komputer...
  W moim wypadku zrobiłbym parę rzeczy w systemie i uzyskałbym podobny skutek...
  Zaloguj się