Nauka

Zobacz krótki film napisany przez sieć neuronową

z dnia 2016-06-10
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Sieć neuronowa otrzymała zadanie: napisać scenariusz. Efekt to 9 minut czystego nonsensu. To naprawdę warto zobaczyć.

Sztuczna inteligencja, a uściślając: sztuczna sieć neuronowa otrzymała kolejne zadanie – napisać scenariusz filmu krótkometrażowego. I oto jest – poznajcie Sunspring.

Sunspring to film, do którego scenariusz napisał „Jetson” – (prawdopodobnie) pierwszy scenarzysta bez krwi i kości w historii kina. Reżyserią zajął się Oscar Sharp, a w głównej roli możemy oglądać świetnego Thomasa Middleditcha, doskonale znanego wszystkim fanom Doliny Krzemowej. Co ciekawe, nagrania i montaż zajęły zaledwie 48 godzin.

Film jest dziwaczny, ale czego spodziewać się po debiucie sieci neuronowej, karmionej zresztą setkami scenariuszy do filmów, takich jak Zakochany bez pamięci, Watchmen czy Aliens. Efekt to czysty nonsens, który… naprawdę warto jednak zobaczyć. Oto 9-minutowe „dzieło”, które pewnie na zawsze zapisze się na kartach historii:

Dajcie znać w komentarzach, jak wasze wrażenia.

Źródło: Engadget

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Większośc z tych filmów-dawców również ma niewiele sensu, więc po przetrawieniu ich przez komputer mamy tylko tą bezsensowność podniesioną do kwadratu; można się było tego spodziewać :D

  EDIT: Obejrzałem do końca i muszę powiedzieć, że ten film zapisze się w historii kina a cytaty z niego będa tak kultowe jak co druga scena w Seksmisji ! :D
 • avatar
  Ja chce terminatora.
 • avatar
  Przerwałem w połowie, żeby to napisać. Ten filmik świetnie oddaje filmy które dane AI do przetrawienia. Sensu w nich za wiele nie ma. Nie wiadomo o co właściwie tym ludziom chodzi, po głębszym zastanowieniu.

  EDIT:
  To AI jest niegłupie. Świetnie oddało filmy które dano mu do przetrawienia.
 • avatar
  Swietne
 • avatar
  troche dziwne, ale widywalem wiekszy chlam napisany przez profesjonalistow
 • avatar
  troche dziwne, ale widywalem wiekszy chlam napisany przez profesjonalistow