• benchmark.pl
 • Gry
 • The Elder Scrolls V: Skyrim - darmowy Creation Kit - premiera
Gry

The Elder Scrolls V: Skyrim - darmowy Creation Kit - premiera

z dnia 2012-02-06
Andrzej Sitek | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórzcie własne światy w grze

Jeśli z upodobaniem wcielasz się w jednego z ostatnich łowców smoków i starasz ze wszystkich sił powstrzymać boga zniszczenia, zapewne przyda ci się darmowy, oficjalny edytor do The Elder Scrolls V: Skyrim.

To już właściwie pewne. Jutro udostępniony zostanie Creation Kit – zestaw narzędzi do moddingu - od Bethesda Softworks. Tą dobrą nowinę przekazał wiceprezes firmy producenckiej – Pete Hines. Będzie to pełna wersja oprogramowania, bez żadnych ukrytych opłat.

The Elder Scroll V: Skyrim screen z gry
Oficjalny edytor? Nie pogardzę!

Finalna wersja  zostanie umieszczona do pobrania z zakładki Narzędzia (Tools) aplikacji Steam. Umożliwi tworzenie przeróżnych modyfikacji wszelakiego rodzaju, od małych po duże, jak np. nowe zadania czy krainy.

To nie wszystko. Poza edytorem gracze dostaną również niespodziankę. Na swoim twitterze Hines nie sprecyzował niestety cóż to takiego będzie. Wiadomo jedynie, że ma to być coś „specjalnego”.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Przypomnijmy, że oczekiwany przez graczy edytor miał się pojawić jeszcze w styczniu. Mamy nadzieję, że zaplanowana na jutro premiera nie będzie miała kolejnych opóźnień. Z radosnej twórczości graczy w internecie, i niezliczonej liczby modów widać, że oficjalne, dedykowane grze narzędzie, będzie cieszyło się sporym wzięciem.

O modach, m.in. poprawiających wygląd pisaliśmy stosunkowo niedawno w wiadomości pt. The Elder Scrolls V: Skyrim - pobierz mody - download.
 

Więcej o grach:

Źródło: eurogamer

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Miesiąc po premierze edytora świat gry powiększy się dwukrotnie. Takie narzędzie dane do ręki fanom jest naprawdę genialnym posunięciem.

  Czasami mam wrażenie że twórcy CoDa dają fanom edytor by zrobili następną część gry która oni później sprzedadzą po 140zł za płytkę eh...
  Zaloguj się
 • avatar
  @Jeśli by zrobili takie coś do serii COD, trzeba by było płacić abonament 60zł na miesiąc. W końcu jeśli płaci się już za 2 nowe mapki, tyle co za nową gre...

  A co do tego fajnie, że firma wspiera swój produkt i nie chce go zostawić w cieniu blasku. Takie edytory to kiedyś była podstawa, teraz to jest rarytas, ale kiedyś gry pozostawały w pamięci teraz większość jest na zasadzie "wyklep/zapomnij" + dla tej firmy/
  Zaloguj się
 • avatar
  http://www.dsogaming.com/news/skyrims-creation-kit-surprise-will-most-probably-be-an-official-high-resolution-texture-pack/
 • avatar
  az sie prosi o multiplayer na zasadzie MMO :)
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  To jest profesjonane narzędzie gdzie trzeba umieć język scryptu tak jak w Arma to nie jest edytorek jak w FarCry ,także tylko dla zapaleńców .
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  A co z xbox userami?
  Zaloguj się
 • avatar
  Ahhh jak by ktoś przeniósł Śródziemie do Skyrim :D