Na topie

Użytkownicy Windows 10 nie chcą przeglądarki Edge - Microsoft ma na to rozwiązanie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Producent zdecydował się na dyskusyjny pomysł.

Microsoft Edge

AA

Z ostatnich danych NetMarketshare wynika, iż Windows 10 może pochwalić się już rynkowymi udziałami na poziomie 5,21%. Tak szybko popularności nie zyskuje jednak przeglądarka Edge.

Jej rynkowe udziały wynoszą obecnie zaledwie 2,03%, a więc doskonale pokazuje to, że spora część osób pracujących już na Windows 10 nie chce jednocześnie korzystać z domyślnej przeglądarki tego systemu.

Co na to Microsoft? Taka sytuacja producenta z pewnością nie cieszy i wygląda na to, że ma on już pierwszy pomysł na to, jak ją rozwiązać. Co więcej, wdrażany jest on już w życie, ale niektórym nie bardzo się podoba.

Korzystając z wyszukiwarki Bing i próbując znaleźć za jej pomocą rozwiązania konkurencyjne dla Edge użytkownicy otrzymują bardzo wymowny komunikat - „Microsoft rekomenduje Microsoft Edge dla Windows 10. Dowiedz się dlaczego.”

Bing zachęca do Edge

Jedni nie widzą w tym problemu, innym nie bardzo się tego typu zagranie podoba, a jeszcze inni złośliwie pytają czy ktokolwiek z wyszukiwarki Bing w ogóle korzysta. Którą opinię podzielacie?

Źródło: venturebeat, notebookspec

Odsłon: 18714 Skomentuj newsa
Komentarze

44

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-09-05 20:11

    4. NIE mam i NIE bede mial systemu Windows 10.

    Skomentuj

    1. maqmba
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2015-09-05 20:29

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Phi Jaki obrażalski

      Skomentuj

    2. PROCTON
      Oceń komentarz:

      -16    

      Opublikowano: 2015-09-05 20:29

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      i co się chwalisz?

      Skomentuj

    3. studionti
      Oceń komentarz:

      -18    

      Opublikowano: 2015-09-05 21:00

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Również, testowałem tego Windowsa 8.2. Wygląda i działa jeszcze gorzej niż jego wcześniejszy tabletowy brat - Winzgroza 8.

      Skomentuj

    4. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-09-05 21:02

      I ja też nie...

      Skomentuj

    5. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-09-06 09:40

      a zakład że przejdziesz ?

      Skomentuj

      1. ahetek
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-09-06 16:01

        ja mógłbym się założyć, bo zrezygnowałem w ogóle z Windows'a... mam jeszcze ważną licencję na Win7, potestowałem upgrade do Win10 i to co się dzieje ostatnio z Windowsem kompletnie mi nie odpowiada, dlatego od paru tygodni pracuję wyłącznie na Linux Mint i nic mnie już nie zmusi do powrotu na Windows.

        Skomentuj

        1. znik70
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-09-09 14:33

          a tego w10 potestowałeś na kluczu z 7 ? jeśli nie to przed sierpniem w przyszłym roku to zrób aby nie stracić darmowego upgrade. zanim zgaśnie wsparcie do w7, wiele może się wydarzyć w w10. może nawet na korzyść jak microsoftowi siądzie na ogonie jakaś instytucja UE :)

          Skomentuj

    6. rebus
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2015-09-06 10:34

      Będziesz miał

      Skomentuj

    7. Triangullar
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-09-07 13:08

      poczekamy zobaczymy każdy tak mówi

      Skomentuj

    8. znik70
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-09-09 14:31

      jak masz legala 7 lub 8, to zaktywuj do w10, bo potem będziesz za niego musiał zabulić. potem sobie odbackupujesz image dysku do poprzedniego systemu. w7 ma wsparcie do 2020, czyli jeszcze 5 lat. w8 trochę dłużej, ale nie wiem do kiedy.

      Skomentuj

  2. gukeskl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-09-05 20:18

    A mi się EDGE podoba i jakoś mi nie przeszkadza że Microsoft rekomenduje swój produkt do swojego produktu, tak samo jak chyba na każdym androidzie domyślna przeglądarka to chrome na starcie, a poza tym 99% osób gdyby było na miejscu M$ zachowałoby się tak samo albo gorzej

    Skomentuj

    1. PROCTON
      Oceń komentarz:

      25    

      Opublikowano: 2015-09-05 20:30

      Przeglądarka jest dobra tylko jeszcze brakuje jej wielu funkcji, chcą żeby ludzie jej używali to niech się za nią zabiorą.

      Skomentuj

      1. BuryZenek
        Oceń komentarz:

        -15    

        Opublikowano: 2015-09-06 01:31

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        W Polsce jej brakuje. Za granicą wolą nią niż google.

        Skomentuj

      2. kombajn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-09-06 10:51

        Dobra ? Ty masz coś z głową? Jest tragiczna. I nawet nie chodzi o to że brzydka jak noc ale o to że wolna jak muł.
        Podam prosty przykład, pierwszy z brzegu: na moim laptopie i5-4210u+8GB ram+GF840 poniższa strona wyświetlana i przewijana jest płynnie i bez problemów na każdej przeglądarce poza Edge. Ba na tym wynalazku od MS strona szarpie i się przywiesza w czasie przewijania.

        http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Internauci-odkryli-lewitujaca-lyzke-na-Marsie,wid,17824662,wiadomosc.html?ticaid=115892&_ticrsn=3

        Skomentuj

        1. kombajn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-09-06 10:56

          Nawet na Internet Explorerze ta strona z wp.pl jak już się załaduje to chodzi ok. Zresztą sama obecność IE w systemie wskazuje jasno na to że MS wie że Edge jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2015-09-06 11:38

          no widzisz a mi przewija sie plynnie.

          Edge ma dobry silnik ale brakuje jej po prostu sporej ilosci funkcji ktore znane byly od dawna w innych przegladarkach.

          Najlepsza opcja w edge i najlepiej dzialajaca to tryb ksiazki - jest bardzo uzyteczny.

          Skomentuj

    2. Pieterman1982
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-09-06 18:39

      Edge jest niezła. Problemem jest bardziej fakt, iż ludzie każdą przeglądarkę, jakiej by MS nie zrobił, potraktują jak IE. A więc narzędzie niezbędne do pobrania innego browsera.

      Skomentuj

    1. maqmba
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2015-09-05 20:30

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Acha i dwa giga ramu dla niego.

      Skomentuj

    2. ahetek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-09-06 16:03

      Chrome'a używam tylko do testów w deweloprce... ale w życiu nie pozwolę by google wiedziało wszystko o mnie co robię... to przeglądarka tylko dla ludzi, którzy mają swoją prywatność głęboko w d***e.

      Skomentuj

  3. kropak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-05 20:25

    Wgrałem popatrzyłem i podziękowałem win 10 to straszna niedoróba zaczynając od programu pocztowego po przeglądarkę, a kończąc na samym systemie i tak patrząc na to co robią to dobre już było win 7 i raczej ciężko będzie im coś ciekawszego zrobić chyba już im się pomysły wypaliły pora na zmianę pokoleniową bo nic już nie wymyślą, a będą wciskać bezużyteczne badziewie.

    Skomentuj

    1. arrh25
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2015-09-05 20:58

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      A widzisz, a ja siedziałem na xp. Kiedy wyszła vista, spróbowałem, ale nie przekonał mnie ten system na początku. Dopiero po patchach był używalny, ale i tak dalej siedziałem na xp. Kiedy wyszła 7 spróbowałem, i po 2 miesiącach ciągłych BSoD powiedziałem, nie. Miałem jeszcze jedno podejście do 7 i skończyło się tak samo. Kiedy wyszła 8, mój 6 letni komputer pracował jak nowo narodzony. Jako że później przeszedłem na 64bit to dokupiłem ramu, i teraz aktualnie od kwietnia, dzięki programowi Insider siedzę na 10 i nie narzekam, a wręcz jest jeszcze lepiej

      Skomentuj

      1. Wmblady
        Oceń komentarz:

        21    

        Opublikowano: 2015-09-05 21:28

        Wiele jestem w stanie zrozumieć, ale częste BSoD na Windows 7? Zacząłem używać tego systemu niedługo po jego premierze, od tego czasu reinstalowałem go tylko raz, a BSoD... być może zdarzył się tylko raz lub dwa.
        Szczerze mówiąc najchętniej zostałbym na tym systemie drugie tyle, ale pewnie będę zmuszony przejść na 10tkę chociażby dla dx12. Czas pokaże.

        Skomentuj

        1. Subvoice
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-09-07 06:17

          Pierwszego BSODa chyba od 6 lat zanotowałem właśnie na dziesiątce. Po miesiącu testów wróciła 7. Zobaczymy co dalej z 10. Może schizofrenia się nie pogłębi.

          Skomentuj

      2. mgkiler
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2015-09-06 14:19

        Kiedyś się spotkałem, że ktoś miał BSoD na Win 7 z powodu Awasta.
        Awast instaluje jakieś dll-e w systmie i one się crashowały.

        Może Ty miałeś ten sam problem.

        Po za ww problemem z Awastem, czy walnietym sprzętem to nigdy nie widziałem BSoD na Win 7.

        Skomentuj

  4. diwad2510
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-09-05 21:13

    człowieku cozabrednie piszesz win 7 i xp to dobre windowsy a ta twoja 10 to syf i powinno sie microsoftowi pokazac ze to nie taką drogą powinien iść ja bym wolał stary dobry wyglad z win 7 wraz z nowinkami z win 10 takimi jak dx12 i wirtualne pulpity

    Skomentuj

  5. diwad2510
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-09-05 21:15

    poczekamy z rok i sam bedziesz przepraszać za swoje słowa bo windows 10 to skynet który zawładnie swiatem

    Skomentuj

  6. kropak
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2015-09-05 22:13

    Rozumiem wszystko, ale żeby w systemie był załadowany skejp? :D Powinni może jeszcze do kompletu dołożyć gg i fejsa :D

    Skomentuj

    1. F0rfrey
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-09-06 10:31

      W systemie nie ma Skypa. Jest jego instalator. Osobiście nie widzę w tym nic dziwnego. Tak jak chcą, abyś korzystał z ich przeglądarki, tak samo zachęcają do korzystania z ich komunikatora.

      Skomentuj

  7. Renji
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-09-05 23:31

    A mi się podoba. Uważam że mam w sobie potencjał, tylko musza nad nią jeszcze popracować.

    Na razie nadal korzystam z chroma, ale jak wprowadzą interesujące mnie składniki to prawdopodobnie rozważę przejście.

    Skomentuj

  8. Twixes
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-05 23:43

    W sondzie brakuje opcji "Nie, Edge jest niezły, ale brakuje mu kilku funkcji."

    Skomentuj

  9. adamgr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-06 00:32

    Z tego wynika ze 40% uzytkownikow Windows 10 uzywa Edge.
    Wynik o niebo lepszy od dzisiejszego wyniku IE wiec nie wiem w czym problem. Jakby tendencja sie utrzymala to Edge mialby 30% rynku za jakis czas.

    Skomentuj

  10. abukiewicz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-09-06 08:10

    Ja robiłem przesiadkę z win 8.1 i podczas instalacji wybrałem, że nie chce edga jako domyślna przeglądarke i korzystam nadal z przyzwyczajenia z firefoxa.
    Przez to z ankiety nie moglem skorzystać bo nie wiem jak działa edge bo nie testowałem...

    Skomentuj

  11. voxcordi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-06 10:33

    Maxthon i Cyberfox.

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-09-06 11:28

      Ta optymalizacja w Cyberfox faktycznie coś daje?

      Skomentuj

  12. NomadDemon
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-09-06 11:11

    brakuje opcji: "nie mam i nie chce miec windowsa." lub cos w tym stylu

    Skomentuj

  13. teneo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-06 11:14

    Też byłam insiderem. Podziękowałam za ten "system". Trochę lepiej chodził w ostatnim tygodniu po użyciu TenXprivacy. Menu szybciej zaczęło reagować. Ale po problemach z uruchomieniem NFS The Run ( win 10 wywalał idiotyczne błędy) pozbyłam sie s.... Pozostał mi klucz.

    Skomentuj

    1. Subvoice
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-09-07 06:23

      Jakim? A już wiem.... po pierwsze jest o niebo szybszy od siódemki i ósemki razem wziętych ;). Nie widzisz, że tu prawie nikt nie wspomniał o szpiegowaniu? Ten sys jest - póki co przynajmniej, bardzo niedopracowany. Cierpi, jeszcze bardziej niż ósemka na schizofrenie interfejsową (2 panele sterowania?!) i moim zdaniem jest nieco odpychający, no ale zobaczymy co będzie jak wyjdzie z fazy powszechnych beta testów.

      Skomentuj

    2. Johny6
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-09-07 11:41

      Ta, jasne. Wyłączenie szpiegowania w 10 minut dzięki poradnikowi. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

      Skomentuj

  14. sikoreq09
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-09-06 21:41

    Bijcie się dalej czy edge jest lepszy od chroma czy nie. Ja tam używam opery i jestem z niej zadowolony. A co do tematu, to gdy odpaliłem edga po raz pierwszy, mile mnie zaskoczył. Działał zdecydowanie szybciej niż chrome i nie zajmował tyle RAMu. Jest zdecydowana poprawa względem starej przeglądarki. Takie jest moje zdanie :)

    Skomentuj

  15. brendyman
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-09-07 11:46

    Edge miał być nowoczesną, szybką przeglądarką. Ludzie na niego czekali bo i Chrome i FF (o IE i Operze nawet nie wspomnę) mają swoje problemy. Niestety, szybka to ona może jest ale na pewno nowoczesna nie, dlaczego? Ponieważ Microsoft znowu pokazał, że nie potrafi dogonić nawet po ponad 10 latach (12 o ile się nie mylę) innych przeglądarek i nie zaimplementował obsługi ROZSZERZEŃ. No bo po co... po co komu ABP, gesty myszy i inne pierdoły? MS zaliczył falstart, na pewno część osób da Edge'owi szansę, gdy rozszerzenia w końcu do niego trafią, pytanie, czy hype nakręcony na premierę Windowsa/Edge'a opadnie całkiem, zanim to nastąpi, czy jeszcze go trochę zostanie.

    A co do sekcji komentarzy, nasuwa mi się jedna myśl - skończyła się wojenka konsolowa, teraz zaczęła się Win 10 vs świat... dzieciaczki wróciły z wakacji i trzeba frustrację wyładować na internetach...

    Skomentuj

  16. slatanek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-07 11:47

    Praktyka Microsoftu w tym przypadku nie jest niczym szczególnym. Google robi to samo wciskając ci Chrome za każdym razem kiedy odwiedzasz Gmail czy YouTube inną przeglądarką.
    Wracając do Edge - to mogłaby być bardzo dobra przeglądarka (silnik renderujący strony jest naprawdę szybki, design graficzny jest zgodny z Win10 co mi się podoba), ale niestety brakuje jej jeszcze sporo ze strony funkcjonalności. Przede wszystkim brakuje rozszerzeń, nie działa WhatsApp Web, downloady to jakieś nieporozumienie itd. Używam jej sporadycznie, bo podoba mi się pomysł, ale nie jest to finalny produkt tylko beta.

    Skomentuj

  17. Makkk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-07 12:18

    Hehe, a na dole artykułu banner z reklamą Opery (na bmk nie mam adbloka ;)).

    Mi się ten komunikat nie pojawia, sprawdzałem na Operze, Windows 10, chyba, że to tylko na Egde działa.

    Skomentuj

  18. Triangullar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-09-07 13:16

    Jeśli się korzysta z wyszukiwarki Google to też chyba wyskakuje komunikat z propozycją pobrania Chrome i jakoś nikt o tym nie pisze (oczywiście komunikat można zamknąć) więc dlaczego Microsoft miałby nie promować swojego produktu w swojej usłudze tym bardziej że jest to nienachalne i nie uprzykrzające codzienne korzystanie z wyszukiwarki bo komunikat jak rozumiem tylko tam się pojawia a nie na każdej stronie.
    Ja osobiście korzystam z Firefox i wyszukiwarki Google i wychodzę z założenia że jestli coś jest dobre i wystarczające po co to zmieniać.