Systemy operacyjne

Windows 10 - kolejne poprawki, kolejne problemy z CPU

z dnia 2019-09-19
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Użytkownicy systemu Windows 10 znowu skarżą się na nienaturalnie duże obciążenie procesora. Kolejny raz w tym miesiącu.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o problemach użytkowników Windows 10 ze zwiększonym obciążeniem CPU. Microsoft wydał aktualizację, która je rozwiązuje, ...równocześnie powodując je po raz kolejny.

Windows 10: problem - obciążenie procesora

W poprzednim przypadku okazało się, że łatka eliminująca problemy związane z pulpitem zdalnym, dźwiękiem przestrzennym i funkcją Windows Sandbox równocześnie powodowała znaczący wzrost obciążenia procesora ze względu na błąd w funkcji wyszukiwarki. Teraz z kolei problematyczny jest inny element systemu, mianowicie komponent IME.

IME – czyli Input Method Editor (edytor metod wprowadzania) – to systemowy komponent umożliwiający proste wprowadzanie skomplikowanych znaków i symboli. Błąd w nim występuje po aktualizacji KB4515384, a dobra wiadomość jest taka, że da się go wyeliminować samodzielnie

Jak rozwiązać ten problem?

Aby ręcznie wyeliminować ten problem, należy uruchomić „Usługi” (np. poprzez wpisanie tego słowa w systemowej wyszukiwarce i wciśnięcie klawisza Enter), na liście odnaleźć wpis „Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego”, kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać „Właściwości” i zmienić „Typ uruchomienia” na „Ręczny”.

Microsoft zapowiedział, że rozwiąże ten problem także kolejną łatką, która trafi do najbliższej paczki aktualizacyjnej. Ta powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Microsoft Support

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Po kiego czorta „Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego” się w ogóle uruchamia automatycznie na pecetach?
  Zaloguj się
 • avatar
  Jesli ktoś ma problemy z dźwiękiem w grach.
  Wystarczy zmienić na default próbkowanie dźwięku w Panelu Sound.
  Ja na SB-Z mam default: 24Bit 48000Hz (normalnie używam 5.1 24Bit 96000Hz)
  Default jest różny, zależnie od modelu Karty dźwiękowej.
 • avatar
  Prawdopodobnie "zepsuli" też przechodzenie w tryb uśpienia. Przed aktualizacją po wciśnięciu przycisku "power" system-komp natychmiast usypiał. Teraz trwa to 10, czasami 20 sekund, a czasami w ogóle nie wyłącza się zasilanie.
 • avatar
  Mi NordVPN przestał się odpalać. Pojawia się ikonka w trayu a jak na nią najadę to znika. Co za tydzień a chciałem kilka filmów obejrzeć których na Europejskim Netflixie nie ma, nie będzie bo nie i chuj. Bulę jak Jankes a mam dostęp do 1/3 zawartości. Jebać ten Kontynent. Nie bez powodu nazywają go Stary. Tu się wszystko sypie. Człowiek sobie ponarzeka i od razu lepiej się czuję.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Ahh ten Windows 10, same problemy :)